GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ai face sex pentru o marire de salariu?

+30
veronica_franco
Davidova
TISENIE
Obi-Wan Kenobi
mielusica
Queensland
JeSsYkA
nycknic
juliette
tegeusa
Polaris
ionutz72
Nana_Duval
mihaic3001
Tizona
daffy_
Demostene
fotohobby
oli
dragos
mrs nobody
HAUU_HAUU
zuza_cea_cu_inima_rosie
openmind72
Mr Nobody
dan1369
kitty
costica19
snow
pitulicea
34 participanți

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? Empty Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 19:44

Romanii se vand ieftin cand vine vorba de o marire de salariu. Un studiu realizat de un site de oferte de munca jobsinro.ro arata ca 12 % dintre repondenti ar fi dispusi sa faca sex pentru o crestere salariala.
Potrivit sondajului „Sexul la birou”, cele mai mari beneficii de pe urma sexului la birou ar fi:
- marirea de salariu (11,7%),
- avansarea (10 %)
- pastrarea jobului (3,2 la suta).

De asemenea, peste 30% dintre romani recunosc ca au intretinut relatii sexuale la birou, iar peste 20% si-au gasit perechea la serviciu, in timp ce un procent asemanator au declarat ca au fost hartuiti sexual la birou.

Peste jumatate dintre persoanele care au completat chestionarul cred despre colegii lor ca au folosit sexul pentru avansare, dar 72,2 % dintre cei chestionati sustin ca nu ar face niciodata asta pentru a obtine avantaje la serviciu.

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Social/150359/Ai-face-sex-pentru-o-marire-de-salariu.html


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 30 Mar - 9:54, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 19:53

Buna intrebare Laughing Laughing
12 % dintre repondenti ar fi dispusi sa faca sex pentru o crestere salariala
12 e un procent mic, si-n plus, se refera doar la respondenti. Esantionul se prea poate sa nu fi fost unul foarte reprezentativ.
Chiar daca ar fi fost vorba de 12% din populatie, tot n-ar fi fost un procent ingrijorator. Very Happy La cat de saraci sunt majoritatea romanilor, mi se pare firesc sa faca orice pentru niste bani in plus. Si, la o adica, o partida de sex, nu-i mare lucru Laughing Doar nu-ti tai o mana, nu-ti tai un picior... si nici nu te nenorocesti Very Happy
Banuiesc ca majoritatea respondentilor erau femei sexy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  snow Mier 21 Apr - 19:55

E sport national cred, in curand va deveni o moda, daca mai pica si ceva avantaje....mai bine.
O forma simpla de parvenitism, doar daca se banuieste ca cineva a facut sex cu seful, cine mai are curaj sa-i zica ceva?
Favorita sefului, nu? Totusi cred ca se exagereaza putin, stiu persoane care la astfel de sondaje dau raspunsuri total opuse convingerilor, doar
pentru a ridiculiza rezultatele.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 20:05

Acum sa raspund si eu Very Happy
Nu stiu daca as face-o. Vorbesc la modul general... Depinde de conjunctura Very Happy
Acum, in situatia actuala, NU, n-as face-o. Am o relatie serioasa si nu mi-as insela partenerul nici macar pentru un salar mai mare. Un salar mai mare, banuiesc ca n-ar insemna foarte multi bani in plus, asa ca, n-ar merita sa ma "murdaresc" pentru ceva mai mult decat am deja.

Daca as fi singura, fara obligatii, n-as iubi pe nimeni si mi-ar pasa prea putin de ce-i "in jur", poate as face-o..... Dar numai POATE. Very Happy
Depinde cum ar arata seful si cat de mult mi-ar creste salariul. Nu ma incurc nici cu barbati urati, nici cu bani putini Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  snow Mier 21 Apr - 20:12

Laughing Laughing Laughing

Asta se numeste pragmatism.
Cred ca mai degraba te vad in locul sefului, al celui care acorda marirea de salar, nu al celei care ar avea nevoie.
Ma intreb cum ar cere un barbat marirea de salar in cazul asta, sau, Very Happy ce "sacrificii" trebuie sa faca daca mai este si un familist convins.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 20:22

Ca sef, nici atat nu m-as cobori pana acolo, incat sa-i cer unui angajat (barbat) sa faca sex cu mine pentru o marire de salar.
Ar fi ca si cum as fi nevoita sa platesc pentru sex. De ce sa platesc pentru ceva ce pot obtine oricand gratis? Rolling Eyes
Asta, tot pragmatism se cheama? Very Happy Sau zgarcenie? Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  snow Mier 21 Apr - 20:29

In primul rand nu dai bani din buzunarul propriu, apoi, te poti astepta si la un refuz din partea unui barbat cu principii puternice, convingeri religioase, sau... Laughing frica de soacra-sa. In cazul asta trebuie sa-l "momesti cu ceva.
Teoretic vorbind, bineinteles.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 20:35

Laughing Laughing Laughing
Barbatii, nu prea refuza Very Happy Cand le faci o oferta asa directa, uita si de nevasta, si de soacra, si uita si cuvantul NU Very Happy
Bine-nteles ca odata ajuns acasa, o sa-i povesteasca sotiei ce i s-a intamplat si aproape ca ii va desena cat de categoric a fost el cand a respins-o pe femeia aceea odioasa, care e sefa lui Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 20:37

snow a scris: barbat cu principii puternice
Stai ca am uitat sa rad pe saturate rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
Barbatii au principii puternice pana in momentul in care se ajunge la sex. Very Happy
Si le reiau dupa ce partida de sex s-a incheiat. Very Happy
it wasn\'t me
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  snow Mier 21 Apr - 20:42

rolling on the floor
Asta ar fi faza de film cu prosti.
Cum sa se duca ala acasa sa-i povesteasca nevestii?
Si violat daca ar fi si tot nu cred ca ar spune. Poate sa se laude pe la colegi, treaba foarte riscanta.
Nu-l crede nimeni si daca o compromite pe sefa, pa pa slujba.
Nashpa moment...., exceptand lucrarea in sine, bineanteles Very Happy
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  costica19 Joi 22 Apr - 13:44

Ideea este ca sexul la locul de munca se face nu numai pentru un anumit avantaj ci si din placere pur si simplu mai ales daca acasa ai o sotie sau un sot vesnic cu dureri de cap , plecat in delegatii prelungi sau un marinar sau unul prin Spania....etc....La urma urmei trebuie sa imbini utilul cu placutul iar daca sexul este facut cu seful (sefa) e si mai bine......iti creste "reitingul" in randul colegilor(daca esti barbat) sau devii intangibila (daca esti femeie)
costica19
costica19
2
2


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Joi 22 Apr - 14:35

Mda.... dar daca tu esti seful si toti cei din colectiv stiu ca "te culci" cu angajatii?
Unde mai e prestanta ta? Unde e respectul celorlalti?
Eu una, n-am fost niciodata de acord cu sexul la servici, sau sexul cu colegii de servici. Relatiile de colegialitate pot ramane bune, numai atata timp cat nu intervin intre ele relatiile sexuale.
Serviciul e servici, iar sexul e sex. Fiecare-si are locul si rostul lui. Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  snow Joi 22 Apr - 14:36

Atunci am sa raspund eu direct la intrebarea de la inceput: DA Very Happy
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  kitty Joi 22 Apr - 14:40

Imi e din ce in ce mai clar ca persoanele care au respuns DA in chestionar ....erau barbati , iar cele care au raspuns NU erau femei..... Laughing Sa mai zica cineva ca femeile se grabesc....... poate cind e vorba sa puna ciorba pe masa la copii...... cand e vorba de sex ....barbatii sunt de necontestat mai harnici si darnici Laughing
kitty
kitty
4
4


Sus In jos

Ai face sex pentru o marire de salariu? Empty Re: Ai face sex pentru o marire de salariu?

Mesaj  pitulicea Joi 22 Apr - 14:45

Laughing Laughing Laughing
Exact ce spuneam. Barbatii, nu refuza niciodata o partida de sex.... iar daca-s si recompensati pentru asta, zic de doua ori DA Very Happy si mai cer si-un biscuit Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum