GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 46 din 66 Înapoi  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 56 ... 66  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 46 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 46 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Mier 30 Apr - 22:17

Cu cei dragi, adica cu gagica!  Very Happy Laughing Si-n linia intai mosnegi de-alde mine! Eu cu manuta mea te caut in Apuseni si-ti pun pusca in mana... neincarcata, desigur!  Very Happy Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 46 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Mier 30 Apr - 22:20

Laughing Laughing  Relax, oameni buni. E o stire bomba care fasaie Very Happy Nimic nu explodeaza in urmatorii ani. Stati calmi si nu va parasiti iubitele Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 46 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pauletz Mier 30 Apr - 22:21

bun si care e toate treaba in chestia asta? ne poate lamuri si pe noi cineva Very Happy
pauletz
pauletz
3
3


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 46 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Mier 30 Apr - 22:21

Am si eu colege ai caror barbati au fost chemati precum Myrk. Fereasca Dumnezeu de vreun razboi! Ce sa zic...?! Eu stiu ce-i aia...ca sa zic asa. Fostul meu a fost in Irak, atunci cand era razboiul...Nici nu va imaginati cat de groaznic a fost mai ales cand ii vedeam pe jurnalistii aia rapiti si eu stiam ca el e acolo( pe vremea aceea nu eram casatoriti) si eram tot timpul cu ochii pe stiri...Ingrozitor!
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 46 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Mier 30 Apr - 22:24

E, despre al 3-lea razbel mondial am citit si eu cate ceva... dar ar trebui ca guvernantii nostri de cacao sa trimita armata de profesionisti sa lupte!  confused Rusii ne fac praf in doi timpi si trei miscari!  Smile Se pare ca se intampla ceva prin Ucraina, dar nu va faceti probleme: avem armata de profesionisti!  Very Happy Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 46 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Mier 30 Apr - 22:28

Hai, mai, Myrk, ca ne bagi in sperieti!
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 46 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Mier 30 Apr - 22:31

Itina, eu am facut armata cu tpsv. Dintr-o unitate cu o mie de oameni, la prima tragere, intre doua crize de tpsv Very Happy , am fost cel mai bun din unitate. Iti dai seama ce pregatiti erau (sunt?!!) soldatii romani!  Very Happy De asta zic: sper sa nu-mi fie mai frica decat atunci cand imi crapa inima in mine pe campuri!  Very Happy Very Happy Very Happy Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 46 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Mier 30 Apr - 22:36

Eu stiu ce inseamna sa lucrezi in armata. Pregatit cu adevarat pentru un razboi, cred ca nu e nimeni.
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 46 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Mier 30 Apr - 22:42

Eu recunosc ca nu-s pregatita pentru un razboi. N-am inca un iubit caruia sa-i scriu scrisori pe front, asa ca in filme Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 46 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  mastermind Mier 30 Apr - 22:43

lasa Pitu nu fi suparata ii trimiti un e-mail  Very Happy ..si il citeste pe telefon tablet ...etc

mastermind
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 46 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Mier 30 Apr - 22:47

Da, eu cunosc armata din interior, am si rude care au avut grad inalt in armata. Eu stiu ce inseamna sa fii profesionist si ce jigodii de oameni erau in armata. Ca si in viata: doi-trei de calitate, restul de umplutura. La noi in tara ne jucam: de-a guvernarea, de-a armata, de-a medicina, de-a invatamantul etc. Pregatit inseamna sa-ti faci treaba in patratica ta. Si pregatit de razboi inseamna sa fii pregatit sa mori, in primul rand!  Smile Pitu, ce e in filme... e fictiune, ca sa nu folosesc un cuvant dur!  Smile Totusi, iubirea e prezenta si pe front... mai ales daca ai si internet in patul pustii!  Smile Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 46 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Mier 30 Apr - 22:51

Cand era al meu in Irak, facea pe dracu-n patru si ma suna aproape in fiecare zi. Pe fix. Pe atunci nu aveam mobil... Si auzeam elicoptere pe fundal si forfota specifica si doar imi spunea repede ca ma iubeste dupa care trebuia sa inchida repede...
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 46 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  mastermind Mier 30 Apr - 22:54

ITINA,...si acuma cum procedeaza???(sper sa nu fiu indiscret) scared 

mastermind
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 46 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Mier 30 Apr - 22:57

Baiat bun sotul tau!  Smile Stiu, exista si oameni buni si de calitate!  Smile 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 46 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Mier 30 Apr - 23:00

Acum nu mai procedeaza in nici un fel, Master.  Smile  Pentru ca nu mai suntem impreuna. Asta nu inseamna ca nu-mi aduc aminte cu drag de anumite momente.  Smile Myrk, ce a fost frumos a fost.  Smile 
Hai ca si aici am ajuns sa facem off-topic.  Laughing 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 46 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 46 din 66 Înapoi  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 56 ... 66  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum