GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

GHICITUL SI VRAJITORIA

+25
Krissunu
Asgard
Amrita
teardrop
JeSsYkA
parwous
Adriatica
shadow
deea24
mihaela_23
DORIAN 80
seaman65
Mr Nobody
mrs nobody
lynn
aspidistra76
atat de simplu
firfiric
Valiks
Radu
vikiterra88
LiquidSilk
snow
habibi77
pitulicea
29 participanți

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Lun 1 Feb - 20:11

Rezumarea primului mesaj :

Stim cu totii ca vrajitoria este considerata un pacat si totusi, multi dintre noi apeleaza la vrajitoare sau ghicitoare, pentru a-si afla viitorul sau pentru a-si realiza anumite dorinte, greu de realizat altfel.
Religia ne invata ca vrajitorii si ghicitorii lucreaza impreuna cu Satana si ca apeland la ei, savarsim un mare pacat. Chiar daca aceste dorinte ale noastre, vor fi realizate, nu vor avea un efect indelungat, pentru ca diavolul nu va face niciodata un bine oamenilor. O bucurie realizata cu ajutorul vrajilor, va atrage dupa ea si o nenorocire.

Aceasta ar fi teoria, insa am deschis acest subiect, curioasa sa aflu despre experientele celor care au apelat la astfel de practici.
Daca au apelat vreodata la vrajitori sau ghicitori, daca aceste vraji le-au indeplinit ceea ce si-au dorit, daca prezicerile ghicitorilor s-au adeverit, sau daca, asa cum spuneam mai devreme, dupa o bucurie rezultata dintr-o vraja a urmat o nenorocire.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 15:09

Organizezi si sedinte in particular?
snow
snow
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  habibi77 Joi 4 Feb - 15:11

snow a scris:Organizezi si sedinte in particular?
ce fel de sedinte? Shocked
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty CE NUMESTI TU MAGIE ?

Mesaj  vikiterra88 Sam 13 Feb - 19:06

TOȚI OAMENII SUNT LA FEL,NU EXISTĂ VRĂJITORI SAU NE.....
DOAR IISUS A FOST MAI PRESUS.
TOȚI PUTEM FACE CEEA CE SE SPUNE CĂ ESTE VRĂJITORIE.
NU ESTE NICIO VRAJĂ,ESTE DOAR UN LIMBAJ PREOȚESC CA SĂ NU VEDEM ȘI ALTE CĂI.
VERIFICAȚI CE SPUN PREOȚII DE BIOENERGIE ȘI DE GHICIT,DAR EI CÂND DESCHID.......BIBLIA CAUTĂ ACELAȘ LUCRU.
PĂCAT ESTE SĂ ÎNCALCI UNEI PERSOANE LIBERUL ALBITRU,SĂ FURI,SĂ MINȚI....ȘI MAI VREO 7.
vikiterra88
vikiterra88
1
1


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  habibi77 Sam 13 Feb - 19:10

In sfarsit cineva care stie, si cu care sunt de acord ...BINE AI VENIT !!!! jump
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty CE DORIȚI ?

Mesaj  vikiterra88 Sam 13 Feb - 19:12

habibi77 a scris:
snow a scris:Organizezi si sedinte in particular?
ce fel de sedinte? Shocked
vikiterra88
vikiterra88
1
1


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  habibi77 Sam 13 Feb - 19:13

era o gluma Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Radu Dum 21 Feb - 15:35

Nu cred in ghicitul viitorului in carti sau prin alte metode "oculte". Sa fim realisti: poti presupune viitorul in functie de prezent. ex: daca o sa stai in fata unui tren in miscare o sa mori (logica nu paranormal); sau, o sa cunosti o persoana bruneta/blonda etc, lucru foarte posibil avand in vedere numarul persoanelor pe care la intalnesti zilnic. I'm just saying...
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Dum 21 Feb - 16:24

Laughing Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  habibi77 Dum 21 Feb - 17:42

E normal sa vezi lucrurile asa cand n-ai experimentat asta. witch
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Radu Dum 21 Feb - 20:05

culmea ca nu a ghicit nimeni dezastre ca si tsunamiul din Indonezia sau cutremurele din Haiti Razz .Ma gandesc ca astfel de evenimente ar avea un pattern mai special in fata unui ghicitor, avand in vedere amploarea si consecintele lor. Si nu vreau sa aud explicatii de genul: dar X a prezis ca va fi un cutremur puternic. Asa stiu si eu prezice ca in viitor va avea loc un cutremur mare, insa evitand o data cat de cat exacta. witch
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  snow Dum 21 Feb - 20:08

Daca ai fi citit tot ce s-a scris pe forumul asta, poate aveai un punct de vedere mai larg. Aici in acest topic nu este vorba de ceea ce spui tu.
Mai citeste, sunt multe cauze pentru un singur efect.
snow
snow
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Radu Dum 21 Feb - 20:23

Cu siguranta sunt mai multe cauze pentru un efect, insa cauze logice.
Si va asigur ca nu comentam pe un ton ironic sau batjocoritor. Pur si simplu imi spuneam parerea.
PS: este vorba de ce scriu eu, si fiecare utilizator care respecta subiectul topicului Razz
PPS: citind despre ceva nu inseamna a accepta automat acel "ceva", astfel ca, chiar daca as cunoaste tot ceea ce s-a scris pe acest forum nu inseamna ca automat orizonturile si lucrurile in care cred s-ar schimba complet, acceptand astfel tot ceea ce se scrie despre paranormal.
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  snow Dum 21 Feb - 20:32

Este parerea ta, iar eu o respect. Nu am incercat sa fiu nici malitios, nici ironic, aceste aspecte s-au discutat si din alte puncte de vedere, si atat. Este un forum unde fiecare are dreptul la libera parere. Incercam doar sa te ajut. Scuze daca te simti ofensat.
snow
snow
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Radu Dum 21 Feb - 20:39

Nu este nevoie de scuze, deoarece la randul meu, respect parerile tuturor, chiar daca nu sunt intotdeauna aceleasi ca si ale mele. Poate eu ar trebui sa-mi cer scuze pentru ca am lasat impresia ca sunt ofensat (din neatentie sau nestiinta). O sa iau in considerare sfaturile dvs si in timp voi citi cat mai multe subiecte de pe acest forum. Smile
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  snow Dum 21 Feb - 21:03

Radu, cineva a lansat ideea ca multe din lucrurile care se intampla azi au cauze foarte ...omenesti. Altii, au alta parere. Este un lucru normal.
Teoria conspiratiei, religie, vraji,...cine stie? Doar ne dam cu parerea, nu polemizam.
snow
snow
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 2 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum