GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ai face sex pentru o marire de salariu?

+30
veronica_franco
Davidova
TISENIE
Obi-Wan Kenobi
mielusica
Queensland
JeSsYkA
nycknic
juliette
tegeusa
Polaris
ionutz72
Nana_Duval
mihaic3001
Tizona
daffy_
Demostene
fotohobby
oli
dragos
mrs nobody
HAUU_HAUU
zuza_cea_cu_inima_rosie
openmind72
Mr Nobody
dan1369
kitty
costica19
snow
pitulicea
34 participanți

Pagina 4 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 4 Empty Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 19:44

Rezumarea primului mesaj :

Romanii se vand ieftin cand vine vorba de o marire de salariu. Un studiu realizat de un site de oferte de munca jobsinro.ro arata ca 12 % dintre repondenti ar fi dispusi sa faca sex pentru o crestere salariala.
Potrivit sondajului „Sexul la birou”, cele mai mari beneficii de pe urma sexului la birou ar fi:
- marirea de salariu (11,7%),
- avansarea (10 %)
- pastrarea jobului (3,2 la suta).

De asemenea, peste 30% dintre romani recunosc ca au intretinut relatii sexuale la birou, iar peste 20% si-au gasit perechea la serviciu, in timp ce un procent asemanator au declarat ca au fost hartuiti sexual la birou.

Peste jumatate dintre persoanele care au completat chestionarul cred despre colegii lor ca au folosit sexul pentru avansare, dar 72,2 % dintre cei chestionati sustin ca nu ar face niciodata asta pentru a obtine avantaje la serviciu.

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Social/150359/Ai-face-sex-pentru-o-marire-de-salariu.html


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 30 Mar - 9:54, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 4 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mier 25 Aug - 8:15

Cu salariul pe care-l am, inca-mi pot permite sa visez Very Happy
Cand o sa castig mai putin, o sa trec la fapte Very Happy O sa muncesc
Neutral
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 4 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  Mr Nobody Mier 25 Aug - 8:20

De ce, iti trebuiesc bani pt...visele tale?
Naspa!
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 4 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mier 30 Mar - 9:54

Crezi ca pot visa cu burta goala? Very Happy
Toti avem nevoie de bani. Unii de mai multi, altii de mai putini.
Unii fac sacrificii mai mari, altii nu se sacrifica deloc.

Eu nu ma sacrific inca. Nici macar acum.... dupa ce salariile au scazut drastic.... n-as face sex pentru o marire de salar Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 4 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  dragos Mier 30 Mar - 13:26

Smile) depinde cu cine ar trebui sa faci ........
sau sa fac Smile eu am sef Smile
dragos
dragos
4
4


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 4 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  oli Mier 30 Mar - 18:12

Eu nu mai am sef....... Sad
oli
oli
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 4 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  fotohobby Mier 30 Mar - 19:50

Acum ca a plecat incepi sa-l regreti, oli? Laughing

fotohobby
5
5


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 4 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  oli Mier 30 Mar - 20:19

Nici gand .....! Laughing
oli
oli
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 4 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  dragos Joi 31 Mar - 11:43

sa nu iti vina sefa Smile
dragos
dragos
4
4


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 4 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  Demostene Joi 31 Mar - 15:08

Cat am fost angajat nu s-a pus problema unei avansari pe acest criteriu.
Sincer nu as fi acceptat o asemenea fapta, chiar daca ar fi vorba de stricta nevoie de bani.
Mi se pare un lucru injositor, mai pe romaneste inseamna a practica prima meserie de la facerea lumii.
Pentru asta sunt alte locuri specializate, in nici un caz firmele la care am lucrat.
Demostene
Demostene
3
3


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 4 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Joi 31 Mar - 15:11

Eu cred ca daca ti s-ar fi facut o oferta de genul asta, n-ai fi fost atat de ferm pe pozitie cum esti acum..... Very Happy
Sincer, nu cred ca ai fi refuzat oferta......de sex Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 4 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  daffy_ Mier 20 Apr - 12:10

pai....si daca sunt direct razpunzator de salariul meu ??? Rolling Eyes
fac sex de unul singur ??? Sad Surprised
Laughing Laughing Laughing
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 4 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  Tizona Mier 20 Apr - 12:29

Nu stiu daca am mai raspuns in topicul asta, dar nu cred.

N-as face-o. Si n-as face-o nu pentru ca vai, imi insel partenerul sau vai, pacatuiesc.
Considerentele pentru care n-as face-o tin de lucruri ceva mai practice. Un astfel de gest mi-ar periclita din start pozitia la locul ala de munca.
Pe seful meu nu l-ar mai interesa cat de capabila sunt la locul de munca, ci alte lucruri.
Colegii m-ar vorbi pe la spate, mi-ar deveni ostili, iar pentru mine, sa am o relatie cordiala cu cei impreuna cu care lucrez, e lucrul cel mai important la un job. Sa nu-mi spuneti ca nu se barfeste sau nu se afla astfel de lucruri, ca nu va cred.
Intr-un final, probabil ca o sa zbor, cu tot cu marirea aia, pentru ca relatiile la locul de munca (mai ales cu seful!!) nu au dus niciodata la nimic bun.
De ce sa ma leg la cap daca nu ma doare? De ce sa cobor la un astfel de compromis? Cam cat de mare ar fi marirea aia, ca sa ma poata impinge sa fac asa ceva?

Mi s-au facut avansuri de catre un sef, acum ceva ani. Ca sa nu spuna cineva ca nu stiu cum as reactiona intr-o astfel de situatie.
"Firma X se autodizolva, dar iti dau ocazia sa lucrezi in cadrul unei alte companii din holdingul nostru. Ti-ar placea sa lucrezi in continuare cu noi?" "Da, desigur."
Dupa ce a pus mana pe mine, m-am razgandit.
Tizona
Tizona
4
4


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 4 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  daffy_ Joi 21 Apr - 15:02

dap...sexul la locul de munca este o idee tare proasta Very Happy
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 4 Empty Acum este la "modă" sexul ptr. mărirea salariului şi / sau alte avantaje materiale

Mesaj  mihaic3001 Mier 27 Apr - 16:51

Acum este la "modă" sexul ptr. mărirea salariului şi / sau alte avantaje materiale. Nu ptr. c-aş fi eu barbat, dar mult mai asociat este femeilor acest gen de "aranjament". Nustiu cat sex se face ptr. marirea de salariu, insă cu certitudine sexul intre colegii de serviciu (relaţii extraconjugale), sunt la greu. Sunt în general relaţii stabile, bazate pe atracţii puternice între partenerii (extra)conjugali dar şi pe o mare lipsa de scrupule faţă de cei de ... acasă. Judecând după principiul că "o viaţă avem", zic eu, ... mai merge şi câte-un "derapaj" conjugal. Vorbesc acum dpdv. barbatesc. Dpdv al femeilor, mă abţin. Situaţiile diferă mult. Asa cred eu ...
mihaic3001
mihaic3001
1
1


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 4 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  Nana_Duval Mier 27 Apr - 18:05

eu vreau sa spun ca am facut o constatare - lucrez in privat-sunt multe legaturi intre angajati, desi politica clinicii a fost sa nu existe 2 membrii ai aceleiasi familii..se simt ok, nu se mai ascund, desi e penibil, mai ales ca stii ca au si familii
sentimentul e de "scarba"
si cand tocmai sefa face asta, numai respect nu poti sa-i arati
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Pagina 4 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum