GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Despre-al nostru presedinte....

+20
Pingu
mielusica
Obi-Wan Kenobi
wind30s
dincadenisa
tegeusa
TISENIE
habibi77
shadow
teardrop
Radu
antonyo121982
JeSsYkA
Tizona
Mr Nobody
seaman65
daffy_
HAUU_HAUU
snow
pitulicea
24 participanți

Pagina 10 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 10 Empty Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  pitulicea Joi 5 Aug - 16:58

Rezumarea primului mesaj :

Basescu, la spital din cauza unui betisor de urechi
Intrebat despre motivul consultatiei sale la ORL, la Spitalul Militar Central din Bucuresti, presedintele a spus ca marti a inotat, asa cum face in fiecare dimineata, iar dupa aceasta a vrut sa isi curete urechile si si-a bagat invers un betisor cu vata.
"Vorbeam la telefon cu unul dintre ministri si mi-am bagat invers betisorul", a spus Basescu


Cu totii suntem supusi greselii Very Happy chiar si Base! Auzi la el... si-a bagat invers betisorul. Vai de urechile lui!
Pacat ca n-avea un cutit in mana...in timp ce vorbea la telefon cu ministrul respectiv Evil Sa se scobeasca cu el prin timpane Very Happy


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 18 Mar - 15:50, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 10 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  myrk Vin 29 Ian - 23:19

Pai Ponta a fost "ajutat" sa demisioneze de cineva din "spate". Eu nu mai inteleg nimic, demult. Laughing

Astept cu interes, sentinta. Laughing

myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 10 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  pitulicea Sam 16 Mar - 9:57

"Armata? O pierdere de vreme! În armată începi să coși singur un nasture, să-ți coși o cămașă. Sunt singurele lucruri pe care le-am învățat în cazarmă”, scrie Klaus Iohannis, președintele României și comandantul suprem al forțelor armate în cartea autobiografică „Pas cu pas”, publicată în 2014.
Ăsta vrea secretar la NATO?!?!?

Oana Elena Lovin

Laughing Laughing Hai ca a fost buna asta.
Omul asta, care cica ne e presedinte, dulapul, n-a invatat nimic pe unde a trecut. Nu degeaba i se mai spune ficusul Very Happy El n-are idei proprii, el nu stie sa vorbeasca singur, el nu stie nici pe ce lume traieste. Dar stie sa coase un nastur. Asta il recomanda pentru viitoarele functii la care ar tanji.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 10 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  myrk Sam 16 Mar - 13:54

Păi ce crezi că e armata? Sau ce se învăța? Se învață doar in perioada de instrucție, care pare-mi-se că era de două luni. Eu am învățat să bat pas de defilare, să dezasamblez și să ansamblez pistolul mitralieră, să trag cu pușca și să arunc grenade. E drept că la grenade era să-l arunc în aer pe căpitan- am aruncat grenada oficial prea aproape (față de alții care au scăpat-o din mână, stau bine Laughing ), am sărit toți pe burtă în groapa de protecție, dar eram începător și se scuză. Laughing La prima ședință de tragere, cea mai importantă după perioada de instrucție, am tras cel mai bine din întreaga unitate de 1000 de oameni, pe un frig de -20° C (un foc de 10 în ținta piept nr 6 și două de 9). Să vezi după tragere, pușca mea devenise etalonul de precizie al unității, căpitanul și încă o gașcă de ofițeri mi-au confiscat pm-ul să tragă și ei, că cică a mea era calibrată bine. Au tras toți în bălării, factorul uman era cauza. Așa mi-am căpătat pușca înapoi. Laughing Bun, atunci am căpătat și oleacă de respect din partea colegilor de armată, nu eram chiar prost bâtă, cum e tendința de a fi catalogat în drăguța armată română. Laughing După perioada (de instrucție), începe bătaia de joc și pierderea de timp, faptele de arme se uită Laughing și începe numărarea zilelor până la liberare, sau până la următoarea ședință de tragere. Ești supus unui stres continuu, mulți clacau din punctul ăsta de vedere, în rest, armata e, era pierdere de timp. În timpul armatei am mai făcut și un curs, unii au învățat să conducă tancuri și camioane, mai înveți și oleacă de agricultură, oleacă de fotbal și cam atât. Dacă dulapul n-a învățat chiar nimic, decât să coasă nasturi, e treaba lui. Îl așteaptă avansarea în grad, lopățica și nisipul de la nato. Laughing Deci cam ce poți învăța în armată, înveți în două luni. În rest, e o chestie de rezistență psihică. Românii au rezistență mare de l-au răbdat pe ăsta 10 ani în funcția de președinte. Toți au făcut armata, de aia. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 10 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum