GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ai face sex pentru o marire de salariu?

+30
veronica_franco
Davidova
TISENIE
Obi-Wan Kenobi
mielusica
Queensland
JeSsYkA
nycknic
juliette
tegeusa
Polaris
ionutz72
Nana_Duval
mihaic3001
Tizona
daffy_
Demostene
fotohobby
oli
dragos
mrs nobody
HAUU_HAUU
zuza_cea_cu_inima_rosie
openmind72
Mr Nobody
dan1369
kitty
costica19
snow
pitulicea
34 participanți

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 8 Empty Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 19:44

Rezumarea primului mesaj :

Romanii se vand ieftin cand vine vorba de o marire de salariu. Un studiu realizat de un site de oferte de munca jobsinro.ro arata ca 12 % dintre repondenti ar fi dispusi sa faca sex pentru o crestere salariala.
Potrivit sondajului „Sexul la birou”, cele mai mari beneficii de pe urma sexului la birou ar fi:
- marirea de salariu (11,7%),
- avansarea (10 %)
- pastrarea jobului (3,2 la suta).

De asemenea, peste 30% dintre romani recunosc ca au intretinut relatii sexuale la birou, iar peste 20% si-au gasit perechea la serviciu, in timp ce un procent asemanator au declarat ca au fost hartuiti sexual la birou.

Peste jumatate dintre persoanele care au completat chestionarul cred despre colegii lor ca au folosit sexul pentru avansare, dar 72,2 % dintre cei chestionati sustin ca nu ar face niciodata asta pentru a obtine avantaje la serviciu.

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Social/150359/Ai-face-sex-pentru-o-marire-de-salariu.html


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 30 Mar - 9:54, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 8 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Joi 1 Dec - 18:24

nana de ce sa mint daca obtii doua ratze dintr-un foc ar fi un pacat ? Twisted Evil
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 8 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  Nana_Duval Joi 1 Dec - 18:27

Asa ar trebui sa gandeasca si femeile? Very Happy
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 8 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Joi 1 Dec - 18:42

nana eu am zis-o din punctul meu de vedere ,nu tradez si nu mint pe nimeni.fiecare face ce-l taie neuronu! Laughing
aaaa! si sefa mea arata chiar bine Laughing Laughing
ps. sper sa nu vada in viata ei ce tampenii scriu eu aici Laughing Laughing
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 8 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  TISENIE Sam 7 Ian - 10:44

Daca patroana ar fi faina as face si gratis!
TISENIE
TISENIE
2
2


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 8 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Sam 7 Ian - 13:23

Laughing Laughing Sunt convinsa, dar nu varianta aceea era tema de dezbatere Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 8 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  ionutz72 Mar 14 Feb - 23:44

imi creste salariu pana isi vede sacii in carutza si apoi imi taie 25% ca la bugetari...ca nu mai are fonduri...deci tot eu raman pagubitul...deci pofta-n cui...mai bine ma reprofilez...ies mai castigat
ionutz72
ionutz72
4
4


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 8 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mier 15 Feb - 12:13

Laughing De ce ai plati pentru ceva ce nu te mai intereseaza si nu-ti mai doresti? Very Happy
Ca si cand ti-e sete si cumperi un suc. Ti-ai potolit setea....gata! Nu mai cumperi alt suc.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 8 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  ionutz72 Mier 15 Feb - 14:58

faci rezerve ptr starea de urgentza...inzapezire... Laughing
ionutz72
ionutz72
4
4


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 8 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  Davidova Mar 28 Feb - 10:00

Ce sex? Ce salariu? Despre ce vorbiti? Smile
Eu nu stiu despre asa ceva. Mie fostul sef direct, mi-a cerut sa fac sex cu el fara sa-mi ofere marire de salariu, dar am privit deasupra capului lui si i-am tras una in genunchi, asa, ca sa isi aduca aminte de mine si altadata. Iar cand mi-a trebuit marire de salar, am mers la directorul general si i-am expus ce calitate are munca mea, cat am imbunatatit procesul, i-am zambit frumos, l-am intrebat intre timp ce ii fac copiii si ce planuri de viitor are pentru a amenaja cabana de la munte, apoi am adus in discutie copilul meu, pe care il cresc singura, si gata...ne-am dat mana si a sunat-o pe tipa de la personal sa imi mai puna vreo trei grile la salariu.
Acum nu mai e cazul, nu am nici un sef, deocamdata...
Davidova
Davidova
2
2


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 8 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  oli Mar 28 Feb - 10:21

Ce bine ar fi sa fie asa simplu cum povestesti tu aici. E super daca ai reusit asa ceva !
oli
oli
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 8 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mar 28 Feb - 15:16

Bravo, Davidova Aplauze
Mie sa-mi povestesti ce mutra a facut seful tau cand s-a trezit cu o izbitura in rotula Very Happy S-a comportat demn?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 8 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  Davidova Mier 29 Feb - 8:37

Stiu ca nu e intotdeauna usor, Pitu, dar eu am stat ani multi si buni, intotdeauna demonstrand ca pot si am asteptat sa observe cineva. Normal ca nu mi-a marit salariul, pentru ca subit si-a dat seama ce forta de munca pretioasa sunt, ci pentru ca eram lider de sindicat si aveam totusi un cuvant. Razz Seful meu direct nu a reactionat in nici un fel, probabil trebuia sa ii trag una cu un nivel mai sus, sa simta ceva. Smile
Davidova
Davidova
2
2


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 8 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  veronica_franco Mar 6 Mar - 13:06


Pai zi bre asa, ca de aia te-a ascultat directorul general : ca erai lider de sindicat, ca pe un muritor(muncitor) de rand , nici nu-l baga-n seama. Sta el mecanicu' sa-ntrebe ce-i face cabana lu' dom' director!!!! Fii serioasa!

Majoritatea oamenilor fac compromisuri pt un loc de munca sau pt un salariu mai bun; ca acele compromisuri sunt , de multe ori sexuale, e adevarat. Nu am fost nevoita sa fac asta pana acum , si nici nu as vrea...doar daca mi-ar placea "omul" ... Wink Nu exclud sus si tare...chiar nu stiu cum as reactiona...!
veronica_franco
veronica_franco
2
2


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 8 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mar 6 Mar - 13:25

Laughing Laughing Pai daca-ti place, o faci din placere, nu pentru salar Razz Ala e bonus Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? - Pagina 8 Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  shadow Mar 6 Mar - 13:42

Lider de sindicat , cu salariu marit preferential thinking ...cred ca directorul ar trebui in acest caz sa se planga ca a fost abuzat ...sexual Very Happy Laughing
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum