GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 50 din 66 Înapoi  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 58 ... 66  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 50 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 50 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Lun 22 Dec - 21:29

Stirea zilei e cu siguranta implinirea a 25 de ani de la Revolutie. O viata de om! Aveam 12 ani, pe-atunci si mi-au ramas vii in memorie si in suflet, toate senzatiile si trairile acelor zile! Cine poate uita clipa cand ne-a chemat fratele meu la tv pe toti sa ne spuna ca se da o piesa de teatru foarte ciudata...piesa de teatru pentru ca era si Caramitru pe acolo. Dar cand se mai daduse asa ceva la o asemenea ora? Rolling Eyes Intr-adevar, era foarte ciudat! Tin minte ca ma asezasem cu fundul pe masa mare care abia fusese desfacuta in pregatirile dinaintea Craciunului...si priveam si nu intelegeam o iota din ce se intampla! Cine poate uita momentele cand priveam pe geam spre strada pe unde treceau camioane pline de oameni ce ne indemnau sa iesim din case, sa mergem cu ei, sa ne revoltam, sa luptam pentru libertate! Cine poate uita clipele de teroare cand mergeam prin casa aplecata ca nu cumva vreun glont ratacit sa ajunga in casa! Se auzea intr-una pacanitul armelor...Brrr! Cine poate uita acea noapte cand fratele meu s-a intors tarziu acasa si ne-a povestit prin ce-a trecut el in centru, cum a reusit sa fuga in timp ce oamenii cadeau secerati in dreapta si-n stanga... Sad Aceste lucruri nu se pot uita! Si sunt multe, multe... Nu-mi vine sa cred ca sunt oameni care habar n-au ce s-a intamplat atunci, carora nu le pasa... Au trecut 25 de ani! Sad
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 50 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Lun 22 Dec - 21:33

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe cei ucisi atunci!

Stirea zilei - Pagina 50 1zlq2xz
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 50 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Lun 22 Dec - 21:36

Dumnezeu sa-i ierte. Au murit pentru noi, sunt eroii nostri !
Angel
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 50 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Lun 22 Dec - 22:06

Mda... aproape ca uitasem toate trairile de atunci, toate spaimele, toata framantarea si agitatia acelor zile. Imi amintesc ca atunci chiar mi-a fost frica de moarte... frica, ca as putea fi ucisa. Rolling Eyes De moartea care vine de la sine, nu mi-e frica, dar de acea moarte mi-a fost Smile Altora nu le-a fost. Chiar au murit....pentru noi.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 50 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Lun 22 Dec - 22:11

Asa e. Multi chiar s-au dus sa lupte pentru mai bine. Au fost destul de multi si cei care au murit intamplator...doar pentru ca s-au aflat in locul nepotrivit. Frate-meu ce-a cautat acolo? Bravura? Nebunie? Noua inca nu ne venea sa credem ca-i adevarat ceea ce se intampla! Cum adica a fugit Ceausescu cu elicopterul? Ceausescu??? Pai el era inexpugnabil! Neutral 
Ce-a mai trecut timpul!
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 50 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Lun 22 Dec - 22:40

Timpul a trecut... unii au uitat, iar altii - vorba ta - nici nu stiu ce s-a intamplat atunci Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 50 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Lun 22 Dec - 22:45

La Bucuresti a fost teroare... Nici azi nu se stie cine naiba a tras... Pe mine m-a prins revolutia la tara si mi-era frica sa nu fiu impuscat in autobuz... de teroristi! Smile A fost si eroism, si inconstienta... Dumnezeu mai stie! confused
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 50 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Mier 7 Ian - 15:00

Vad ca se impusca astia prin Franta, la Paris: musulmani vs crestini! Unde-s cei care spun ca toti cred intr-un singur Dumnezeu? Idioti! Very Happy

Acum se culeg si roadele politicii europene. Am o vaga senzatie ca va fi si mai rau. Daca nu vom lua atitudine, si se pare ca nu.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 50 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Mier 7 Ian - 15:45

Da? Rolling Eyes Pai musulamnii se impusca mereu si pe oriunde confused
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 50 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Mier 7 Ian - 15:55

Da? Pai au inceput scandalul si in Europa! confused
Acu' nu stiu cine-o fi la butoane, ca nu s-au dus aia doi de nebuni sa-mpuste oameni la Paris.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 50 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Vin 9 Ian - 18:40

Iaca s-au dus la naiba... pardon, la Allah, cei doi teroristi idioti + al treilea, frate-su! Trei sfinti martiri! Eu presimt ca va iesi cu scandal mare aici! Nu-s de acord nici cu caricaturistii aia francezi idioti, da' nici sa vina musulmanu' cu mitraliera in Europa! Musulmanii ar face bine sa stea in banca lor, altfel ii va lua dracu' de tot! confused
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 50 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Vin 9 Ian - 18:46

Nici eu nu sunt de acord cu nimic. Toate sunt cam cu fundu-n sus. Sad
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 50 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Vin 9 Ian - 18:57

Mda, asta e rodul politicii europene si mondiale si a starii noastre (a tuturor) de pasivitate.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 50 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  itina Vin 9 Ian - 19:09

Si fara sa vreau ma intreb daca intr-adevar lucrurile s-au intamplat asa. Parca totul e ca intr-un film de-ala de duzina.
itina
itina
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 50 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  myrk Vin 9 Ian - 19:16

Pai asta vad la stiri, live. Si se pare ca uciderea celor trei a declansat in acest moment luarea de noi ostatici. Se-mpute treaba! confused Astept reactii violente din partea civililor europeni. Si e posibil sa apara si victime nevinovate in acest conflict.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 50 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 50 din 66 Înapoi  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 58 ... 66  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum