GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ZODIA VARSATORULUI

+5
Obi-Wan Kenobi
habibi77
oli
Arici
pitulicea
9 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty ZODIA VARSATORULUI

Mesaj  pitulicea Lun 22 Feb - 19:17

Rezumarea primului mesaj :

VARSATORUL, AQUARIUS ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Vars10
Semn de aer, fix (stabilitate), masculin (extrovertit), dominat de planetele Saturn si Uranus.
Reprezinta picioarele Marelui Om, ceea ce semnifica functiile locomotorii ale omului.
Piatra pretioasa: granatul, ametistul
Zi norocoasa: miercuri
Numere norocoase: 4 si 8
Culoare: albastru si verde
Metal: uraniul
Locuri prielnice: cele aglomerate, indeosebi orase
Verb reprezentativ: "a sti"
Aspectul fizic: statura mijlocie ori inalta, corp bine proportionat, figura prelunga cu un ten foarte curat, poate fi uneori foarte atragator.
Zone erogene: gambele indeosebi, picioarele in general
   Acest om simbolizeaza colectivitatea, fraternitatea intre oameni si comunicativitatea. Nativii sunt idealisti si sensibili, emotivi si cam extremisti in ceea ce priveste afectele lor, in sensul ca  pot trece de la disperarea cea mai neagra la inflacarare si optimism contagios. Pentru fiecare reprezentant al acestei zodii conteaza foarte mult libertatea sa si implicit a altora, atat fizica cat mai ales spirituala. Aceasta le este conaturala si este poate partea lor ce mai pregnanta, mai ales in relatiile
sociale, unde in general nu suporta constrangerile absurde. Aceasta nu inseamna insa ca nu-si asuma responsabilitati. Varsatorul este un tip foarte ingenios si priceput si e nascut sa fie inventator. Tot ce face e usor manevrabil si foarte util. Femeia acestui semn e recunoscuta in general dupa indemanarea cu care confectioneaza anumite obiecte necesare unui camin bine organizat. Independenti si activi, independenti si  activi ei simt permanent nevoia de a face ceva util si e masura aptitudinilor pe care le au. Uneori insa le pare ca sunt nedreptatiti (ceea ce poate fi adevarat) si se cufunda intr-o apatie, din care vor iesi mai
devreme sau mai tarziu cu forte reinnoite. Sentimentali, sensibili si emotivi, nu pun un pret exagerat pe viata lor sexuala, preferand sa vada un om dincolo de aspectul sau fizic, in latura sa intelectualaa si afectiva, si sa-i descopere calitati care sa-l faca un viitor bun prieten. Idealist, poate apare de multe ori ca o fire boema, neorganizata, refractara la o autoritate de tip burghez. De asemenea, aparentele il arata ca pe un individ bland, calin chiar, aceasta nefiind insa decat o masca pentru impetuozitatea si taria hotararilor sale. Nu e mai putin adevarat insa ca stie foarte bine sa fie delicat si sa dea dovada de tact, pentru a nu mai vorbi de permanenta sa nevoie de a se devota -  calitati care tote la un loc il fac un prieten si un coleg de neinlocuit. Desi in esenta sunt avangardisti in tot ce intreprind, nu se poate trece ce vederea un anumit traditionalism, care ii face de multe ori sa apare arhaici, demodati. Morala lor este rigida, puritana, iar vederile lor in acest domeniu pot fi foarte inguste.Varsatorul este un exemplar in ceea ce priveste perseverenta si se va orienta cu frenezie spre activitati creatoare - valorificandu-si ideile,deseori geniale - sau umanitare - avand la baza un puternic spirit de devotiune si respectul profund pentru libertatea semenului sau.Cum orice medalie isi are si reversul sau, ei pot deveni violenti si agresivi in anumite imprejurari negavorabile si atunci tenacitatea ii face adversari de temut.isi iubesc mult copiii, insa nu vor deveni prea posesivi, ci vor prefera intotdeauna sa-i lase in libertate. Ei insa nu fac altceva decat sa aplice in continuare, intr-un mod extins, conceptia lor generala despre viata si lume. Isi fac usor prieteni si relatii datorita firii lor deschise spre social, spre celalalt, imprimand tuturor acestor raporturi un caracater amical, deschis, si ajungand foarte apreciati de catre ceilalti.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 15 Feb - 15:27, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty Re: ZODIA VARSATORULUI

Mesaj  dall Sam 11 Feb - 19:20

hai sa ne tragem un grup Razz Razz al varsatorilor Razz e multi prin zona Razz Razz
dall
dall
4
4


Sus In jos

ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty Re: ZODIA VARSATORULUI

Mesaj  pitulicea Sam 11 Feb - 19:30

Uite....va grupati aci Laughing
Nu mai sunt chiar asa multi....au plecat care incotro Very Happy
Cand te simti prea singur, hai la zodia mea Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty Re: ZODIA VARSATORULUI

Mesaj  dall Sam 11 Feb - 20:39

merge rac cu varsator ??? Very Happy ma tenteaza ,dar ce ai bun la zodia ta si e pe gratis Very Happy Laughing
dall
dall
4
4


Sus In jos

ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty Re: ZODIA VARSATORULUI

Mesaj  pitulicea Sam 11 Feb - 21:13

Nu merge Rolling Eyes Zodia mea merge cu multe zodii, dar eu nu merg cu nimeni Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty Re: ZODIA VARSATORULUI

Mesaj  freda white Dum 12 Feb - 13:32

Rac cu varsator? neee, nu cre ca e o compatibilitate prea buna. Dupa parerea mea, racul e prea "cu capul pe umeri" si varsatorul destul de aerian
freda white
freda white
4
4


Sus In jos

ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty Re: ZODIA VARSATORULUI

Mesaj  dall Dum 12 Feb - 13:36

da varsator cu varsator merge ?? Very Happy
dall
dall
4
4


Sus In jos

ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty Re: ZODIA VARSATORULUI

Mesaj  oli Sam 31 Mar - 17:52

.Cum orice medalie isi are si reversul sau, ei pot deveni violenti si agresivi in anumite imprejurari negavorabile si atunci tenacitatea ii face adversari de temut.isi iubesc mult copiii, insa nu vor deveni prea posesivi, ci vor prefera intotdeauna sa-i lase in libertate.
Deci ...aveti grija ! Evil
oli
oli
6
6


Sus In jos

ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty Re: ZODIA VARSATORULUI

Mesaj  pitulicea Sam 31 Mar - 19:14

Avem, avem... Da' de ce? Esti violenta azi? nail biting
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty Re: ZODIA VARSATORULUI

Mesaj  oli Sam 31 Mar - 19:33

Eu??????????????? Doamne fereste !Eu si violenta ! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
oli
oli
6
6


Sus In jos

ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty Re: ZODIA VARSATORULUI

Mesaj  pitulicea Lun 18 Iun - 13:09

VARSATOR (Ian 20 - Febr 18) - Apa il face de incredere.
Atractiv.
Mare sarutator.
Unic in clasa lui.
Iubeste relatiile de lunga durata.
Extrem de energic.
Imprevizibil.
Iti va intrece asteptarile.
Nu e un luptator, dar te lasa inconstient.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty Re: ZODIA VARSATORULUI

Mesaj  RALUCA Lun 18 Iun - 14:58

Sunt de acord ca varasatorii sunt imprevizibili (cel putin eu sunt) si nu sunt de acord cu "Nu e un luptator" - din contra merge pana in panzele albe sa obtina ceva (iar eu). Nu calc pe cadavre dar ce imi propun reusesc
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty Re: ZODIA VARSATORULUI

Mesaj  pitulicea Lun 18 Iun - 15:04

Iubeste relatiile de lunga durata.
Nepoata-mea nu le iubeste Very Happy Ce-i drept... inca-i tanara Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty Re: ZODIA VARSATORULUI

Mesaj  RALUCA Lun 18 Iun - 15:10

Poate ca in urma cu vreo 2 ani le iubeam si eu acuma pot convietui. Oricum sunt foarte ciudati varsatorii astia. In cateva cuvinte se pot descrie ca nu sunt complicati (cel putin asa cred Very Happy )
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty Zodia varsatorului

Mesaj  Gabita B Lun 18 Iun - 16:46

Varsator-Berbec: Se pot intelege bine amandoi, cu conditia ca berbecul puternic si impulsiv sa nu incalce in mod ilegal teritoriul varsatorului insetat de libertate. Realatia erotico-sexuala e oricum foarte buna, amandoi avand in comun fantezia. Totusi exista un anumit risc; varsatorul va fi intotdeauna nelinistit de cate ceva iar berbecul va fi instabil si agitat - si fe aici se vor ivi probleme ca pot deveni grave.
cu un varsator imi impart viata Laughing
Gabita B
Gabita B
2
2


Sus In jos

ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty Re: ZODIA VARSATORULUI

Mesaj  pitulicea Lun 18 Iun - 19:02

Si asa e, cum scrie acolo: un nelinistit si o agitata? Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

ZODIA VARSATORULUI - Pagina 3 Empty Re: ZODIA VARSATORULUI

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum