GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

+27
Vica
RALUCA
itina
eledas
magda17m
atat de simplu
shu
Tizona
pufulete09
Ludmilika
elis27
dall
daffy_
no.body
tibitzzz
Adriatica
pitulicea
tegeusa
moonstone
habibi77
Melodia
Queensland
freda white
Nana_Duval
mielusica
teardrop
Violoncella
31 participanți

Pagina 4 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 1 Oct - 20:27

Rezumarea primului mesaj :

No, ii vremea pentru un topic-joc nou.
Cred ca se intelege mult din titlu. Afirmam ceva despre noi, ceva ce obisnuiam sa facem, sa fim, sa ne placa, sa ne displaca, sa uram, sa jucam, etc, si nu mai e de actualitate.

Ex: Pe vremuri imi placea sa ma joc cu culorile, acum imi plac nuantele de gri.
Pe vremuri citeam foarte mult, acum nu o mai fac Sad
Pe vremuri ma plimbam mult in parc, acum nu o mai fac.

Urmatorul poate comenta cu privire la cel dinaintea lui sau sa faca referire la el si apoi sa faca propria afirmatie.
Sigur ca incep io!Smile

Pe vremuri eram ipohondra rau, acum nu mai is!


Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos


Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Vin 10 Feb - 19:48

Ma mai jucam uneori, cand eram mica, de-a doctorita, dar nu cred ca mi-am dorit vreodata sa fiu medic. Nu-mi place sangele, nu-mi plac ranile, nu-mi place suferinta. Nu mi se potriveste deloc meseria asta.

Pe vremuri imi placeau foarte mult filmele. Pierdeam nopti intregi, asteptand, numai ca sa vad spre dimineata un film bun. Acum le-as putea vedea fara sa mai fac sacrificii, dar nu ma mai pasioneaza.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  elis27 Lun 13 Feb - 11:29

Daca filmul are ceva care ma atrage pot sa stau oricat sa-l vad insa sunt multe filme caraora le-am vazut de multe ori doar inceputul spunanad ''de data asta ma uit pana la capat'' Very Happy

Pe vremuri voiam ''sa ma fac mare'' acum mi-e dor de copilarie.


elis27
elis27
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Lun 13 Feb - 11:52

Laughing Cred ca toti ne dorim, cand suntem mici, sa ajungem mari. Cand ajungem mari ne dam seama ca nu e mare scofala, ca nu s-au produs transformari extraordinare in noi...din contra, avem mai multe ganduri, griji, responsabilitati... ne pierdem inocenta, sprinteneala, pofta de joaca si bucuria pentru orice lucru marunt.

Pe vremuri mancam fructele si legumele direct din gradina. Le stergeam putin de noroi si le mancam. Acum n-as mai face asta nici batuta Very Happy

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Ludmilika Vin 17 Feb - 11:08

....le mincai murdare pt ca erai nerabdatoate sa le infuleci.. sa nu mai lasi si la altii! zgircito! Very Happy Very Happy Very Happy
cind eram mica il bateam pe gemanar Very Happy acum...nu pot...e cu doua capuri mai inalt decit mine! Smile
Ludmilika
Ludmilika
2
2


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  dall Lun 20 Feb - 21:47

incearca cand e culcat Razz e mai simplu si mai usor Laughing
pe vremuri megeam la furat de cirese,mere,pere,caise,piersici ...acum nu cred ca as mai avea curaj sa fac asta.
dall
dall
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Lun 27 Feb - 16:20

Mergeam la furat de porumb Smile))). Tare imi place si acum porumbul fiert! Very Happy

Pe vremuri duceam o discutie pana-n panzele albe. Acum o fac extrem de rar.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Joi 5 Apr - 20:14

Pe vremuri tineam si eu la o idee, acum nu consider ca e nevoie sa mi-o mai sustin. E a mea si doar a mea.

Pe vremuri mergeam la cules de fragute. Acum nu mai merg, din multe motive.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  elis27 Joi 5 Apr - 21:06

Si eu mergeam pentru ca stateam foarte aproape de padure si eram toata ziua pe acolo,acum nu mai merg si pentru ca nu mai am unde.

Pe vremuri ma cataram in toti copacii pe care-i intalneam acum nu cred ca as mai putea.
elis27
elis27
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Joi 5 Apr - 21:12

Si eu ma cataram prin copaci...Era lumea mea acolo Smile Si acum m-as mai catara in unii din ei.. Inca-s suficient de sprintena si de nebuna Very Happy

Pe vremuri imi placea sa cant si fredonam tot felul de cantece. Acum ma ingrozesc cand imi aud glasul si abia daca mai vorbesc Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  freda white Lun 9 Apr - 12:11

in vremuri indepartate si mie imi placea sa cant. fica-me imi spune ca lumea m-ar platii sa tac Laughing
odata de mult imi placea sa scriu si poezii pana un profesor mi-a gasit carnetelul de poezii si si-a batut joc de ele in fata clasei, de atunci am jurat ca nu o sa mai scriu un vers niciodata.
freda white
freda white
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Lun 9 Apr - 13:19

Nu mi-a placut niciodata sa scriu poezii. Nu ma pricep la scris si mai ales la vorbe frumoase... N-am suflet de poet.

Pe vremuri eram vesela si zglobie... acum ma simt din ce in ce mai trista si mai obosita.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Lun 16 Apr - 20:47

Trista, obosita si tot mai batrana...

Pe vremuri "le faceam altora jucarii", acum nu mai sunt in stare sa imi fac nici mie.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Sam 26 Mai - 18:35

Nu le-am facut niciodata altora jucarii, dar imi faceam mie cu duiumul. Pe altii doar ii distram din vorbe. Azi mi-am pierdut umorul si spiritul ludic.

Pe vremuri imi placea mult sa spal cu mana. Azi nu mai spal pentru ca mi se rup unghiile Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Queensland Vin 1 Iun - 3:10

Eu spal si acum cu mana, mai rar, e drept si numai textile ''pretioase''. Dar ar fi pacat, la ce inteligenta masina de spalat am gasit aici, aproape ca mi le si intinde singura pe uscator, dupa ce sunt stoarse complet Laughing

Era odata cand ma dadeam cu bicicleta pana cadeam zdravan (si acum mai am urme ) Very Happy .Acum e proptita langa casa, dar nu ma simt destul de nebuna s-o mai fac...
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Mier 27 Iun - 21:56

Am avut si eu vremuri in care mergeam mult cu bicicleta. Km intregi. Acum o tin si eu "intepenita" in garaj si ma uit cum rugineste Sad

Pe vremuri faceam rebus si-mi placea. Acum nu-mi mai gasesc timp pentru asa ceva.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 4 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum