GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

GHICITUL SI VRAJITORIA

+25
Krissunu
Asgard
Amrita
teardrop
JeSsYkA
parwous
Adriatica
shadow
deea24
mihaela_23
DORIAN 80
seaman65
Mr Nobody
mrs nobody
lynn
aspidistra76
atat de simplu
firfiric
Valiks
Radu
vikiterra88
LiquidSilk
snow
habibi77
pitulicea
29 participanți

Pagina 10 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 10 Empty GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Lun 1 Feb - 20:11

Rezumarea primului mesaj :

Stim cu totii ca vrajitoria este considerata un pacat si totusi, multi dintre noi apeleaza la vrajitoare sau ghicitoare, pentru a-si afla viitorul sau pentru a-si realiza anumite dorinte, greu de realizat altfel.
Religia ne invata ca vrajitorii si ghicitorii lucreaza impreuna cu Satana si ca apeland la ei, savarsim un mare pacat. Chiar daca aceste dorinte ale noastre, vor fi realizate, nu vor avea un efect indelungat, pentru ca diavolul nu va face niciodata un bine oamenilor. O bucurie realizata cu ajutorul vrajilor, va atrage dupa ea si o nenorocire.

Aceasta ar fi teoria, insa am deschis acest subiect, curioasa sa aflu despre experientele celor care au apelat la astfel de practici.
Daca au apelat vreodata la vrajitori sau ghicitori, daca aceste vraji le-au indeplinit ceea ce si-au dorit, daca prezicerile ghicitorilor s-au adeverit, sau daca, asa cum spuneam mai devreme, dupa o bucurie rezultata dintr-o vraja a urmat o nenorocire.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 10 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Krissunu Sam 16 Iun - 20:54

Constantin a scris: Daca ar fi fost interzise omul nu trebuia sa aiba acces la astfel de lucruri.

Ghicitul si vrasitoria ,..cine sa le interzica Constantin Exclamation Question ...oamenii de rand ,...consilul local ,..consilul judetean ,...primarul ,..guvernul,..prim ministrul ,..presedintele tarii ,...prea fericitul patriarh (...de ce este prea fericit NU STIU Very Happy )...sau sa se infiinteze inchizitia !!!,
...de fapt ele sunt interzise de catre DUMNEZEU
Krissunu
Krissunu
2
2


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 10 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Constantin Sam 16 Iun - 21:09

Ar fi trebuit sa pun in ghilimele termenul de interzise. M-am referit strict la persoanele care sunt impotriva acestor lucruri. La persoanele care condamna cu inversunare aceste lucruri si mai ales la preoti !
Greseala mea!
Constantin
Constantin
1
1


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 10 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  ana pop Mar 11 Sept - 9:10

Trebuie sa spun c exista vrajitorii in ghici nu cred pt ca doar Dumnezeu stie ce ni se intampla unora li se adevereste ce spune o vrajitoare pt ce ei vcred daca crezi in ceva cu toate puterile se indeplineste forta gandului e f puternica chiar de a oprii un om sa iti fac rau .Sa va spun o poveste ciudata u barbat care arata f bine are o functie f importanta sta singu nu vrea nic o femeie nevasta face ce vrea cu el si el rabda si o iubeste la nebunie arata cum arata nu are nici un fel de viat e numai un chin parca i-a spalat creierul nici un barbat n-ar face asta s-ar gandi la sanatatea lui oricat ar iubi si ciudat il dau la maslu ma rog si incep si eu sa visez urat ca el .Eu cred ca aceea femeie il tine cu farmece si ii face mereu din obsesia de a nu-l pierde prefera sa sta inchis la calculator sa il chinuiedar sa il stie aciolo pt binele ei e ciudat ca incerci sa ii spui ciudat dragostea si increderea intr-un om care te chinuie si te minte.Ma rog e viata lui tot ce pot e sa a rog pt el sa ii acord prietenia mea neconditionata .Dumnezeu sa il ajute sa ii fie bine .

ana pop
1
1


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 10 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Mar 11 Sept - 9:18

Povestea asta ti-a spus-o el tie... pe net? Very Happy Cum poti sa crezi asa ceva?

Incearca, te rog, sa scrii putin mai coerent si sa pui cate un punct intre propozitii sau idei. Reciteste mesajul inainte de a-l trimite si corecteaza din greseli.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 10 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  RALUCA Mar 11 Sept - 9:33

Zau daca am inteles ceva din povestea asta! Il tine inchis in casa pe bietul om sau nu iese el ca este sub efectul vrajii?! Cum trebuia sa inteleg? Laughing
Si eu am fost la o vrajitoare cu cativa ani in urma dar nu pentru ca m-am dus special la ea ci pentru ca s-a stricat masina exact in fata portii ei. Daca ma gandesc bine cred ca a fost un semn de la Sefu Laughing .
Mi-a spus o gramada de aberatii care nici macar nu erau adevarate sau poate ca erau si nu le-am vazut eu, dar totusi un lucru mi-a atras atentia si inca astept sa se intample. Mi-a spus ca ,cel cu care ma voi marita eu o sa aiba o masina Dacia 1310 alba, ca ne vom potrivi ca si o manusa. Si acuma ma intreb oare de ce nu a aparut Question Laughing
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 10 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  pitulicea Mar 11 Sept - 9:36

Laughing Laughing Nu gaseste de unde sa-si cumpere o Dacie 1310....ca sa se potriveasca cu tine rolling on the floor
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 10 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  RALUCA Mar 11 Sept - 9:43

Atunci nu cred ca am nicio sansa sa ma marit Laughing Laughing
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 10 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  oli Mar 11 Sept - 16:02

Nici eu nu am inteles mare lucru din povestea anei ! Raluca am un vecin de vreo 60 de ani si are dacie 1310 alba ...ce zici? Laughing Laughing Laughing
oli
oli
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 10 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  RALUCA Mar 11 Sept - 17:53

Ce mai conteaza varsta? Important este ca are masina Laughing Laughing
De cand asteptam sa imi spuna cineva ca l-a vazut Laughing Laughing . Multumesc Oli Laughing
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 10 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  seaman65 Mar 11 Sept - 23:35

Raluca, ti s-a stricat masina si in loc sa chemi depanarea ai chemat vrajitoarea? Laughing
Daca mie mi s-a stricat masina la benzinarie, ce trebuia sa fac?
Intreb pentru ca ceea ce-am facut a fost la fel de logic si scump ca si mersul la vrajitoare. Very Happy

Ana, caile Domnului sunt tare intortocheate. Chestia cu vrajile nu tine (parerea mea).
Uite, daca e sa ma gandesc bine, nici eu nu stiu ce caut impreuna cu sefa (nevasta-mea), dar totusi suntem impreuna de... 24 de ani (de fapt cam 27). Si unde mai pui ca avem 3 copii minunati.
Ceva tot il leaga pe omul ala de sotia lui (exact asa cum pe mine ma leaga de a mea), iar eu unul as cauta in alta parte raspunsul, nu in vraji.

Stiu ca exista lucruri carora nu le putem da un raspuns, insa eu unul nu cred ca poti lega omul de glie chiar asa.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 10 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  RALUCA Mier 12 Sept - 10:55

Nu am chemat vrajitoarea sa imi repare masina. Am intrat la ea din curiozitate
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

GHICITUL SI VRAJITORIA - Pagina 10 Empty Re: GHICITUL SI VRAJITORIA

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum