GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

GHICITUL SI VRAJITORIA

+25
Krissunu
Asgard
Amrita
teardrop
JeSsYkA
parwous
Adriatica
shadow
deea24
mihaela_23
DORIAN 80
seaman65
Mr Nobody
mrs nobody
lynn
aspidistra76
atat de simplu
firfiric
Valiks
Radu
vikiterra88
LiquidSilk
snow
habibi77
pitulicea
29 participanți

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA Empty GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Lun 1 Feb - 20:11

Stim cu totii ca vrajitoria este considerata un pacat si totusi, multi dintre noi apeleaza la vrajitoare sau ghicitoare, pentru a-si afla viitorul sau pentru a-si realiza anumite dorinte, greu de realizat altfel.
Religia ne invata ca vrajitorii si ghicitorii lucreaza impreuna cu Satana si ca apeland la ei, savarsim un mare pacat. Chiar daca aceste dorinte ale noastre, vor fi realizate, nu vor avea un efect indelungat, pentru ca diavolul nu va face niciodata un bine oamenilor. O bucurie realizata cu ajutorul vrajilor, va atrage dupa ea si o nenorocire.

Aceasta ar fi teoria, insa am deschis acest subiect, curioasa sa aflu despre experientele celor care au apelat la astfel de practici.
Daca au apelat vreodata la vrajitori sau ghicitori, daca aceste vraji le-au indeplinit ceea ce si-au dorit, daca prezicerile ghicitorilor s-au adeverit, sau daca, asa cum spuneam mai devreme, dupa o bucurie rezultata dintr-o vraja a urmat o nenorocire.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Mier 3 Feb - 21:35

In urma cu ceva ani, una din prietenele mele, foarte indragostita la acea vreme de un baiat, a mers la o ghicitoare. S-a intors de-acolo foarte incantata de ceea ce i-a spus si de prezicerile pe care i le-a facut ghicitoarea. Din pacate, nu-mi mai amintesc cum sunau acele preziceri, ca sa-mi pot da seama acum, dupa vreo 15 ani, daca s-au adeverit sau nu. Cert este ca mi-a laudat-o atat de mult pe ghicitoare, incat m-a convins si pe mine sa merg s-o consult.
Ma rog… si eu eram indragostita atunci de un baiat si vroiam sa vad daca raman cu el, sau e cazul sa-mi caut altul Very Happy
Imi aduc aminte doar esenta vorbelor multe, dintre care unele total neintelese, spuse de batrana: ca ma voi casatori cu un barbat brunet, ca voi avea doi copii si chiar daca la inceput relatia noastra va merge prost, cu cat va trece timpul ne vom intelege tot mai bine si vom trai impreuna pana la adanci batraneti.
Dupa 15 ani, amintindu-mi de cele prevestite de batrana, intr-un singur lucru pot sa-i dau dreptate: barbatul pe care-l iubesc e brunet (desi, el sustine ca-i saten). Cu celelalte…cine stie… mai e inca timp sa se adevereasca. Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  habibi77 Joi 4 Feb - 10:12

am atatea sa va spun.....dar mai aveti putina rabdare Laughing va tin putin in suspans.... Laughing
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Joi 4 Feb - 10:14

Wooooow..... abia astept povesti pe tema asta Smile
Astept, astept.... daca promiti ca asteptarea nu va fi zadarnica.
Mai am si eu o poveste la subiectul asta... doar sa am timp s-o povestesc. Intr-o seara, cand sunt mai libera, ca aici la birou, nu ma pot concentra sa scriu povesti lungi Sad
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  habibi77 Joi 4 Feb - 10:15

iti promit ca o sa fie interesant........esti pe domeniul meu...... Razz
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Joi 4 Feb - 10:19

lol! lol! Asa, asa.....starneste-ma, sa nu mai dorm la noapte Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 10:56

Deja am tras storurile la geamuri si am aprins o lumanare...pentru atmosfera.
snow
snow
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  habibi77 Joi 4 Feb - 12:12

asa......am terminat Laughing
sper sa nu plecati de la ideea ca-mi folosesc doar emisfera dreapta a creierului....o folosesc si pe cea stanga, am un creier echilibrat Razz
sa incep cu inceputul....povestea mea incepe prin clasa a VIII a cand o colega a mea mi-a ghicit in carti. atunci imi foloseam mai mult emisfera stanga Laughing ....si m-am gandit : bai nene , e imposibil sa ghicesti viitorul pt ca viitorul nu este ceva prestabilit...asta ar insemna sa nu avem liber arbitru...si asta mai inseamna ca suntem niste marionete iar papusarul este Dumnezeu Cool ce sa-i faci...minte de copil Laughing
asa ca ce crezi?!... am furat meserie Rolling Eyes , am invatat sa descant cartile (asta dupa ce am invatat sa "citesc" buzele colegei mele ca n-a vrut sa-mi spuna descantecul ) Laughing si am inceput sa ghicesc la cunoscuti....in timp am constat ca lucrurile pe care le spuneam se si intamplau....nasol, asta imi darama mie teoria cu liberul arbitru... scratch


studiind problema mai in amanunt am ajuns la urmatoarele concluzii:
1.viitorul poate fi "ghicit", DAR sunt numai niste directii in care evolueaza lucrurile in functie de situatia actuala. simpla cunoastere a acestui viitor il poate modifica.
2.viitorul poate fi schimbat, DAR pentru asta trebuie sa ai suficienta forta mentala, si sa fii cat de cat echilibrat energetic.
3.farmecele nu sunt altceva decat "ganduri directionate" catre o persoana cu intentia de-ai face rau sau bine.
4.orice lucru rau pe care-l facem se va intoarce impotriva noastra , mai devreme sau mai tarziu.


Ultima editare efectuata de catre habibi77 in Joi 4 Feb - 14:02, editata de 1 ori
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  LiquidSilk Joi 4 Feb - 12:36

Eu am o intrebare simpla ...daca poti ghici viitorul...dc nu ghiceste nimeni numerele la loto de exemplu?
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Joi 4 Feb - 12:39

Pentru ca e un viitor mult prea apropiat, mai Silky Razz
Ghicitorii au bataie lunga ....de ordinul anilor, nu al zilelor Rolling Eyes
Te multumeste raspunsul meu? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  LiquidSilk Joi 4 Feb - 12:40

Nu, asa pot sa iti ghicesc si eu. Pitu...o sa ti se intample un bine ...si ..o sa cunosti pe cineva Smile
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  snow Joi 4 Feb - 12:43

Pitu, logica ta, eu o inteleg asa: numerele nu le poti sti dar stii ca vei castiga. Gresesc?
snow
snow
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  habibi77 Joi 4 Feb - 12:53

nu le poti ghici dar poti face sa iasa ce numere vrei tu Razz
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  LiquidSilk Joi 4 Feb - 12:56

asa...si dc nu face nimeni asta?
LiquidSilk
LiquidSilk
2
2


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  habibi77 Joi 4 Feb - 15:07

pitulicea_de_stepa a scris:.
Religia ne invata ca vrajitorii si ghicitorii lucreaza impreuna cu Satana si ca apeland la ei, savarsim un mare pacat. Chiar daca aceste dorinte ale noastre, vor fi realizate, nu vor avea un efect indelungat, pentru ca diavolul nu va face niciodata un bine oamenilor. O bucurie realizata cu ajutorul vrajilor, va atrage dupa ea si o nenorocire.


Da, religia ne invata multe lucruri.......dar ca sa intrezarim adevarul trebuie sa-i cautam originile....dar asta e un alt subiect. Wink

Vrajitorii si ghicitorii nu lucreaza cu Satana.....lucreaza cu energii si/sau cu entitati din alte dimensiuni. Nu este bine sa apelezi la vrajitori din alt motiv......fortzezi norocul, e ca si cum ai lua un lucru care nu-ti apartine. In viata ni se intampla lucrurile de care avem nevoie , chiar daca noi credem ca sunt rele pentru noi. Ni se intampla pt a trage un semnal de alarma asupra a ceea ce suntem. Si da , dupa ce trece efectul "vrajii" poti sa te astepti la mai rau.
Sunt vrajitoare care sustin ca folosesc magie alba.....magia n-are culoare Laughing
Nu va sfatuiesc sa aplicati pt astfel de "tratamente".....mai bine va ganditi de ce vi se intampla ceea ce vi se intampla .....


Ultima editare efectuata de catre habibi77 in Joi 4 Feb - 20:14, editata de 2 ori
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum