GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 49 din 66 Înapoi  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 57 ... 66  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 49 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 49 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Mier 6 Aug - 10:59

Tot mai bine ca pica vinerea.....decat sambata  Laughing 
Pe mine nu ma afecteaza ziua asta libera. Totdeauna sunt in concediu in august  Neutral 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 49 Empty Care sunt conditiile pentru „Prima Masina“: credit pe 7 ani, avans minim de 5-7%, pret maxim de 12.400 de euro

Mesaj  Vizitator Mar 12 Aug - 12:10


Autorităţile din cadrul Ministerului Economiei şi cei mai mari jucători de pe piaţa auto au ajuns la un acord în ceea ce priveşte criteriile noului program guvernamental „Prima Maşină“: perioadă de creditare de până la 7 ani şi avans minim de 5-7% din valoarea autoturismului.
Preţul maxim al maşinilor noi ce vor fi acceptate spre achiziţie în noul program va fie de 45.000 de lei fără TVA, fie de 50.000 de lei fără TVA, potrivit unor surse apropiate discuţiilor, citate de zf.ro. Diferenţa de 5.000 de lei este una important, în special pentru importatori, care în general comercializează maşini mai scumpe decât cele vândute de Dacia. Dacă pragul rămâne la 10.000 de euro fără TVA (12.400 de euro cu TVA), în program pot intra toate modele Dacia, inclusiv cele produse în Maroc, nu se încadrează Ford B-Max, produs de americani la Craiova. Dacă pragul ar fi de 50.000 de lei fără TVA sau circa 13.700 de euro cu TVA, atunci ar putea intra inclusiv B-Max cu motorul EcoBoost de 1,0 litri, de asemenea produs în România. Al doilea punct la care încă se discută între jucătorii din auto şi autorităţi reprezintă vârsta celor ce se vor putea încadra în program. În discuţie sunt cei cu vârste cuprinse între 18 şi 35 de ani, dar pragul superior se poate extinde până la 50 de ani.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 49 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Mier 5 Noi - 12:59


Un arheolog susţine că munţii Carpaţi au fost ridicaţi de daci acum 3000 de ani ca să-i apere de PSD


Munţii Carpaţi ar putea fi ridicaţi de mâna omului! O spune Troian Săbescu, arheolog al Institutului “Sergiu Cantacuzino”, într-un studiu recent care compară lanţul carpatic cu “un fel de Mare Zid Chinezesc construit de dacii din Ardeal ca să-i ferească de ceilalţi daci, care votau cu PSD încă de pe atunci”.

Stirea zilei - Pagina 49 Awuv4p


Potrivit cercetătorilor lui Săbescu, în urmă cu 2-3 milenii, dacii din Ardeal erau într-un conflict tribal de natură agro-alimentară cu restul dacilor, întinşi până în Moesia, Sciţia şi Pont.

“Pentru că aceştia din urmă nu prea munceau, dar le prădau adesea grânarele şi amforele cu ulei ca să aibă iarna pomeni electorale, dacii ardeleni au hotărât să ridice un zid uriaş. Au pus mână de la mână, bolovan peste bolovan şi au ieşit munţii Carpaţi”, explică Săbescu.

“Ca zidul din Game of Thrones”, adaugă cercetătorul pentru a scoate în evidenţă seriozitatea covârşitoare a studiului său.

“Aceşti munţi artificiali, atât de mari că se văd din spaţiu, i-au ţinut pe dacii PSD-işti afară din Transilvania până recent, când au reuşit să se infiltreze în Hunedoara prin tunelurile săpate de mineri de-a lungul secolelor. Îndrăznesc să spun că activitatea minieră din valea Jiului a fost doar un pretext pentru perforarea străvechiului zid. Se ştie că minerii sunt şi ei urmaşi ai dacilor pesedişti, cunoscuţi cândva ca daci FSN-işti”, adaugă cercetătorul.

Ce caut eu in Moldova? scratch M-am ratacit! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 49 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Mier 5 Noi - 19:35

Eu stiu ce caut in Ardeal Laughing Laughing
Ce verzi sunt ungurii Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 49 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  SoulOfOcean Vin 7 Noi - 19:31

Eu cred că și acuma construiesc la el Smile
Uite, în județul Hunedoara so dărâmat muntele.
SoulOfOcean
SoulOfOcean
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 49 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Vin 7 Noi - 19:45

Pitu, stiu ce cauti: barbatul perfect! Laughing Razz

No, acuma nu fiti separatisti! Razz
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 49 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Vin 7 Noi - 19:52

Stirile zilei la ProTv : Sate din judetul Arad invadate de gargarite, Floresti de langa Cluj, invadat de sobolani, Surprised Floresti?!? Pitu, ai grija,  Mickey Mouse si-a adus rudele mai mari si mai infricosatoare.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 49 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Vin 7 Noi - 20:04

Am vazut si eu! nail biting Pitu e blindata de dispozitive electronice ultrasonore! confused Pacat ca-i pica tensiunea! confused La prize! Razz
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 49 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Vin 7 Noi - 22:25

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Nu sunteti sanatosi.
Da' nici sobolanii nu-s. Neutral Cum sa ne invadeze? De ce? O iau pe Yuki sa doarma cu mine. Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 49 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Vin 7 Noi - 22:47

Stirea e pe bune! confused Pregateste patucul! Laughing Yuki mamanca si buburuze? Surprised Ca le scoteau din case cu galetile! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 49 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Vin 7 Noi - 22:50

Am vazut si eu doua, azi. O fi inceputul? Surprised
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 49 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Vin 7 Noi - 23:01

Ee, nu-ti fa griji! Tu ai pisici sa le rontaie! Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 49 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Joi 4 Dec - 21:12

Ziua de 24 ianuarie, în care marcăm Unirea Principatelor Române, a fost declarată oficial sărbătoare legală.
Decizia a fost luată în plenul Camerei Deputaţilor şi potrivit aceluiaşi proiect aprobat de aleşi, autorităţile locale vor putea organiza manifestări cultural artistice dedicate acestei zile.
Anul viitor, românii vor putea beneficia, în total, de 13 zile libere.


Nu stiu de cand e stirea asta, dar eu azi am vazut-o si n-am putut sa nu ma bucur Laughing Inca o zi in care pot sa dorm pana tarziu, in cazul in care nu pica sambata sau duminica.
In 2015 vom avea 13 zile libere. In 2016 sper sa avem 14 bounce si asa mai departe....


pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 49 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Joi 4 Dec - 21:53

Cred c-o sa cada sambata, 24 ianuarie 2015. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 49 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Joi 4 Dec - 23:41

Deci îs paişpce zâle? scratch Ce bine-ar fi sa fie tot anul o sarbatoare! Pana la ce ora ar dormi Pitu in fiece zi? scratch
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 49 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 49 din 66 Înapoi  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 57 ... 66  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum