GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ce sa credem? despre tara noastra?

+22
myrk
itina
tegeusa
oli
habibi77
teardrop
Miraj
mielusica
Ciri0
shadow
Nicole
seaman65
ionutz72
atat de simplu
kitty
dragos
cara.mia26
snow
Luna
Mr Nobody
pitulicea
atomul3
26 participanți

Pagina 11 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  atomul3 Dum 29 Aug - 23:31

Rezumarea primului mesaj :

noi toti...ne chinuim sa tinem piept crizei..... dar sunt multi care traiesc bine merci...

muncim....platim tot ce avem....impozite...taxe...tv...curent...caldura...aparece....apa calda.......incepand la urmatorul nivel....cum ne permitem...mancare {care e scumpa fata de nivelul de trai} masina....aer conditionat...cabana...etc
muncim si platim...ok?

altii fura...violeaza...omoara.....fac trafic cu persoane.....sau mai sunt astia care nu fura...ei fac fraude....si sunt dusi la bine....au aer conditionat...tv mancare... telefoane saptamanal.... au ore de studii timp de divertisment...{ceea ce noi ne permitem abia dupa orele de munca}...si sunt tinuti din banii nostrii
daca au chef,............... mai merg la munca ca li se injumatateste pedeapsa....
TOATE ASTEA PE BANII PLATITI DE NOI....CARE E DREPTATEA? in alte tari sunt pusi la munca cea mai grea ca sa nu mai faca ce au facut
la noi au drepturi....apa calda sa fie informati sa aiba program de studii sa vada filme....
cred ca pot sa pun pariu ca ei traiesc mai bine ca noi.....doar ca nu se pot plimba ca unii dintre noi daca ne permitem....
un caz: a vioalat 2 fete a omorat cu masina o femeie........si a facut 1 an si 6 luni......e liber...ce mai vreti?
sa mai avem incredere in politie?
sau in judecatori?
in ce dracu sa mai avem incredere?
cui putem sa ne plangem?
doar noua sa ne plangem in san...sa tinem capul plecat si sa asteptam sa ne mai inrobeasca si altceva
va doresc numai bine
ganditi si vegheati


atomul3
1
1


Sus In jos


ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  myrk Lun 30 Iun - 18:26

Libertatea se vrea ingradita cu orice chip, de vreo cateva mii de ani incoace...  thinking 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Mier 5 Noi - 12:00

Producatorii agricoli persoane fizice care isi vand produsele obtinute in gospodaria proprie vor trebui sa elibereze cumparatorilor niste documente asimilabile unor chitante. De asemenea, acestia vor fi obligati sa detina si un atestat de producator, care va inlocui actualul certificat de producator. Cei care nu vor respecta acesta reguli risca amenzi de pana la 22.500 lei.

Fiecare batranica din piata care vinde oua si patrunjel, va trebui sa taie chitanta...mai mare porcarie n-am auzit. O mai fi pe undeva in lume asa ceva?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  itina Mar 24 Mar - 13:37

Azi am primit pentru prima data in viata mea, bon fiscal din piata pentru o salata cumparata. Rolling Eyes Nu mi-a venit sa cred. Suspect
itina
itina
6
6


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Mar 24 Mar - 16:07

Rolling Eyes mai ceva ca in Jermanica Razz
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  atat de simplu Mar 24 Mar - 21:51

Pai, statul trebuie sa ia de unde poate. Razz Si de unde poate lua mai mult decat de la cei care muncesc pentru 3 lei (vechi)?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  itina Mar 24 Mar - 23:15

Exact starea asta de lucruri am dezbatut-o cu nenea si tanti din piata... Este laudabila corectitudinea dar daca trebuie sa fim corecti, apoi sa fie toata lumea! Wink Nu sa-i saraceasca pe amaratii aia care abia reusesc sa-si scoata pretul tarabei iar pe adevaratii hoti sa-i lase sa fure in voie! Dar sa nu ne grabim cu concluziile...
itina
itina
6
6


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  atat de simplu Mar 24 Mar - 23:28

Concluziile cred ca deja au fost trase. Very Happy Desi, unii se mai chinuie sa caute vinovati. Dar eu ii vad peste tot. Neutral
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  seaman65 Sam 18 Apr - 23:31

Ia uitati unul destept: handicapat mintal.

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 DSC_0388
img host
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Mar 25 Aug - 14:15

se pare ca violul in general si cel in grup in special, a devenit distractia favorita a tinerilor romani, este cumplit. Nu pot cuprinde cu mintea reactia opiniei publice...Am vazut la TV un caz f. mediatizat, dintr-un sat din Vaslui, 7 tineri care au batjocorit o fata in fel si chip. Reactia satenilor a fost grotesca, majoritatea invinuiau fata, eleva de liceu care ar fi trebuit sa faca fata celor 7 handralai si sa nu se lase violata, ca oricum nu era fata cuminte, ca...ca... Surprised Surprised ...INCREDIBIL! cat de primitiv sa fii sa poti gandi asa? ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 762404
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Mar 25 Aug - 14:29

De-abia acum a ajuns stirea in Germania? Violul s-a efectuat anul trecut si doar Maruta l-a readus in atentia presei si de aici isteria generala. De acord cu tine, gandim primitiv, orice om indiferent de situatie, are dreptul sa spuna NU, ce mi-a lasat un gust amar e ca fata in cauza are niste pretentii financiare ce nu le-am inteles legatura cu violul in sine. As fi fost multumita sa ceara pedepse foarte mari asa incat brutele sa stea in spatele gratiilor multi ani de-acum inainte. Se pare ca cei care o vor razbuna pe fata vor fi cei din spatele gratiilor care condamna si judeca in felul lor fapta violatorilor care au afirmat ca nu a fost viol ci SEX-SURPRIZA.
In alta ordine de idei, mitul femeii violate ca are fusta prea scurta e prezent in conceptia multor romani si, mai grav, a multor romance. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Mar 25 Aug - 14:41

Ca mama de fete, ma gandesc ca daca asa ceva s-ar fi intamplat uneia dintre fiicele mele, nu ar fi existat plata pe lumea asta care sa acopere dezastrul psihic suferit dupa un asemenea abuz animalic...dar ce zic eu animalic, animalele nu fac asa ceva. 7 ditamai barbatii care au supus unor perversiuni inimaginabile o pustoaica, indiferent ca era sau nu cuminte...este ceva ce nu se poate ingadui, ce spuneau satenii aia mi s-a parut ingrozitor, nici pic de compasiune, nici un semn ca ar intelege gravitatea faptei...Eh, un viol, ce mare lucru? Niste brute!
Cat despre despagubiri...ma indoiesc ca va primi ceva fata aia. Despagubirile se iau de la faptasi, nu de la familiile lor. Cat sunt in puscarie, daca raman in puscarie, nu vor avea venituri deci nici nu vor putea plati ceva. Daca nu au bunuri pe numele lor, nici nu pot fi executati silit, asa ca victima ramane cu cererea simbolica, ca majoritatea victimelor. Si daca cumva este dintr-o familie saraca, probabil ca nici macar nu poate pleca din satul ala, in care va fi toata viata blamata. Banii ar fi ajutat-o sa-si faca o viata cat mai departe de nemernicii aia, sa se trateze, ptr ca altfel nu cred ca ramnane o femeie intreaga la minte, dupa asa o experienta. Sad
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Mar 25 Aug - 14:43

cum SEX-SURPRIZA? ce-i aia? Surprised
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Mar 25 Aug - 14:49

Asa s-au exprimat nemernicii cu un tupeu fantastic. Ba mai mult cinci ani de puscarie li se pare prea mult pentru 5 minute. nu mai bine aveam legile din China unde violul se pedepseste cu moartea? Chiar si noi am avut legi aspre cu privire la viol, din pacate pe vremea lui Mavrocordat.

Textul de lege ce sanctiona violul, in perioada domnitorului Nicolae Mavrocordat:

“Celui ce va fi prins cu stromeleagul invartosat
primprejurul partilor fatatoare ale muierii i se va
taia scarbavnicul madular, intru vesnica lui
nefolosinta.”

Asa meritau !
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Mar 25 Aug - 14:58

Stiam legea, este de pomina Laughing Chiar si aici exista pentru violatorii recidivisti castrare. Nu stiu exact in ce consta, dar e ceva mai ''invaziva'' decat castrarea chimica si ii lecuieste pe vecie, nu numai ca activitate dar si emotional, le trece orice chef Very Happy
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Vizitator Joi 8 Oct - 13:13

La manastirea Mega Spileo din Grecia, are loc zilele acestea un pelerinaj la moastele Sfantului Haralambie.
Doi preoti romani (si inca doi cetateni romani), plini de evlavioasa initiativa, au pus la calea sa fure moastele Sfantului, ceea ce au si facut, nici mai mult, nici mai putin Surprised Surprised
Au fost prinsi, arestati si rapid trimisi in judecata. Pentru a cata oara, niste preoti romani se fac si ne fac de ras? In loc sa-si urmeze menirea divina, in loc sa se aplece cu bunatate si intelepciune asupra enoriasilor aflati in nevoie, in loc sa ofere indrumare spirituala sau alinare celor aflati la ananghie, ei merg la furat.
Si se mai revolta cate un bigot rau intentionat, ca imi permit sa spun ca nu toti preotii sunt ceea ce ar trebui sa fie.   Rolling Eyes
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

ce sa credem?   despre tara noastra? - Pagina 11 Empty Re: ce sa credem? despre tara noastra?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum