GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

+27
Vica
RALUCA
itina
eledas
magda17m
atat de simplu
shu
Tizona
pufulete09
Ludmilika
elis27
dall
daffy_
no.body
tibitzzz
Adriatica
pitulicea
tegeusa
moonstone
habibi77
Melodia
Queensland
freda white
Nana_Duval
mielusica
teardrop
Violoncella
31 participanți

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 1 Oct - 20:27

Rezumarea primului mesaj :

No, ii vremea pentru un topic-joc nou.
Cred ca se intelege mult din titlu. Afirmam ceva despre noi, ceva ce obisnuiam sa facem, sa fim, sa ne placa, sa ne displaca, sa uram, sa jucam, etc, si nu mai e de actualitate.

Ex: Pe vremuri imi placea sa ma joc cu culorile, acum imi plac nuantele de gri.
Pe vremuri citeam foarte mult, acum nu o mai fac Sad
Pe vremuri ma plimbam mult in parc, acum nu o mai fac.

Urmatorul poate comenta cu privire la cel dinaintea lui sau sa faca referire la el si apoi sa faca propria afirmatie.
Sigur ca incep io!Smile

Pe vremuri eram ipohondra rau, acum nu mai is!


Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos


Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  eledas Sam 11 Mai - 12:18

La fel... cu diferenta ca pe vremuri eram acasa si la propriu si la figurat acu' sunt aici.

Pe vremuri mancam obligata, ca eram uscata de slaba, acum ma "oblig" sa nu mananc ca, prea trebuie sa schimb mereu garderoba Laughing
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 11 Mai - 12:28

Pe vremuri mancam orice, oricat si nu ma ingrasam. Acum ma ingras si din aer. Vorba lui eledas, prea trebuie sa am haine pentru toate greutatile! Smile)

Pe vremuri imi placea sa merg la plaja, acum prefer sa stau la umbra langa un paraias racoritor.


Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Dum 12 Mai - 23:04

Intotdeauna mi-a placut la plaja si inca este una din marile mele placeri. Stau tolanita la soare ore in sir, mai ales daca am si o apica langa mine Very Happy Statul la umbra imi da un sentiment de inutilitate Neutral Doar stau si atat. La soare stau, ma incalzesc si ma bronzez in acelasi timp. La cat de sloi sunt tot timpul, am nevoie de mult soare sa ma incalzesc. La umbra, dupa cateva minute mi se face frig.

Pe vremuri visam sa am o sera cu flori. Acum nu mai visez nimic. Very Happy

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  itina Mier 3 Iul - 15:53

Intotdeauna mi-au placut florile dar abia reusesc sa intretin cateva ghivece, pe balcon.

Intotdeauna mi-am dorit un camin al meu, o familie a mea, ceva tipic... stiti cum e...mama, tatal si copiii. Inca mai sper sa-mi indeplinesc dorinta.
itina
itina
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  mielusica Sam 13 Iul - 17:17

Pe vremuri ,ma credeam prea tanara,prea imatura pentru a intemeia o familie,imi doream sa termin o facultate ,sa-mi fac o cariera si abia pe urma sa ma gandesc si la o familie....Dorintele mele s-au spulberat si nu mi-am mai dorit o familie,pentru ca n-am mai crezut in sinceritatea,corectitudinea si asumarea resposabilitatii intr-un cuplu...iubire.Acum am alte viziuni asupra acesteia,nu mai caut iubirea (marea iubire),caut responsabilitate,prietenie si respectul reciproc,restul e "poveste" ,pentru altii/altele:D Very Happy Very Happy Very Happy sau doar divertisment:lol: Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Sam 13 Iul - 18:26

ok  Foarte frumos, dar ai blocat jocul. Lasa o provocare pentru urmatorul Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  mielusica Sam 13 Iul - 18:48

Pe vremuri eram prea increzatoare in oameni,azi nu mai sunt....( ca pe vremuri).
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  itina Dum 14 Iul - 22:15

Asta cu increderea in oameni e o chestie a naibii rau! Va zic eu! Oricat m-ar dezamagi lumea, eu tot mai sper...Smile 

Pe vremuri consideram ca daca eu sunt cinstita si sincera cu ceilalti din jurul meu, vor fi si ei cu mine.
itina
itina
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  RALUCA Joi 18 Iul - 13:58

Asa eram si eu pana a venit tata cu o teorie la care ii dau perfecta dreptate si imi aduc aminte de fiecare data cand o patesc. El spune asa "Sa nu ai niciodata impresia ca daca tu esti buna si cinstita toti sunt la fel ca si tine. Invata sa fi rea ca vei avea mult mai multe de castigat".

Pe vremuri eram mult mai vesela acuma nu prea mai sunt si am doar zile proaste
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Vica Lun 22 Iul - 16:08

Veselia mea era ceva molipsitor,ea venea din iubirea celor din jurul meu.
Pe vremuri imi faceam singura probleme,astazi mi le fac alti thinking 
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Vin 26 Iul - 21:28

Pe vremuri... am avut probleme de cand ma stiu. Daca nu le aveam, le inventam Laughing  Acum incerc sa ma tin departe de toate problemele. E drept ca pe unele dintre ele nu le pot ocoli, imi atin calea, dar simt ca numarul lor s-a diminuat. Acum am o singura problema Smile

Pe vremuri faceam zece ture de stadion (alergare), acum n-as mai putea face nici macar una. Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Queensland Mar 13 Aug - 19:32

Nici vorba ! Daca nu era alergare de viteza, nu rezistam. Am lesinat de multe ori in cursul asa-ziselor probe de educatie fizica, pentru ca intelijenta mea profa nu ma credea cand ii ziceam ca nu sunt in stare. Mai tarziu, descopeream de ce... Cu cata satisfactie i-am dat scutirea medicala Very Happy 

Pe vremuri nu slabeam nici un gram, oricat ma infometam. Acum mai e putin si ma puteti pune la soare, ca sa-mi vedeti plamanii Laughing 
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Joi 10 Oct - 18:57

Ba eu slabeam foarte usor si eram destul de slabanoaga. Acum nu mai slabesc nici un ruptul capului Crying or Very sad  Ma fac tot mai grasa si mai grasa pe zi ce trece. Undeva, ceva s-a dereglat.

Pe vremuri eram amorezata de un baiat (zilnic de cate unul). Laughing  Acum nu mai sunt amorezata de nimeni....si tare-i bine Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Queensland Mar 15 Oct - 13:12

Am suferit si eu de ''boala'' asta, pe care am denumit-o elegant ''instabilitate emotionala'' Laughing De fapt, nu eu, ci acei cu patalama Very Happy. Si tot la fel de rapid ''ma racoream''... Acum m-am mai copt putin, dar nu foarte tare Very Happy

Pe vremuri aveam cateva prietene foarte bune la serviciu. Acum am taiat orice mod de comunicare cu ele...
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Mier 15 Ian - 19:05

Eu nu pot sa le numesc chiar prietene, dar ma inteleg bine cu toate colegele, iar fetele din subordinea mea mi-s dragi toate, chiar daca le mai iau la rost uneori. Ele s-au invatat cu mine si stiu ca sunt "rea" doar cand sunt vinovate. Le mustruluiesc, dar le si iau apararea cand e nevoie. Nu prea interactionam dupa serviciu, dar in timpul serviciului ne distram adesea impreuna Smile

Pe vremuri nu puteam manca slanina si carnea grasa. Acum nu pot manca nici o carne "uscata".
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 8 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum