GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 48 din 66 Înapoi  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 57 ... 66  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 48 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 48 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Joi 3 Iul - 13:59

Si eu sunt de acord  Twisted Evil  Nu mi se pare o incalcare a dreptului la viata privata. In societatea asta mai avem si obligatii, nu numai drepturi....si mai ales nu numai drepturi intelese gresit Very Happy Acesta ar fi un drept care inclaca dreptul altora... la aceeasi viata privata Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 48 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Joi 3 Iul - 22:20

Chestia asta cu buletinul trebuia introdusa de la inceput!  Very Happy 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 48 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Joi 31 Iul - 15:51

Cei care nu-și declară obligațiile către stat vor trebui să achite o “penalitate de nedeclarare”, în cuantum de minimum 10% din sumă, care poate fi majorată la 100% dacă datoria rezultă din evaziune.
Noua penalitate a fost introdusă în ultima formă a proiectului noului Cod de Procedură Fiscală.
Astfel, atât persoanele fizice cât și cele juridice vor fi obligate să declare orice sumă datorată statului, în cuantum mai mare de 50 de lei.

http://www.mediafax.ro/economic/exclusiv-guvernul-impune-penalitatea-de-nedeclarare-a-taxelor-in-pofida-criticilor-investitorilor-sanctiunea-aplicata-atat-persoanelor-fizice-cat-si-firmelor-13005163
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 48 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Joi 31 Iul - 22:44

Statul e un mare hot care se teme de hotii cei mici Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 48 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Joi 31 Iul - 23:04

Da? Si cum vor face asta? Cum il controleaza pe Adi Minune?
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 48 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Joi 31 Iul - 23:06

El invarte sume prea mari - nemuncite, pe el nu-l controleaza. Very Happy Ii controleaza doar pe cei care muncesc.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 48 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Joi 31 Iul - 23:12

Cum nemuncite? Pai el canta pe bani. Canta=munca. Daca eu fac un ciubuc de 51 de lei, tre' sa merg la taxe si impozite?  Laughing Cat imi ia statul din ei? Jumate?  Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 48 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Joi 31 Iul - 23:19

Daca-l declari, iti ia 50%....daca nu-l declari, iti ia 10% Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 48 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Joi 31 Iul - 23:23

Eu cred ca imi ia 100% si-mi da si amenda!  Laughing Cine ma pune sa fac ciubucuri?  scratch 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 48 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Vin 1 Aug - 7:57

Nevoia?  Rolling Eyes  Adica tot statul Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 48 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Pingu Dum 3 Aug - 10:16

si de un stie ca am luat banii?  Cool 
Cand bag motorina nu ma intreba cum ma chema, cand iau bere, tigari sau mancare idem, haine idem. Razz
Cand imi iau masina ii trec ca donatie din banii stransi de parinti cu truda. No statule sa te vad.  Very Happy 
Chestia ii ca ar trebui sa mai aiba inca 8.000.000 de oameni care sa ne supravegheze pentru a putea sa ne prinda.
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 48 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Dum 3 Aug - 13:33

Deja esti monitorizat!  Very Happy Laughing Statul n-ar trebui sa fie impotriva propriilor cetateni.  Smile Teoretic!  Laughing Practic, indiferenta si coruptia omoara! Din pacate!  confused 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 48 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Dum 3 Aug - 21:31

Ne param unii pe altii, daca ni se promite un mic premiu pentru asta Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 48 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Mier 6 Aug - 9:53

Propunere legislativa pentru acordarea de zile libere ca punte intre zilele de sarbatoare legala si cele de repaus!
"Art. 139 (1) - Daca intervalul de timp, dintre zilele de sarbatoare legala, din timpul unei saptamani, prevazute in art. 139 alin. (1) si zilele de repaus saptamanal prevazute la art. 137 alin. (1) este de 24 de ore, aceste vor fi considerate de drept zile nelucratoare. Pentru termenele mai mari de 24 de ore, acordarea de timp liber se stabileste prin hotarare a guvernului."


Da' de ce nu?  Very Happy  Very Happy  Laughing  Laughing  Unde-i lege nu-i tocmeala. Ce sa ne mai stresam: "oare ne da liber? oare nu ne da?" Suntem liberi si gata  confused  Cu cat suntem mai liberi, cu atat suntem mai fericiti.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 48 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Mier 6 Aug - 10:27

Pai oricum se obisnuia daca era o zi nelucratoare joia sa se dea liber si vinerea, dar dadeau o ordonanta de urgenta atunci. Asa dau o lege si scapa de un stres.  Laughing 
Pe 15 august suntem liberi, dar cade vineri, daca cadea joi, aveam liber pana luni.  Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 48 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 48 din 66 Înapoi  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 57 ... 66  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum