GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

GHICITUL SI VRAJITORIA

+25
Krissunu
Asgard
Amrita
teardrop
JeSsYkA
parwous
Adriatica
shadow
deea24
mihaela_23
DORIAN 80
seaman65
Mr Nobody
mrs nobody
lynn
aspidistra76
atat de simplu
firfiric
Valiks
Radu
vikiterra88
LiquidSilk
snow
habibi77
pitulicea
29 participanți

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Lun 1 Feb - 20:11

Rezumarea primului mesaj :

Stim cu totii ca vrajitoria este considerata un pacat si totusi, multi dintre noi apeleaza la vrajitoare sau ghicitoare, pentru a-si afla viitorul sau pentru a-si realiza anumite dorinte, greu de realizat altfel.
Religia ne invata ca vrajitorii si ghicitorii lucreaza impreuna cu Satana si ca apeland la ei, savarsim un mare pacat. Chiar daca aceste dorinte ale noastre, vor fi realizate, nu vor avea un efect indelungat, pentru ca diavolul nu va face niciodata un bine oamenilor. O bucurie realizata cu ajutorul vrajilor, va atrage dupa ea si o nenorocire.

Aceasta ar fi teoria, insa am deschis acest subiect, curioasa sa aflu despre experientele celor care au apelat la astfel de practici.
Daca au apelat vreodata la vrajitori sau ghicitori, daca aceste vraji le-au indeplinit ceea ce si-au dorit, daca prezicerile ghicitorilor s-au adeverit, sau daca, asa cum spuneam mai devreme, dupa o bucurie rezultata dintr-o vraja a urmat o nenorocire.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  mihaela_23 Mar 22 Noi - 13:58

Eu cand sunt la o rascruce de drumuri,si nu stiu ce e mai bine de facut,apelez la o ghicitoare...Mereu m-a uimit cate detalii mi-a dat,si culmea ca s-au adeverit,stie sa dea si sfaturi ca sa poti lua decizia cea mai buna.De doi ani merg la ea..cam de doua trei ori pe an,si nu am fost niciodata dezamagita de preziceri.
mihaela_23
mihaela_23
2
2


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Mar 22 Noi - 14:00

Interesant Smile
Poate ne povestesti mai multe din experientele tale.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  deea24 Mar 22 Noi - 14:45

Cu ceva timp in urma,cunoscusem doua rusoaice...si intr-o zi stand noi la cafea,una din ele se ofera sa-mi ghiceasca in palma.M-a incuriozit ce-i drept si i-am dat palma.Mi-a spus diverse lucruri de care am ramas surprinsa.Partea proasta ca mi-a spus numai de rau,ca n-o sa am copii,c-o sa ma imbolnavesc....tot felu de aberatii.Pe moment m-am simtit extrem de rau chiar mi-am perdut constiinta pentru cateva minute.In acest timp le auzeam ca se cearta intre ele.Nu stiu ce-si spuneau evident cealalta o certa.Nu cred...si nu vreau sa cred...si chiar daca asa mi-ar fi viitorul,voi face tot posibilul sa-l schimb...

deea24
1
1


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Mar 22 Noi - 14:48

S-a adeverit pana acum ceva din ce ti-a prezis? Daca nu....nu-ti face probleme Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  deea24 Mar 22 Noi - 15:48

Nu s-a adeverit nimic,oricum am depasit momentul acela,dar iti inchipui sa auzi astfel de lucruri...nu-ti cad bine.

deea24
1
1


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  shadow Mier 23 Noi - 13:02

Eu merg des la ghicitoare Very Happy - de-ar fi multi ca mine le-ar disparea samantza Laughing ... dar citindu-va mi-a venit in minte ''Macbeth'' - si nu realitatea istorica mai mult sau mai putin reflectata in povestire cat modul in care poate influientza negativ , o ''prezicere'' , viatza unui om , pana atunci normala....e bine sa ai vise , idealuri care sa-ti contureze actiunile dar e periculos cand ti le insufla altii si partea rea , sa mai si crezi in ele ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Adriatica Joi 24 Noi - 13:35

Nu cred in magie si vrajitorii, dar cu toate astea, de cand m-am intors in casa mamei mele (am incheiat o relatie in urma cu 3 sapt), visez serpi, pisici, caini, sobolani, pui de rata si de gaina. O buna prietena m-a avertizat ca ar fi farmece.

Cum aflu daca am asa ceva, si cum scapam de ele?

Sunt sceptica la altfel de lucruri.
Adriatica
Adriatica
2
2


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Joi 24 Noi - 13:44

Incearca sa mergi la biserica. S-ar putea sa-ti fie mai de folos decat sa mergi la alte vrajitoare care "dezleaga farmece".
Sunt fel de fel de posturi de dezlegare.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Adriatica Joi 24 Noi - 14:37

Acum, nu ca sunt rea, dar nu cred in Biserica si in moaste. Biserica este o manipulare in masa, icoanele la care ne inchinam, nu cumva sunt idoli falsi? Nu cred in D-zeul prezentat de Biblie si Biserica.

In fine, sa nu ma abat de la subiect. Biserica imi ofera acea stare de liniste, mai ales daca as discuta cu un preot, dar anumite ritualuri nu mi se par logice.

Cunosc persoane "credincioase", ce au o rautate ascunsa de nu-ti poti imagina.

Am luat in calcul aceasta varianta de "vraji", desi nu cred in ele. Banuiesc, si din ce am citit, persoanele care se confrunta cu astfel de cazuri, au stari de rau, vedenii si lucruri inexplicabile. Eu am fost lucida tot timpul, si ceea ce mi se intampla, se intampla din cauza faptelor mele.

Daca este vreo persoana care a trecut prin asa zisele farmece, poate ne povesteste si noua ceva.
Adriatica
Adriatica
2
2


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Joi 24 Noi - 14:41

Nu crezi in Biserica, dar crezi in farmece? Laughing
Biserica inseamna Dumnezeu, vrajitoria inseamna Dracu' Evil
Nici eu nu-s foarte credincioasa, dar cred ca uneori ajuta....
O sa povestesc si eu ceva legat de ghicit.... cand am putin timp liber.

Eu doar am dat o sugestie. Nu trebuie sa faci ce zic eu Smile Suntem aici sa discutam....
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Adriatica Joi 24 Noi - 14:57

Pai nici in farmece nu cred, dar m-a cam pus pe ganduri.

Am intrat in panica, si dupa doua zile in care m-am simtit bine si n-am plans din cauza pierderii, azi bocesc de la ora 12.00.
Adriatica
Adriatica
2
2


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  parwous Joi 24 Noi - 15:00

Dã in fiecare zi cu tamaie prin casa.
parwous
parwous
4
4


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Radu Joi 24 Noi - 15:03

Adriatica a scris:Nu cred in magie si vrajitorii, dar cu toate astea, de cand m-am intors in casa mamei mele (am incheiat o relatie in urma cu 3 sapt), visez serpi, pisici, caini, sobolani, pui de rata si de gaina. O buna prietena m-a avertizat ca ar fi farmece.

Cum aflu daca am asa ceva, si cum scapam de ele?

Sunt sceptica la altfel de lucruri.

Este ceva anormal sa visezi animale? Smile
Din punctul meu de vedere cauti sensuri ascunse unde nu sunt. Este normal sa existe un anumit nivel de stres dupa o despartire, rezultand vise mai diferite decat de obicei.

Si pe langa ce a spus parwous, reseteaza calculatorul de 5 ori la interval de 3 minute.
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Joi 24 Noi - 15:07

Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  parwous Joi 24 Noi - 15:10

Laughing Laughing Laughing hai ma. Fata are probleme si noi ne amuzam. Adriatica dormi in alt loc si vezi daca mai ai astfel de vise. Poate doar in casa mamei tale se intampla asa.
parwous
parwous
4
4


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 7 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum