GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 47 din 66 Înapoi  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 56 ... 66  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 47 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 47 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Mier 30 Apr - 23:20

Inseamna ca nu mai e baiat bun?  Smile Na, a fost, atunci!  Smile Mai mult nu ma bag! (Of!  confused )  Smile 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 47 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Vin 2 Mai - 12:47

Băsescu liniștește spiritele. Armata nu face MOBILIZARE, se derulează proceduri STANDARD ale NATO: ”Să știți că nu a făcut-o numai România!”

Oare cata incredere putem avea in presedintele nostru? Stiu, trebuia sa scriu cu P mare.  Very Happy 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 47 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Vin 9 Mai - 9:10

Aviz favorabil pentru proiectul privind acordarea zilei libere pentru parinti, la inceputul anului scolar!
Guvernul a dat aviz favorabil pentru proiectul de lege denumit "Lege privind declararea zilei de inceput de an scolar - Zi libera pentru parinti". Astfel, s-a revenit asupra propunerii dupa ce in luna aprilie, nu a fost dat un acord.
Proiectul prevede acordarea unei zile libere pentru parintii ai caror copii sunt elevi in invatamantul preuniversitar la inceputul anului scolar. Mentionam faptul ca ziua urmeaza sa fie recuperata.


 Surprised Surprised  Inca o zi libera? La asta nu m-as fi gandit.... Ce sa zic? O fi de bine....pentru cei care au copii Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 47 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  RALUCA Vin 9 Mai - 9:28

Asta ii sora cu ziua de 1 si 2 Mai. La scoli zilele astea se recupereaza. Daca tot se recupereaza nu inteleg de ce se mai dau libere?!
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 47 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Vin 9 Mai - 9:37

Ca sa para ca se gandesc la noi... guvernantii Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 47 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  daffy_ Mier 28 Mai - 14:32

aella a scris:Băsescu liniștește spiritele. Armata nu face MOBILIZARE, se derulează proceduri STANDARD ale NATO 
apropo de chestia asta.in urma cu vreo doua saptamani m-am trezit cu acest minunat ordin de mobilizare.o...ok doar ca de data asta mi-am exercitat dreptul european de a ma opune unei eventuale mobilizari.sa vedem in continuare ce va mai fi  Suspect 
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 47 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Mier 28 Mai - 14:43

Nu e ordin de mobilizare... e ordin de instiintare!  confused Smile Pe mine m-a corectat comandatul cmj! De ce oare fac alergie cand aud de armata?  scratch Pentru ca stiu ca la conducerea ei se afla oameni de cacat!  confused 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 47 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Mier 28 Mai - 14:58

Te instiinteaza ca te mobilizeaza  Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 47 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Mier 28 Mai - 15:14

Daca te referi la minstru, n-are saracu nicio vine, nu stie cat sta si ce sa faca mai repede. Armata, totusi, ar trebui respectata si asta nu ar fi posibil decat prin alocarea unui procent important din PIB. Asa, va fi apa de ploaie. Putin patriotism nu ne-ar strica.  Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 47 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  daffy_ Mier 28 Mai - 15:29

armata trebuie respectata,aici nu exista dubiu.ARMATA NU TREBUIE SA MA MAI CAUTE PE MINE SAU PE ALTUL !!
au buget,au echipament,sunt profesionisti !!
sa se descurce!!
cine imi plateste zilele de "pregatire" pe care armata mi le baga pe gat ?!?NICI NIMENI !!
scuze dar nu ma simt prea patriot in ideea de a petrece 14 zile "la comun" cu inca 80 de insi in situatia mea.
sa dorm ca la puscarie iar ? sa pierd un timp ? sa las afacerea altuia 14 zile? hai sa las si prietena unui vecin !!
despre armata sa discutam ca despre profesionisti,nu ca despre niste neica nimeni(cum de fapt sunt) atunci cand se ajunge la mobilizari.
apropo o zi in care nu imi duc mai departe afacerea ma costa 300 de lei. 300x14=4.200 lei
nu e corect,am dreptul sa refuz,mi se rupe de armata romana,asa cum homosexualii,minoritatile religioase si drogatii sunt scutiti...pai sa ma scuteasca si pe mine !!
LE-AM DAT DESTUL SI PREA MULT !!
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 47 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Mier 28 Mai - 17:44

Da' homosexualii de ce-s scutiti???  Surprised Le e teama sa "traiasca" intre atatia barbati....incorporati? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 47 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Mier 28 Mai - 23:07

Ticalosie, aroganta, lasitate, coruptie si multa prostie! Asta am intalnit eu in armata! Asa incat sa lasam vorbele goale!  Smile Daca vine nenea Obama cu instiintarea... poti sa stai si-n cap, daffy!  Smile Doar daca afla nenea de la cmj cat castigi pe zi... ai o buna sansa sa fentezi armata!  Laughing Smile 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 47 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Joi 3 Iul - 13:06

Camera Deputatilor a adoptat, miercuri, cu 195 de voturi ”pentru”, 20 de voturi ”impotriva”si 75 de abtineri, initiativa legislativa care obliga detinatorii de cartele telefonice preplatite (pre-pay) sa-si prezinte datele personale de identificare.
Initiativa legislativa a primit raport de adoptare din partea Comisiilor juridica si IT. Legea este ordinara, Camera Deputatilor fiind for decizional. Senatul a adoptat anterior initiativa legislativa.
Daca va fi promulgata, legea va intra in vigoare la 1 ianuarie 2015.
Cu toate acestea, legea prevede o perioada de un an, respectiv pana la 1 ianuarie 2016, pentru ca posesorii de cartele preplatite sa aiba posibilitatea de a furniza operatorilor de telefonie datele personale de identificare. In caz contrar, legea prevede anularea numarului de telefon, scrie Mediafax.
In urma cu o luna, reprezentantii unor ONG-uri acuzau ca Parlamentul aproba pe sest dorinta Guvernului de a-i monitoriza pe utilizatorii de cartele preplatite si de Internet wireless, criticand cea de-a 4 tentativa din ultimii 3 ani de impunere a unei legi "Big Brother".
Reprezentantii acestor organizatii considera ca Proiectul de lege privind inregistrarea cartelelor pre-pay incalca grav dreptul la viata privata consfiintit de Constitutie si solicitau Parlamentului sa nu adopte acest proiect de lege.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 47 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Joi 3 Iul - 13:16

inregistrarea cartelelor pre-pay incalca grav dreptul la viata privata consfiintit de Constitutie
Ce aberatie  Laughing Laughing 
Adica cei care au abonament, nu cartela - asa ca mine - NU au o viata privata????  Laughing  Laughing  Laughing 
 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 47 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Joi 3 Iul - 13:29

Eu sunt de acord cu legea, multi isi cumpara cartele si hartuiesc oamenii sau chiar pot face acte de terorism stiind ca nimeni nu-i poate identifica.  Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 47 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 47 din 66 Înapoi  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 56 ... 66  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum