GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

+27
Vica
RALUCA
itina
eledas
magda17m
atat de simplu
shu
Tizona
pufulete09
Ludmilika
elis27
dall
daffy_
no.body
tibitzzz
Adriatica
pitulicea
tegeusa
moonstone
habibi77
Melodia
Queensland
freda white
Nana_Duval
mielusica
teardrop
Violoncella
31 participanți

Pagina 10 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 10 Empty Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 1 Oct - 20:27

Rezumarea primului mesaj :

No, ii vremea pentru un topic-joc nou.
Cred ca se intelege mult din titlu. Afirmam ceva despre noi, ceva ce obisnuiam sa facem, sa fim, sa ne placa, sa ne displaca, sa uram, sa jucam, etc, si nu mai e de actualitate.

Ex: Pe vremuri imi placea sa ma joc cu culorile, acum imi plac nuantele de gri.
Pe vremuri citeam foarte mult, acum nu o mai fac Sad
Pe vremuri ma plimbam mult in parc, acum nu o mai fac.

Urmatorul poate comenta cu privire la cel dinaintea lui sau sa faca referire la el si apoi sa faca propria afirmatie.
Sigur ca incep io!Smile

Pe vremuri eram ipohondra rau, acum nu mai is!


Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos


Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 10 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Vizitator Sam 16 Ian - 14:26

Nu am dezvoltat niciodata o mare atractie ptr chat, deoarece in scurtele experiente avute, mi-am dat repede seama ca una este ce se scrie acolo si total altul este omul din viata reala. Smile Dar ma chatuiesc cu familionul Smile

Inainte nu concepeam sa ies din casa fara bijuterii sau gablonzuri oricat de ieftine, acum putin imi pasa de asta Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 10 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Joi 24 Mar - 14:17

Nici inainte nu ieseam fara bijou-uri, dar nici acum nu ies. Daca ies fara ele, ma simt de parca am plecat fara haine. Ueori uit sa-mi pun cercei sau un inel pe deget si ma simt tare "urata" fara ele. Am impresia ca toata lumea le observa lipsa. Neutral Mi-a dat seama ca nimeni nu observa, dar ma simt incompleta.

Pe vremuri ma indragosteam mult mai repede si mai tare. Acum chiar da ma indragostesc repede, nu ma mai indragostesc tare Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 10 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  atat de simplu Joi 24 Mar - 14:34

Eu nu stiu ce sa zic, nu m-am mai indragostit de ceva timp. Suspect Cred ca la mine este corecta varianta: pe vremuri ma indragosteam des si tare, acum nu ma mai indragostesc deloc. Twisted Evil Laughing Dar cine stie ce surpriza mi-o rezerva viitorul confused... desi, nu vad de unde. Laughing Dar si eu ma mai insel. Razz

Pe vremuri am crezut cu toata fiinta mea ca oamenii sunt buni, acum imi scot parleala, in sensul ca am cazut in extrema cealalta. Very Happy
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 10 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Vizitator Joi 24 Mar - 15:11

Am crezut si pe vremuri si cred si acum, ca oamenii sunt buni, dar fireste ca exista si destui plini de fiere. Insa probabil ca majoritatea sunt buni, dar cu lipsuri Laughing , adica si un om bun mai calca in strachini uneori, nu-i nici o nenorocire, atata timp cat ne putem tolera cu bune si rele, cand nu putem...pastram distanta si toata lumea-i fericita Smile Fireste, fiecare (aproape) crede ca face parte dintre cei buni, ceea ce-i doar o vanitate. Wink

Pe vremuri eram o pupacioasa, acum as da orice sa nu ma mai pupe nimeni in afara celor foarte apropiati din familie. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 10 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Mier 21 Iun - 15:32

N-am fost niciodata o pupacioasa si nu mi-a placut sa ma pup decat cu cei care-mi sunt foarte dragi si sunt foarte mici. Laughing Stefana, nepoata mea cea mare, mi-e foarte draga, dar ma pup foarte rar cu ea de cand a crescut. Mara, cu cat creste, cu atat o pup mai putin. Sunt foarte pupacioasa doar cu Kira Laughing Ea ramane mititica, deci o voi pupa "la nesfarsit".

Pe vremuri, pentru ca ma suparase stomatologa, am refuzat sa mai merg la stomatolog. Acum pot sa schimb stomatologii de cate ori vor dintii mei Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 10 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  zaraza26 Dum 19 Feb - 23:29

N-am mai fost demult la stomatolog și sper să nu mă duc prea curând, că nu am motive.

Pe vremuri trăiam într-o inconștiență dulce. Acum am devenit conștientă de ceea ce este viața asta, și după mulți ani de zile de lovit de pragul de sus, am revenit la stadiul de existență dulce.
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 10 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Mell Lun 20 Feb - 17:57

Inainte traiam de parca nimic rau nu mi se putea intampla.Nu ma temeam de ziua de maine sau de problemele ce puteau aparea.
Mai nou au aparut problemele...si trebuie sa rezolv lucruri pe care nici prin gand nu-mi trecea ca le voi face vreodata.
Viata mi-a aratat ca pot,daca trebuie.
Mell
Mell
3
3


pitulicea și zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 10 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  zaraza26 Sam 25 Feb - 21:11

Nu m-am temut niciodată de ziua de mâine. Totuși, parcă ar trebui să precizez că în anii de pandemie nu m-am simțit deloc confortabil, deși stăteam la casă și am mers la serviciu constant, cu excepția a trei săptămâni când am stat acasă trimisă de firmă, dar mi-am lucrat grădina. A picat la țanc, în anul dinainte nu avusesem suficient timp pentru ea.

Înainte de a împlini 30 de ani, plus/minus un an, doi, îmi plăcea combinația alb-gri-roșu-negru. După aceea am virat spre culorile pământului, galben-maro-verde.
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 10 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Mell Sam 25 Feb - 23:03

Pana pe la 40 de ani purtam fuste scurte,foarte scurte,as zice cu mintea de acum.La culori nu am renuntat inca, desi imi place si gri,si verde ... ma imbrac si in rosu,albastru sau portocaliu.
Acum nu mai mai fardez ca pe vremuri, mi se pare ca nu ma mai reprezinta.
Mell
Mell
3
3


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 10 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  zaraza26 Mar 7 Mar - 8:47

Nu am purtat niciodată fuste prea scurte. Doar când eram mică-mică, or fi fost ceva mai scurte. Până la 14 ani am fost slabă ca o scândură. Dar făcând liceul la oraș, stând în gazdă la bunica, nu am prea făcut mișcare și kilogramele au început să se depună.
Nu m-am fardat niciodată, la modul complet. În liceu încercam să mă dau cu dermatograf negru în jurul ochilor (wow, mi-am adus aminte că îi spuneam dermatograf), dar era zona sensibilă și am renunțat complet după ce am terminat facultatea. Acum mă dau cu ruj, uneori. Iarna asta am fost mai consecventă, cam la fiecare ieșire o făceam.

Ce să spun în topicul dat?... Când eram mică aveam breton, apoi am avut cărare pe stânga. Eram tunsă în scări. Pe la 50 de ani mi-am lăsat părul să crească, apoi m-am tuns drept, fără scări, adica. Și mi-am făcut cărare pe mijloc. Se uita mama la mine și întindea mâna să îmi facă la loc cărarea într-o parte. Eu mă feream. Laughing Mi se pare foarte firesc acum să am cărarea pe mijloc.
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 10 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Sam 11 Mar - 14:04

Eu n-am prea avut breton si cand il aveam, il dadeam mereu in laturi, ca ma incurca la vedere Cool Mereu mi-a placut sa am ochii liberi si vederea limpede.

Pe vremuri imi faceam manichiura si de doua ori pe saptamana, pentru ca nu suportam oja sarita. Acum o mai fac de doua ori pe an. Very Happy Nu prea mai imi plac unghiile colorate. Prefer naturaletea.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 10 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  zaraza26 Sam 11 Mar - 17:21

Nu aveam breton așa lung, dar e drept că eram ascultătoare...
În facultate era musai când mergeam la o ocazie, undeva, să am unghiile date cu ojă și chiar câțiva ani după facultate. Dar cu cât pretențiile din societate au crescut, cu atât eu am fost mai refractară. Așa că nu mai îmi dau unghiile de la mâini cu ojă. Doar vara unghiile de la picioare mai au răsfățul ăsta. Deși ar putea fi de fapt o corvoadă pentru ele. Și eu prefer naturalețea!

Pe vremuri aveam pete albe pe unghii. Au dispărut însă cu mulți ani în urmă.
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 10 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Joi 18 Ian - 9:19

Pe vremuri si eu aveam pete albe pe unghii, dar am constatat ca au disparut. Acum constat ca si tu ai fost/esti in aceeasi situatie Laughing Mama zicea ca e de la lipsa de calciu. Habar n-am de la ce erau.

Pe vremuri citeam in fiecare seara, pana noaptea tarziu. Acum nu-mi mai gasesc timp pentru citit si tare mi-e dor...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 10 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  zaraza26 Joi 18 Ian - 10:21

Eu nu am citit noaptea târziu. Nu am reușit să pierd nopțile decât pentru revelion. Mai târziu de 12 noaptea nu puteam sta nici cu cafea.
Acum dacă mă pun la citit seara după ora 21 garantat adorm înainte să pot citi o pagină. De obicei am adormit relativ ușor: în autobuz, tren, deși de mai mulți ani în tren nu mai este așa confortabil să îți rezemi capul. Dar am și eu perioade când mai stau trează noaptea câte o oră etc. Nu mă deranjează. Știu că e semnul că sunt un pic stresată. Am grijă să nu mai fiu stresată și următoarea noapte e ok.

Pe vremuri mă rodeau pantofii la spate. Probabil că pe urmă s-a obișnuit pielea, s-a îngroșat... Oricum acum nu mai port pantofi rigizi sau cu toc prea înalt. Deja înalt înseamnă peste 3 cm. Very Happy

zaraza26
zaraza26
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 10 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum