GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ai face sex pentru o marire de salariu?

+30
veronica_franco
Davidova
TISENIE
Obi-Wan Kenobi
mielusica
Queensland
JeSsYkA
nycknic
juliette
tegeusa
Polaris
ionutz72
Nana_Duval
mihaic3001
Tizona
daffy_
Demostene
fotohobby
oli
dragos
mrs nobody
HAUU_HAUU
zuza_cea_cu_inima_rosie
openmind72
Mr Nobody
dan1369
kitty
costica19
snow
pitulicea
34 participanți

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 2 Empty Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 19:44

Rezumarea primului mesaj :

Romanii se vand ieftin cand vine vorba de o marire de salariu. Un studiu realizat de un site de oferte de munca jobsinro.ro arata ca 12 % dintre repondenti ar fi dispusi sa faca sex pentru o crestere salariala.
Potrivit sondajului „Sexul la birou”, cele mai mari beneficii de pe urma sexului la birou ar fi:
- marirea de salariu (11,7%),
- avansarea (10 %)
- pastrarea jobului (3,2 la suta).

De asemenea, peste 30% dintre romani recunosc ca au intretinut relatii sexuale la birou, iar peste 20% si-au gasit perechea la serviciu, in timp ce un procent asemanator au declarat ca au fost hartuiti sexual la birou.

Peste jumatate dintre persoanele care au completat chestionarul cred despre colegii lor ca au folosit sexul pentru avansare, dar 72,2 % dintre cei chestionati sustin ca nu ar face niciodata asta pentru a obtine avantaje la serviciu.

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Social/150359/Ai-face-sex-pentru-o-marire-de-salariu.html


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 30 Mar - 9:54, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 2 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  kitty Joi 22 Apr - 14:51

Laughing sau zic da de cate ori li se cere..... de ce sa fie neascultatori..... mai ales cu sefa.... rolling on the floor ...acasa mai merge ...
kitty
kitty
4
4


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 2 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Joi 22 Apr - 14:55

Dar daca seful e barbat....si subalternul la fel?
Mai zice DA, pentru o marire de salar? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 2 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  snow Joi 22 Apr - 14:55

Very Happy Very Happy Very Happy

.....biscuiti..


Sau invers...sefa si subalterna Very Happy
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 2 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Joi 22 Apr - 14:57

snow.... mai zi DA si la sex, din cand in cand....altfel o sa te ingrasi de la atatia biscuiti Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 2 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  kitty Joi 22 Apr - 15:00

snow vezi ce spune sondajul..... au fost chestionate persoanele si in cazul asta.... ca sa putem trage concluziile Laughing
kitty
kitty
4
4


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 2 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  snow Joi 22 Apr - 15:03

Eu sunt atipic, am metabolismul mai incet.
Pot consuma lapte si biscuiti cat vreau, tare-mi este sa nu slabesc din lipsa de calorii Very Happy
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 2 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  dan1369 Joi 22 Apr - 15:06

Da, as face sex pentru o marire de salariu. As face daca as avea o SEFA, o sefa care sa aiba un aspect fizic (macar) agreabil, altfel...altfel cred ca ar face ea sex cu mine, mi-ar "trage-o" pe unde m-ar prinde.
dan1369
dan1369
2
2


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 2 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  kitty Joi 22 Apr - 15:09

rolling on the floor
kitty
kitty
4
4


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 2 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  dan1369 Joi 22 Apr - 15:14

Dar din pacate la mine nu se poate intampla asta, nu am sefa, nu am sef(sef pot sa si am ca-l bag in....). Sunt propriu-mi sef...si recunosc ca uneori mi-o trag singur. Din pacate imi dau seama cand e prea tarziu si nu mai pot face nimic. Asa ca...poate ar fi mai bine sa am o sefa apetisanta si...poate as fi mai linistit. Sau nu, de teama ca nu ma ridic la nivelul asteptarilor.
dan1369
dan1369
2
2


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 2 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  snow Mar 15 Iun - 9:29

Bineanteles ca da...
Oricum trebuie sa majorez salariile din cand in cand, in capitalism exista o regula de baza:
cea a cererii si ofertei, creste cererea, creste si oferta. Wink
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 2 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mar 15 Iun - 9:32

Gata, te-ai plictisit sa joci rolul baiatului bun? Laughing
E greu sa te prefaci la nesfarsit Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 2 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  snow Mar 15 Iun - 9:38

Laughing Laughing
Sincer imi pare rau pentru dezamagirea pe care o vei avea, la mine 98% sunt barbati, iar femeile au peste 55 da ani, dar poti spera in continuare, mai exista si contractele civile... Very Happy
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 2 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mar 15 Iun - 9:45

Sincer, banuiesc ca si tu ai cam aceeasi varsta ca ele... 55 Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 2 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  snow Mar 15 Iun - 9:51

Gresit, sunt ceva mai in varsta, de aici si solidaritatea dintre noi Very Happy
Din pacate doar atat, solidaritate, in ziua de azi femeile sunt atrase doar de barbati mult mai tineri ca ele.
O fi o moda? Sau o noua asezare a principiilor morale?
Enigma.... Rolling Eyes
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 2 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mar 15 Iun - 19:31

Cred ca se simt atrase de barbatii mult mai tineri decat ele, pentru ca barbatii de varsta lor nu arata deloc bine.
Dupa o anumita varsta, in special dupa varsta casatoriei, barbatii nu se mai ingrijesc deloc de aspectul lor. Unii nu se ingrijeau nici inainte, dar macar n-aveau burtile chiar asa de mari ca atunci cand au inceput sa-i hraneasca bine nevestele. Very Happy
Cum sa te simti atrasa de un barbat burtos, scofalcit, transpirat si duhnind a tot felul de mirosuri?
Si nu vorbesc de barbatii de 50-60 de ani, care macar au o scuza.... varsta Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum