GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 24 din 66 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 45 ... 66  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 24 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 24 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Mar 21 Feb - 19:06

Am inteles eu bine ? ... a fost data o lege conform careia cei care nu-si platesc amenzile de circulatie intr-o anumita perioada de gratie li se vor ridica permisele ?.., eu as fi de acord Very Happy ...cred ca s-ar mai rari traficul Laughing
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 24 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  oli Mier 22 Feb - 11:50

Soferii care nu-si platesc amenzile vor avea permisul suspendat, aceasta fiind una dintre masurile ce ar urma sa intre in vigoare pana in anul 2020.Toate aceste masuri fac parte din Strategia Nationala pentru Siguranta Rutiera 2011-2020.Potrivit documentului, in Romania, gradul de incasare a amenzilor la regimul circulatiei este sub 40 la suta, in timp ce la nivelul statelor membre UE acesta este de peste 90%.In plus, permisul auto va putea fi obtinut numai de cei care au cel putin 10 clase, aparatele de detectare radar vor fi interzise, cei care au mai multe masini vor plati taxe marite, iar ATV-urile vor fi interzise pe drumurile publice.
oli
oli
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 24 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Mier 22 Feb - 17:14

Nici o fericire Suspect ...au sa tot o lalaie pana in 2020 Very Happy
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 24 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  oli Joi 23 Feb - 14:49

Ministerul Muncii a publicat miercuri un ordin prin care modifica Clasificarea ocupatiilor din Romania. Astfel, au fost adaugate noi ocupatii in COR, unele existente au fost radiate, in timp ce anumite denumiri sau coduri de ocupatii au fost rectificate.
Modificarile la COR sunt cuprinse intr-un ordin comun al Ministerului Muncii si Institutului National de Statistica nr. 177/81/2012, publicat in Monitorul Oficial nr. 128, din 22 februarie 2012, care va intra in vigoare in 3 zile de la data publicarii.
Prin acest act normativ, clasificarea ocupatiilor din Romania — nivel de ocupatie (sase caractere), se completeaza cu noile ocupatii practicate in cadrul economiei nationale. Potrivit anexei la acest ordin, in COR sunt adaugate 56 de ocupatii, si anume:


Stirea zilei - Pagina 24 Listafinal
oli
oli
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 24 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Demostene Joi 1 Mar - 14:47

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Social/224123/preturile-legumelor-se-vor-dubla-in-martie.html
A declarat joi Cristian Rusu, directorul asociatiei producatorilor de legume si fructe Hortifruct.
Au mai fost declaratii privind majorarea preturilor dar nu la nivelul aratat mai sus.
Preturile, odata marite, se vor mentine la acel nivel tot anul 2012.
"...o sa vedem in luna martie o oferta mai mica pe piata de salata, de castraveti", a spus, la randul sau, ministrul Agriculturii, Stelian Fuia.
Deci fara verdeturi Surprised

Demostene
Demostene
3
3


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 24 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Popa Joi 8 Mar - 21:31

Mare e gradina ta Doamne si ai lasat poarta larg deschisa ... Very Happy

Sa nu faceti ce face popa ! Suspect


Popa
Popa
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 24 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Joi 8 Mar - 21:34

Suspect Da' pe asta cine l-a mai suparat? gun
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 24 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Popa Joi 8 Mar - 21:39

Basescu , cine altul ?! rolling on the floor
Popa
Popa
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 24 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Joi 8 Mar - 21:45

Eu n-am inteles ce tot spune acolo, doar injuraturile le-am inteles Very Happy Mi s-a parut ca zice ceva de viza.
Da' unde vrea sa plece? Very Happy Cu Dumnezeu inainte? Laughing Ori in lumea celor drepti?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 24 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  oli Mier 21 Mar - 11:49

Angajatii vor fi liberi de ziua lor de nastere, este propunerea legislativa pe care o va depune deputatul PDL Marius Rogin.

Acesta si-a motivat aceasta initiativa prin faptul ca, de ziua lui, angajatul nu da randament la locul de munca pentru ca se gandeste la petrecere pe care o va da in seara respectiva.
"Oamenii care trebuie sa mearga la munca atunci cand e ziua lor de nastere se gandesc cu groaza ca vor avea stat opt, sau multe ore la serviciu si nu vor da randament in acea zi, intrucat gandurile lor sunt in cu totul alta parte, mai precis la petrecere. Mai mult, unii isi fac mari probleme cand e vorba sa isi cinsteasca colegii la serviciu, atat din pricina banilor dar mai ales a ceea ce vor pune pe masa", a declarat Rogin.
"Nu mai vorbesc de deranjul care se face atunci cand colegii sunt invitaţi sa serveasca cate ceva din ce a pus omul pe masa, deranj care afecteaza programul obisnuit al angajatilor. De aceea, cred ca de ziua de nastere, angajatul trebuie sa spun asa, sa primeasca un cadou de la angajator, adica, liber in aceea zi, fapt pentru care voi depune un proiect de lege in acest sens", a mai spus acesta.


silent
oli
oli
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 24 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Mier 21 Mar - 11:52

Laughing Laughing
Adevarul e ca de cate ori sarbatorim cate un coleg, nici el nu prea lucreaza, dar nici noi. Very Happy Cel putin 2 ore din 8 le pierdem cu masa festiva si discutiile legate despre eveniment Very Happy
Dar... daca ne da o zi libera, de ziua noastra, o vom pierde pe urmatoarea, cand oricum vom sarbatori si cu colegii.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 24 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  oli Mier 21 Mar - 12:16

Mai mult, unii isi fac mari probleme cand e vorba sa isi cinsteasca colegii la serviciu, atat din pricina banilor dar mai ales a ceea ce vor pune pe masa", a declarat Rogin.

Ce ganduri mai are si asta ! De aia merge bine treaba la noi!
oli
oli
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 24 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  elis27 Mier 21 Mar - 12:22

Eu nu mi-am facut niciodata probleme d'astea pentru ca de obicei imi iau liber Very Happy
elis27
elis27
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 24 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Mier 21 Mar - 12:25

Laughing Laughing
La noi asta e o mare grija. Avem o colega nascuta in august si cum atunci, majoritatea suntem in concediu, isi sarbatoreste ziua dupa 1,5 luni, cand ne intoarcem toate din concediu Very Happy
Cum sa ramana nesarbatorita? Very Happy Ce daca nu mai e ziua ei demult? Noi putem manca si bea oricand Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 24 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  oli Mier 21 Mar - 12:30

Eu cred ca e un proiect de lege aiurea cum de fapt sunt multe legi la noi !
oli
oli
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 24 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 66 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 45 ... 66  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum