GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 56 din 66 Înapoi  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 61 ... 66  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 56 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 56 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Sam 14 Noi - 14:04

AFP: STATUL ISLAMIC A REVENDICAT ATENTATELE DIN PARIS. MAE ANUNTA MOARTEA A DOI CETATENI ROMANI
Mesajul a aparut la cateva ore dupa dupa ce o serie de atentate teroriste comise vineri noaptea la Paris s-au soldat cu 128 de morti, potrivit unui bilant provizoriu, relateaza Reuters.
"Intr-adevar, vi s-a ordonat sa luptati contra necredinciosilor oriunde ii gasiti - ce mai asteptati? Exista arme si masini disponibile si tinte gata de a fi lovite. Exista chiar si otrava, asadar otraviti apa si hrana a cel putin unuia dintre dusmanii lui Allah", afirma in mesajul video un militant jihadist, care apare flancat de alti doi membri ai Statului Islamic.


Ramai fara cuvinte cand vezi pana unde poate duce extremismul. Sad
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 56 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Sam 14 Noi - 14:17

Si toate astea nu sunt de ieri, de azi....De la 11 sept. 2001, era limpede ca lumina zilei ca incepe o alta era...si iar imi amintesc de profetia lui Nostradamus.
Doar cretinii astia care fac politica la varf inalt, pe multe mii de euro lunar, parca au rahat in cap de nu pot intelege ce-i in jur, de ce naiba sunt atat de orbi, nu pot pricepe! Poate ca-s prea imbuibati si de aici le lucreaza mintea la relati...Si uite asa extremismul iese victorios din porcaria asta, sa te tii buna intelegere si pace in batrana Europa!
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 56 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Sam 14 Noi - 14:43

relanti...am vrut sa spun
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 56 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  eledas Sam 14 Noi - 15:53

aella a scris:.... Oare de ce n-au facut asta in Rusia? Oare rusii stau mai bine la aparare decat Franta, altfel nu-mi pot imagina.

Pentru ca pe rusi i-au atacat in afara tarii (214 dintre pasagerii avionului rusesc prabusit in Egipt erau cetateni rusi)
Daca ar mai incerca si pe teritoruil rusesc (ceea ce nu este exclus!) ii rade Putin de pe fata pamantului (cel putin eu asa imi doresc)
Putin, desi mai marii Europei si USA il numesc criminal nu se va juca cu ei, nu va veni cu lozinci a la Merkel si "ei" stiu asta!

citat;
„Wir wissen, dass unser freies Leben stärker ist als jeder Terror“, sagte die Bundeskanzlerin. Jetzt mehr denn je müsse Europa seine Werte leben und bekräftigen.
=  ceva de genul; "Stim ca viata noastra libera este mai puternica decât orice terorist"
si ca;
"acum mai mult decât oricând, Europa trebuie să reafirme valorile și viața"

Lozinci ieftine la fel ca " Germania trebuie sa invete acum sa se ocupe cu un aflux de refugiați" Germania, de fapt si din pacate,  trebuie sa invete sa se obisnuiasca (sau nu!) cu un aflux de ocupanti, pe cand Putin spune: Rusia este a poporului rus!!!

aella, postez o poza care nu are nevoie de alt comentar

Stirea zilei - Pagina 56 3518sbs
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 56 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Sam 14 Noi - 18:48

Unul dintre teroristi, un sirian, a avut actele asupra lui si a putut fi indentificat. Guvernul Greciei a anuntat ca acesta a intrat in tara cu valul de migranti, in luna octombrie.
Deci nu toti teroristii aveau cetatenia franceza, cum s-a crezut. Asa ca aia care strigau ''lupul'', nu erau nebuni si nici nu sufereau de scenarita.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 56 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Sam 14 Noi - 18:49

ooo, scuze, am scris indentificat, dar nu c-am vrut, nu stiu cum de s-.a strecurat n-ul ala acolo Laughing
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 56 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Wolff Sam 14 Noi - 19:14

Doar am urmarit la TV fizionomiile refugiatilor si mi sa facut tare rau. Si parul in cap mi s-a ridicat. Fara motiv nu se intampla asta. Instinctele si simturile rar ma inseala Sad Nu avem incotro decat a ne obisnui cu acte teroristice de acest gen Sad In Merkel nu poate fi nici o baza. Daca imi aduc bine aminte este fiica de preot si are simturile tulburate confused
Wolff
Wolff
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 56 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  eledas Sam 14 Noi - 19:23

Da, iar un al 2-lea identificat era cu pasaport egiptean.

"Nu avem incotro decat a ne obisnui cu acte teroristice de acest gen"
Wolff pe mine ma bate gandul sa emigrez, acum pana inca ma mai tin picioarele si mintea Laughing  daca situatia nu se schimba (ceea ce nu cred ca se va intampla) Fara gluma!
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 56 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Sam 14 Noi - 19:26

pai o avea simturile tulburate Wolff, dar aia din jurul ei ce fac? Nu e nici un cap mai limpede care sa-i caste ochii? confused
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 56 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Wolff Sam 14 Noi - 19:29

Servus lady Eledas Pup you Nu ma surprinde intentia ta de a re-emigra. Si pe mine ma duce acel gand. Insa eu am sa astept pensia. Situatia cu islamistii nu vad cum sa se imbunatateasca. Ma tem chiar ca o sa se extinda. confused
Wolff
Wolff
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 56 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Sam 14 Noi - 19:32

Incotro Eledas? Da-mi idei, eu pana acum l-am convins pe B ca cel mai bine la pensie e in Romania Laughing
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 56 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  eledas Sam 14 Noi - 20:06

Nu stiu zau! O sa dau cu banul, dar stiu sigur ca (desi pana nu de mult gandeam altfel) Romania NU! Nu, din cauza sistemului social. M-am interesat concret la casa se pensii in Sbg. si mi-au spus foarte clar "poti locui unde vrei dar nu iti va fi asigurata asistenta sociala respectiv asigurarile de sanatate numai in cazul in care locuiesti efectiv cel putin 6 luni si o zi/an pe teritoriul Austriei" Acu' sincera sa fiu nu stiu cum este in De....
Cu asta mi-a trecut de a pleca in Ro. la pensie. Ar insemna sa cotizez la asigurarile sociale din Ro si cum la varsta pensiei, putini sunt cei care nu au mevoie de ceva de la tanti/nenea Dr. ar insemna sa dau spaga la greu sau sa merg doar la cabinete private unde dupa cea mai mare probabilitate as lasa 1/2 din pensie iar alta 1/2 pe medicamente.
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 56 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Sam 14 Noi - 20:11

pai probabil ca la fel este si ptr alte destinatii, adica cu cele 6 luni si-o zi. scratch
oricum, nemernicii astia dusi cu capul, nu se vor opri la Franta, nu cred ca se vor deranja ei ptr Romania, dar sigur au in vedere si alte state.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 56 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  eledas Sam 14 Noi - 21:15

Dar au anuntat nemernicii ca urmeaza Anglia, Germania, Suedia si Washington.
Da, asa este cu asigurarea pentru oricare alta tara (cel putin in ce priveste Austria) dar totusi mai exista si tari in care se poate trai mai civilizat decat in Ro. cu pensia! Deocamdata este un amalgam in tartacuta mea dar se va limpezi cat de curand. Nu stiu de ce dar vreau sa plec in vizita in state si sa vad cu ochitii mei ce-i pe acolo! Asa de curiozitate nu ca m-as stabili la ami's!
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 56 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Sam 14 Noi - 21:25

Deja nebunia a inceput, in Spania s-a incendiat o moschee, autori necunoscuti, ca replica la ce s-a intamplat in Franta. Doar ca musulmanii in nebunia lor sinucigasa isi revendica atacurile ba chiar se mandresc cu ele. Cine stie ce va urma?!?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 56 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 56 din 66 Înapoi  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 61 ... 66  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum