GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

+27
Vica
RALUCA
itina
eledas
magda17m
atat de simplu
shu
Tizona
pufulete09
Ludmilika
elis27
dall
daffy_
no.body
tibitzzz
Adriatica
pitulicea
tegeusa
moonstone
habibi77
Melodia
Queensland
freda white
Nana_Duval
mielusica
teardrop
Violoncella
31 participanți

Pagina 5 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 1 Oct - 20:27

Rezumarea primului mesaj :

No, ii vremea pentru un topic-joc nou.
Cred ca se intelege mult din titlu. Afirmam ceva despre noi, ceva ce obisnuiam sa facem, sa fim, sa ne placa, sa ne displaca, sa uram, sa jucam, etc, si nu mai e de actualitate.

Ex: Pe vremuri imi placea sa ma joc cu culorile, acum imi plac nuantele de gri.
Pe vremuri citeam foarte mult, acum nu o mai fac Sad
Pe vremuri ma plimbam mult in parc, acum nu o mai fac.

Urmatorul poate comenta cu privire la cel dinaintea lui sau sa faca referire la el si apoi sa faca propria afirmatie.
Sigur ca incep io!Smile

Pe vremuri eram ipohondra rau, acum nu mai is!


Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos


Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Mar 17 Iul - 22:38

Off, pe vremuri era activitatea mea preferata. Cafeaua, pachetul de tigari si un rebus. Ce mi s-o fi intamplat??

Pe vremuri eram mai deschisa comunicarii, acum putine persoane sunt pe aceeasi unda cu mine.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Queensland Mar 17 Iul - 22:54

Eu am ramas la fel, cel putin pana acum, desi nu de putine ori mi-a fost in dezavantaj. Cum spun americanii ''ai grija ce spui...'' Dar parca tot n-as prea vrea sa ma schimb ! Very Happy

Pe vremuri eram mult mai detasata sufleteste de parinti, acum le duc dorul, si nu pentru ca sunt departe...
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Joi 30 Aug - 10:52

La mine e invers. M-am "racit" cu timpul. Nu mi-e dor de ei, nu le doresc prezenta... nici nu-mi dau seama daca-mi sunt dragi Neutral

Pe vremuri imi placea geografia... acum abia mi-o mai amintesc Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pufulete09 Mar 11 Sept - 14:21

Pe vremuri eram fumatoare.....acum nu mai sunt Smile
pufulete09
pufulete09
2
2


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Mar 11 Sept - 14:28

N-ai citit Regulile jocului. TOATE jocurile au niste reguli, pe care le gasesti in prima postare de pe fiecare pagina Smile

Eu n-am fumat niciodata si nici nu o voi face de-acum in colo. Tigarile n-au fost niciodata o tentatie pentru mine.

Pe vremuri imi placeau mult arahidele, acum nu-mi mai plac Neutral
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 6 Oct - 21:02

Nici eu nu ma omor dupa ele, prefer migdalele neprajite si nesarate.

Pe vremuri imi pasa de ceea ce se spune despre mine. Acum stiu ca oricum te-ai comporta mereu se gaseste cineva sa te critice.

Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Tizona Vin 19 Oct - 14:35

Idem. Atata timp cat nu-mi traiesc altii viata.. nu ma intereseaza opiniile lor.


Pe vremuri aveam patru cercei intr-o ureche, ma vopseam negru-albastrui si ma machiam cu mult negru.. Nu mai fac nimic din toate astea.. am imbatranit. Very Happy
Tizona
Tizona
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Queensland Vin 19 Oct - 14:52

Eu inca mai am trei cercei intr-o ureche, in schimb nu ma vopsesc negru-albastrui (ba chiar, ultima tentativa de vopsire a fost un intreg dezastru... tot smocul carunt s-a facut un fel de cacaniu tandru Laughing si in dorinta de a repara ceva, am pus Henna peste el, asa ca m-am asortat de minune cu culorile toamnei turbate...) si inca ma mai machiez utilizand doar dermatograf negru, intr-un stil dramatic (apropiatii stie Very Happy ). Si inca ceva, nu simt deloc ca as fi imbatranit, desi era de asteptat ca macar ''mansarda'' s-o ia spre cai mai ortodoxe... Slabe sanse ! Very Happy

Pe vremuri eram mult mai introvertita, acum sunt cam spurcata la gura... Evil
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Dum 28 Oct - 10:00

Pe vremuri eram mai sloboda la gura, acum mai cern ce si cum zic.

Pe vremuri nu imi puneam intrebari despre sensul vietii, acum o fac. Dar am oarece banuieli ca o sa revin la ignoranta de pe vremuri. Smile)
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Lun 3 Dec - 19:23

Eu nu mi-am pus si nu-mi pun intrebari despre sensul vietii. Fara sa-mi bat capul prea mult, imi dau seama ca viata n-are nici un sens, sau daca are, e unul prea lipsit de importanta. Mult zgomot pentru nimic.

Pe vremuri ieseam aproape in fiecare sambata in discoteca. Acum nu mai ies nicaieri.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  shu Lun 3 Dec - 22:54

pe vremuri tineam discoteca, ca eram dj... day dreaming ...joi, sambata si duminica...distractiei ii eram sufletul Dance
...acum ?...sufletu'.... Sad
shu
shu
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Queensland Lun 3 Dec - 23:50

Shu mama, fa o afirmatie pentru urmatorul postator, adicatelea io Laughing , sa poci sa fiu sau nu de acord... Very Happy Egoist mai esti...
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  shu Mar 4 Dec - 0:24

queen , iubirea mea, (nemarturisita) :
''Afirmam ceva despre noi, ceva ce obisnuiam sa facem, sa fim, sa ne placa, sa ne displaca, sa uram, sa jucam, etc, si nu mai e de actualitate.
Urmatorul poate comenta cu privire la cel dinaintea lui sau sa faca referire la el si apoi sa faca propria afirmatie.''
...deci urmatorul poate...nu e obligat... Rolling Eyes
adicatalea...aia e afirmatia mea, ca m-am abtinut sa o comentez pe anterioara... Razz ...
deh...sunt baiat finutz... Rolling Eyes
shu
shu
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Queensland Mar 4 Dec - 0:31

No bine, shu, retractez ce zisei (folosesc alta ocazie Very Happy ). Scuzoaiele mele !
Acum sa inteleg ca si eu trebuie sa comentez tot afirmatia Pitulicei... Ce sa zic ?! Pana anul trecut dansam inca pe masa, fara sa am alcool la bord, doar pentru ca asa simteam... Toti colegii mei ma stiau drept sufletul petrecerii. Acum duc dorul unei petreceri adevarate...

Pe vremuri credeam ca tot ce zboara se mananca (in aceasta categorie neintrand, totusi, elicopterul Laughing ). Nu ca situatia s-ar fi modificat prea mult in zilele noastre Laughing ...
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  shu Mar 4 Dec - 0:56

eu si-n ziua de azi mananc tot ce zboara... Rolling Eyes
...si tot ce innoata...doar carnea alba e cea mai sanatoasa... Very Happy
candva... candva, era cumva...acum...tot asa ... Very Happy
shu
shu
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 5 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum