GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

GHICITUL SI VRAJITORIA

+25
Krissunu
Asgard
Amrita
teardrop
JeSsYkA
parwous
Adriatica
shadow
deea24
mihaela_23
DORIAN 80
seaman65
Mr Nobody
mrs nobody
lynn
aspidistra76
atat de simplu
firfiric
Valiks
Radu
vikiterra88
LiquidSilk
snow
habibi77
pitulicea
29 participanți

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Lun 1 Feb - 20:11

Rezumarea primului mesaj :

Stim cu totii ca vrajitoria este considerata un pacat si totusi, multi dintre noi apeleaza la vrajitoare sau ghicitoare, pentru a-si afla viitorul sau pentru a-si realiza anumite dorinte, greu de realizat altfel.
Religia ne invata ca vrajitorii si ghicitorii lucreaza impreuna cu Satana si ca apeland la ei, savarsim un mare pacat. Chiar daca aceste dorinte ale noastre, vor fi realizate, nu vor avea un efect indelungat, pentru ca diavolul nu va face niciodata un bine oamenilor. O bucurie realizata cu ajutorul vrajilor, va atrage dupa ea si o nenorocire.

Aceasta ar fi teoria, insa am deschis acest subiect, curioasa sa aflu despre experientele celor care au apelat la astfel de practici.
Daca au apelat vreodata la vrajitori sau ghicitori, daca aceste vraji le-au indeplinit ceea ce si-au dorit, daca prezicerile ghicitorilor s-au adeverit, sau daca, asa cum spuneam mai devreme, dupa o bucurie rezultata dintr-o vraja a urmat o nenorocire.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty GHICITUL ȘI VRĂJITORIA

Mesaj  vikiterra88 Lun 22 Feb - 21:49

NU AM FOST BINE INTERPRETAT......TOATE ACESTEA POT FI FĂCUTE DE TOȚI OAMENII ....CARE CRED CĂ POT FACE ACESTEA.
CEI CARE CRED CĂ ESTE IMPOSIBIL,NU O SĂ POATĂ SĂ FACĂ NIMIC.
POT SĂ DAU EXEMPLUL CU CEL CARE NU CREDE DECÂT CE VEDE,RESTUL E CLAR CĂ NU EXISTĂ. ÎL ÎNTREB PE....RADU-----AI VĂZUT UN MILIARD DE EURO ?
vikiterra88
vikiterra88
1
1


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  habibi77 Lun 22 Feb - 22:00

Eu ii recomand pt inceput filmul The Secret pe care-l poate viziona online Smile

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty GHICITUL ȘI VRAJITORIA

Mesaj  vikiterra88 Lun 22 Feb - 22:27

habibi77 a scris:Eu ii recomand pt inceput filmul The Secret pe care-l poate viziona online Smile

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
TREBUIE SA SI VREA SA-L VADA...NU DOAR SA-L PRIVEASCA.
vikiterra88
vikiterra88
1
1


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Radu Lun 22 Feb - 23:51

vikiterra88 a scris: ÎL ÎNTREB PE....RADU-----AI VĂZUT UN MILIARD DE EURO ?

Inca nu am vazut un miliard de euro, si nu cred ca multe persoane fizice sau chiar juridice (exceptand personalul autorizat din banci sau alte institutii financiare) au vazut. De ce? Simplu: pentru ca nimeni nu o sa numere 1 miliard de euro. Banii se numara in numar mai mic, si se aduna apoi pachetele. Anyway, daca nu am vazut 1 miliard de euro nu inseamna ca nu cred ca exista, deoarece prin logica pot deduce ca posibilitatea existentei unei astfel de sume este 100%. In schimb ghicirea viitorului nu poate fi demonstrata (cel putin nu prin metode paranormale si cel putin nu inca). Eu nu incerc sa sustin ca nu exista paranormal, pur si simplu sustin ca nu cred faptul ca orice persoana poate face lucruri paranormale(chiar daca crede cu desavarsire ca poate).
Mentionez ca in acest moment nu am vizionat filmul recomandat, insa este urmatorul lucru ce il voi face si o sa revin asupra considerentelor mele cu privire la subiect dupa vizionare.
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  habibi77 Mar 23 Feb - 9:23

Radu a scris: Eu nu incerc sa sustin ca nu exista paranormal, pur si simplu sustin ca nu cred faptul ca orice persoana poate face lucruri paranormale(chiar daca crede cu desavarsire ca poate).

Exista o explicatie cat se poate de logica pt acest lucru Radu.....Puterile paranormale apar odata cu ascensiunea lui Kundalini. La majoritatea oamenilor aceasta energie se opreste undeva la nivelul chakrei a doua, datorita mentalitatii de tip marxist-leninist-darwiniene. Toti putem manifesta aceste "puteri paranormale " insa este nevoie de un efort spiritual fantastic...este ca atunci cand faci sport de performanta, trebuie sa fii dedicat in intregime. Abia atunci un graunte de credinta misca muntii. Am sa revin cu amanunte cand voi avea timp. play ball
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  vikiterra88 Mar 23 Feb - 16:55

SUBSCRIU LA CE A SCRIS HABIBI.......EXEMPLUL CU SPORTIVII ESTE CEL MAI DE INTELES PENTRU TOTI,CEL CU MILIARDUL MEU ESTE MAI DE....BUCURESTI,DAR DIN FERICIRE EU LOCUIESC IN VESTUL TARII !
vikiterra88
vikiterra88
1
1


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Radu Mar 23 Feb - 17:10

habibi77 a scris:
Radu a scris: Eu nu incerc sa sustin ca nu exista paranormal, pur si simplu sustin ca nu cred faptul ca orice persoana poate face lucruri paranormale(chiar daca crede cu desavarsire ca poate).

Exista o explicatie cat se poate de logica pt acest lucru Radu.....Puterile paranormale apar odata cu ascensiunea lui Kundalini. La majoritatea oamenilor aceasta energie se opreste undeva la nivelul chakrei a doua, datorita mentalitatii de tip marxist-leninist-darwiniene. Toti putem manifesta aceste "puteri paranormale " insa este nevoie de un efort spiritual fantastic...este ca atunci cand faci sport de performanta, trebuie sa fii dedicat in intregime. Abia atunci un graunte de credinta misca muntii. Am sa revin cu amanunte cand voi avea timp. play ball

Aceste lucuri au fost spuse si in film (sub o alta exprimare), insa nu am fost convins de ceea ce am auzit si vazut. Si acum intrebarea mea: cum explicam genocidul aspura evreilor (de exemplu) din Al II-lea Razboi Mondial. Ar insemna ca toti evreii au fost atat de pesimisti si negativisti incat au atras asta asupra lor, Universul facand sa se intample acele lucruri ingrozitoare... au murit milioane de oameni in lagare. Eu nu cred in faptul ca Universul respecta dorintele oamenilor (care fac si cred tot ceea ce se sustinea in film). Eu cred ca unii oameni sunt rai si , "shit happens" pentru ca facem noi (faptic) sa se intample, nu pentru ca ne gandim la el. Idea
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  vikiterra88 Mar 23 Feb - 17:26

EU CRED CA EVREII AU AVUT CEVA DE PLATIT SI FAPTUL CA UNII DINTRE EI ERAU INITIATI IN KABALA SI ALTELE...NU A FOST SUFICIENT.
TOTI AVEM CEVA DE PLATIT.
VOI CE PLATITI ?
vikiterra88
vikiterra88
1
1


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Radu Mar 23 Feb - 17:28

impozite si taxe Laughing
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  vikiterra88 Mar 23 Feb - 17:30

EU SUNT ȘI OCUPAT,GLUMA ESTE BUNĂ,DAR NU CAUT ASTA. PA.
vikiterra88
vikiterra88
1
1


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  habibi77 Mier 24 Feb - 9:32

Radu, informatiile din acest film sunt prezentate in felul urmator: eu iti flutur prin fata un fagure cu miere si te invit sa-l ei , dar nu-ti spun ca ti-l dau cu tot cu albine Laughing Tu incerci sa te apropii si cand auzi zbarnaitul albinelor mai stai o tura si te gandesti. Da, ar fi o varianta sa le gazezi, dar cine ti-ar mai face miere? Singura varianta este sa te lasi intepat, dar esti alergic la durere asa ca renunti. Razz

"Shit happens" intr-adevar, dar asta este alt subiect.

Radu , nu ai fost atent la ce ti-am spus. Lampa este intr-adevar la tine, dar poti s-o freci cat vrei ca duhul ( Kundalini) n-o sa iasa. Evil Lampa ta ( ca oricare alta lampa ) are 7 sigilii de care nu ti-a spus nimeni. Nu astepta ca duhul sa le rupa pt ca n-o s-o faca. Asta trebuie s-o faci tu.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:24

Simt nevoia sa fac cateva precizari legat de ceea ce am spus despre vrajitori.

Se impart in doua categorii: cei cu un puternic magnetism, care nu au nevoie de ritualuri pt a face sa se intample ceea ce-si doresc, si cei care apeleaza la incantatii si spirite pt a aduce in viata lor ceea ce-si doresc. Spre deosebire de primii, cei din a doua categorie ajung sa plateasca foarte scump ceea ce obtin, dupa parerea mea sunt niste inconstienti.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty GHICITUL ȘI VRĂJITORIA

Mesaj  vikiterra88 Vin 12 Mar - 13:38

TOȚI PLĂTIM......AM MAI SPUS !
vikiterra88
vikiterra88
1
1


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  habibi77 Vin 12 Mar - 14:30

Alooo, Wiki....da cei care obtin fara ritualuri ceea ce-si doresc unde gresesc? Si de ce platesc? In fond si la urma urmei nu fac altceva decat sa-si doreasca anumite lucruri....si atat....asa face orice om.....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty GHICITUL ȘI VRAJITORIA

Mesaj  vikiterra88 Vin 12 Mar - 15:34

RITUALUL ESTE O EXPRIMARE PRIN GESTURI A CEEA CE CEREM.....DOAR ATÂT !
SE POATE --SĂRI-- ACEASTĂ ETAPĂ,DACĂ ȘTII !
CU LUMINĂ,
VIKI.
vikiterra88
vikiterra88
1
1


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 3 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum