GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

+27
Vica
RALUCA
itina
eledas
magda17m
atat de simplu
shu
Tizona
pufulete09
Ludmilika
elis27
dall
daffy_
no.body
tibitzzz
Adriatica
pitulicea
tegeusa
moonstone
habibi77
Melodia
Queensland
freda white
Nana_Duval
mielusica
teardrop
Violoncella
31 participanți

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 1 Oct - 20:27

Rezumarea primului mesaj :

No, ii vremea pentru un topic-joc nou.
Cred ca se intelege mult din titlu. Afirmam ceva despre noi, ceva ce obisnuiam sa facem, sa fim, sa ne placa, sa ne displaca, sa uram, sa jucam, etc, si nu mai e de actualitate.

Ex: Pe vremuri imi placea sa ma joc cu culorile, acum imi plac nuantele de gri.
Pe vremuri citeam foarte mult, acum nu o mai fac Sad
Pe vremuri ma plimbam mult in parc, acum nu o mai fac.

Urmatorul poate comenta cu privire la cel dinaintea lui sau sa faca referire la el si apoi sa faca propria afirmatie.
Sigur ca incep io!Smile

Pe vremuri eram ipohondra rau, acum nu mai is!


Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos


Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Queensland Sam 16 Mar - 16:22

Eu sunt chiar pe dos... Ceva din metabolismul meu glucidic s-a modificat, nu stiu daca mancam alta dulceata in afara de magiunul de prune in copilarie, insa acum degust cu placere tot... Chiar de capat proportii... Very Happy

Obisnuiam sa fiu indrazneata, infigareata, acum m-am retras mai ceva ca un melc in casuta lui...
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 16 Mar - 17:42

Eu eram chiar timida, complexata, convinsa de mediocritatea mea si urandu-ma pentru asta. Acum nu mai sunt asa, spun ce am de spus, ba uneori chiar prea patimas. Incerc sa nu ma mai las intimidata de nimeni. Smile

Pe vremuri nu prea aveam pasiuni, in afara de citit. Acum citesc mult despre lucruri care ma pasioneaza.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Vin 5 Apr - 19:32

Pe vremuri aveam mai multe pasiuni. Pe langa citit imi placeau grozav de mult filmele si cinematografia, colectionam timbre filatelice, etc. Acum, in afara de citit, nu ma mai pasioneaza nimic. Mai ales NU barbatii. (De pasiunea pentru barbati am uitat sa va spun. Era la etc. Cand eram tanara imi erau dragi Embarassed Ma rog, baietii nu chiar barbatii Very Happy )

Pe vremuri imi placea mult sa croiesc si sa cos. Acum imi place sa cumpar haine gata cusute Very Happy


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 5 Apr - 20:22, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Vin 5 Apr - 19:59

Niciodata nu am fost buna la tinut drumul. Smile De aia nu conduc si nu cos la masina! Hahaha, ar fi concurs de ghicit daca as incropi totusi ceva.

Pe vremuri mi se spunea ca rad doar eu la glumele mele si credeam, acum mi se spune si nu mai cred. Razz
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Vin 5 Apr - 20:24

Nici eu nu cred, pentru ca eu rad tare bine la glumele tale Laughing Sau nu-s glume? Neutral Laughing Dupa parerea mea esti o mare figura.

Pe vremuri crosetam ca sa ma relaxez. Acum nu mai am rabdare la chestii migaloase.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 6 Apr - 10:50

Io pe vremuri tricotam, aveam pulovere multe facute de mine (pe vremea aia nici nu gaseai multe obiecte de imbracaminte dar culmea! mohair da! hahaha ). Dar tricotam in timp ce ma uitam la televizor sau in timp ce citeam , nu puteam sa tricotez si atat. Smile

Pe vremuri beam ness cu cola, acum as muri dupa prima ceasca. Smile)
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Queensland Lun 8 Apr - 21:43

Nu mi-a placut niciodata combinatia. Ness-ul da, dar cu gheata.

Pe vremuri mancam foarte multe muraturi, acum abia daca ma mai ating de ele...
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  atat de simplu Lun 8 Apr - 21:47

Eu nici nu stiam ce inseamna alea muraturi (pana acum cativa ani).Ce sa mai spun de mancat? Very Happy
Pe vremuri nu ma durea spatele, acum fac masaj sa nu ma mai doara. Very Happy
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Queensland Lun 8 Apr - 21:52

Nici eu nu prea aveam habar de localizarea unor organe in corpul omenesc pana acum 10 ani, cand fiica-mea mi-a adus aminte ce-nseamna sa te doara spatele... Travaliul meu a insemnat dureri atroce de spate, cu care am ramas pana in ziua de azi... Very Happy

Pe vremuri eram calduroasa rau, acum ma infofolesc precum Baba Dochia. Very Happy
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Mar 23 Apr - 20:35

Niciodata nu am fost prea calduroasa, dar acum baba aia ii mic copil. Is ca un sarpe, parca nu circula sange in mine. Imi aduc aminte cu drag de perioada in care mi se spunea obsesiv sa imi acopar mijlocul. Smile Acum ma acopar pana la genunchi! Laughing

Pe vremuri eram mai ignoranta, acum is mai deschisa la subiecte si unghiuri de vedere noi.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Queensland Mar 23 Apr - 22:37

La fel... Desi de multe ori mi-as dori sa nu am atatea cunostinte din diverse domenii, mai ales cel medical. N-as avea atatea griji, as reusi sa adorm mai repede noaptea... ''Ferice de cei saraci cu duhul...'' Very Happy

Pe vremuri dezlegam rebusuri ca o maniaca, acum nu ma mai ajuta tartacuta...
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Mier 24 Apr - 21:19

Idem, apai parca nici timp nici rabdare nu am. Fac alt fel de jogging al creierului. Zic eu, poate ca ii doar alergare usoara! Smile

Pe vremuri eram foarte impulsiva, acum is doar impulsiva. Smile)
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Queensland Sam 11 Mai - 11:26

Eram, sunt si cred ca voi ramane impulsiva... Asa sunt conceputa, sa reactionez, inainte chiar de o minima chibzuiala. Si sa vezi ce impulsiva sunt cand imi dau seama de inutilitatea impulsivitatii mele anterioare Laughing

Pe vremuri eram tare ''pampalaie'', adica manipulabila. Acum sunt aproape la fel, cu mici nuantari. Very Happy
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 11 Mai - 11:43

Hahaha, ce combinatie! Adevarul e ca asa reactionez si eu cand imi dau seama ca las manipularea sa mearga prea departe, impulsiv! Se pare ca nu avem in comun doar prenumele! Smile)

Pe vremuri mi se urca toata lumea in cap, acum is mai putini cei pe care ii las.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Queensland Sam 11 Mai - 11:47

Mda, cam toti mi se urcau si mie in cap... Acum las doar copiii Very Happy Si pe ei doar cu conditia sa mai slabeasca putin Very Happy Asa se iau la intrecere cine cantareste mai putin Laughing

Pe vremuri leneveam mult in casa, acum o iau pe coclauri (la propriu, ca la figurat n-am fost niciodata acasa Laughing )

Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 7 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum