GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ai face sex pentru o marire de salariu?

+30
veronica_franco
Davidova
TISENIE
Obi-Wan Kenobi
mielusica
Queensland
JeSsYkA
nycknic
juliette
tegeusa
Polaris
ionutz72
Nana_Duval
mihaic3001
Tizona
daffy_
Demostene
fotohobby
oli
dragos
mrs nobody
HAUU_HAUU
zuza_cea_cu_inima_rosie
openmind72
Mr Nobody
dan1369
kitty
costica19
snow
pitulicea
34 participanți

Pagina 10 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 10 Empty Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 19:44

Rezumarea primului mesaj :

Romanii se vand ieftin cand vine vorba de o marire de salariu. Un studiu realizat de un site de oferte de munca jobsinro.ro arata ca 12 % dintre repondenti ar fi dispusi sa faca sex pentru o crestere salariala.
Potrivit sondajului „Sexul la birou”, cele mai mari beneficii de pe urma sexului la birou ar fi:
- marirea de salariu (11,7%),
- avansarea (10 %)
- pastrarea jobului (3,2 la suta).

De asemenea, peste 30% dintre romani recunosc ca au intretinut relatii sexuale la birou, iar peste 20% si-au gasit perechea la serviciu, in timp ce un procent asemanator au declarat ca au fost hartuiti sexual la birou.

Peste jumatate dintre persoanele care au completat chestionarul cred despre colegii lor ca au folosit sexul pentru avansare, dar 72,2 % dintre cei chestionati sustin ca nu ar face niciodata asta pentru a obtine avantaje la serviciu.

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Social/150359/Ai-face-sex-pentru-o-marire-de-salariu.html


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 30 Mar - 9:54, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 10 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  seaman65 Dum 16 Sept - 0:52

Pai eu vorbeam din ipostaza de sef, daca as fi sef cu femei in subordine nu mi-ar trebui ceva pe fuga. La birou as avea alte placeri.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 10 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  Vizitator Dum 28 Iul - 23:23

seaman65 a scris: Asa ca obisnuieste-te cu gandul ca barbatii se vor uita la femei.

cum adica barbatii se vor uita la femei?
noi ce-avem? ca doar si voi aveti frumosii vostri, si si noi avem ochisori sa vedem. cat despre culcatul cu sefu'...hmm...tine de multe, de la depinde de cat de educata esti, cat de puternice iti sunt principiile, cat de gol ti-e frigiderul si cat de flamazi copiii, cat de toanta esti, cat de traznet e sefu', cat de beata, cat de fufa, cat de ...cat de...pana la cat de usor de santajat esti (asta ar putea intra la categoria cat de prosta -sau ghinionista- esti sa te lasi santajata).
din pct de vedere al barbatilor s-ar putea sa fie mai simplu...daca sefa e buna, prost sa fiu sa nu...Very Happy 
dar imi mentin parerea ca femeile la conducere (adica sefele domnilor) sunt ceva mai tari decat barbatii la conducere, si majoritatea v-ar flitui cu muschii vostri cu tot gun  dar mai avem si noi uscaturile noastre Sad 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 10 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  Machiavelli Dum 3 Dec - 1:20

Hmm...buna întrebare...pai daca mă gândesc cum arată directoarea economică n-as zice nu...și asta nu ar trebui să afecteze bunul mers al fabricii...pentru noi bărbații este o mândrie sa fi râvnit de cineva cu un statut mai ridicat ..insa in celălalt context e cu totul altceva Laughing
Machiavelli
Machiavelli
2
2


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 10 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  shadow Dum 3 Dec - 20:41

pentru noi bărbații este o mândrie....
Nu ma indoiesc ca pentru unii ar fi o mandrie sa se laude cum au pus-o la punct pe sefa  Evil , totusi nu generaliza Very Happy ....

și asta nu ar trebui să afecteze bunul mers al fabricii...
Probabil .... dar cu siguranta relatia de servici sef - subordonat  nu va mai fi una normala  Laughing .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 10 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  Machiavelli Lun 4 Dec - 20:07

shadow a scris:
Nu ma indoiesc ca pentru unii ar fi o mandrie sa se laude cum au pus-o la punct pe sefa  Evil , totusi nu generaliza Very Happy ....


Probabil .... dar cu siguranta relatia de servici sef - subordonat  nu va mai fi una normala  Laughing .
Eu asa o vad...hai ca na, suntem barbati pana la urma...
cat despre relatia sef-subordonat Doamne ajuta!! Laughing
Machiavelli
Machiavelli
2
2


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 10 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  shadow Lun 4 Dec - 21:52

Ani in urma am avut cateva doamne in subordine ( doamne zic fiindca erau casatorite ) si n-am lasat nicicand sa alunece relatiiile de servici spre ceva personal , mai intim , desi crede-ma ca respectivele femei erau si sunt inca o bucurie pentru ochii multor barbati ( nu fac greseala sa generalizez Laughing ).
Privind in urma nu am nici un regret : viatza ne-a despartit profesional dar am ramas buni prieteni -  nu vreau sa ma gandesc unde ar fi dus o relatie amoroasa , dar sigur spre nimic bun Evil ...

Ca suntem barbati pana la urma , de acord cu tine Cool , dar nu este musai sa gandim la fel Very Happy ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 10 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  Machiavelli Lun 4 Dec - 22:21

Dacă se schimbau polii și erai tu cel aflat în subordine tind sa cred că altfel stăteau datele problemei. Mă rog fiecare cu personalitatea sa!!
Machiavelli
Machiavelli
2
2


Sus In jos

Pagina 10 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum