GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 28 din 66 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 47 ... 66  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 28 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 28 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  seaman65 Sam 31 Mar - 20:58

Eu mi-am luat un modem si folosesc Skype cand ajung pe acolo. La internet cafe problema nu venea de la ai mario ci de la cei cu "magazinul". Poti sa faci foarte multe pe net, au si ei motoarele lor de cautare, e mai greu pentru noi, ca avem interdictie la youtube si multe alte chestii pe care acasa le folosim mereu. Dar pentru eie usor sa treaca si de restriciile impuse.
Nici ai lor nu sunt infailibili.
In octombrie a fost un accident pe care l-au dat la stiri, dupa care a disparut de peste tot (inclusiv accesul la situri internationale are restrictionat), insa tot am reusit sa dau de ce-mi trebuia.

Acum se pare ca problema zilei la ei este sa rezolve cu Marea Chinei de Sud, pe care ei o revendica in totalitate, dar in acelasi timp au pretentii si ceilalti riverani. Petrolul si alte resurse, ca de obicei.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 28 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Asgard Sam 31 Mar - 21:55

Imi amintesc ca afost un accident pe trecerea de pietoni parca, cand o fetita a fost lovita mortal iar lumea statea si se uita...cam ca la noi...
Asgard
Asgard
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 28 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  seaman65 Dum 1 Apr - 19:29

Nu era pe trecerea de pietoni. S-a intamplat pe o straduta ingusta, cu multe magazine mici. IN unul din ele munceau parintii fetei. A lovit-o un microbuz, a calcat-o cu rotile din fata, a oprit si apoi a continuat sa mearga si a calcat-o si cu rotile din spate si apoi si-a vazut de drum. Pe langa fetita lovita au trecut vreo 20 de oameni, biciclete, masini, nu s-a oprit nimeni, pana cand a vazut-o o cersetoare, care a cerut ajutor, dar i s-a spus sa-si vada de treaba. Cersetoarea a luat copilul in brate si l-a scos pe marginea drumului sa nu-l mai loveasca si alte masini. Cand am plecat eu din China, fetita inca era in coma, cu sanse mici de a-si reveni.

Problema era putin mai adanca decat un simplu accident. Soferul a declarat ca daca se lasa cu deces, are de platit o amenda de vreo 20 de mii de yuani, in schimb daca traieste are de platit mult mai mult. IN plus, legea nu le este favorabila celor care vor sa ajute, au existat cazuri in care cel care a vrut sa faca bine s-a ales cu probleme mari, asa ca se ghideaza si ei dupa principiul "pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti".
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 28 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Mier 25 Apr - 22:20

of!! mi s-a luat o piatra de pe inima.e oficial si existaaaaa!!! Laughing
http://www.a1.ro/men/lifestyle/e-oficial-punctul-g-exista-202473.html
ce e mai nasol e ca il poti gasi numai la cadavre Laughing Laughing
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 28 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  elis27 Mier 25 Apr - 22:44

Laughing Laughing Si eu mai ma intrebam de ce dezgroapa unii mortii.Cautau punctul G Very Happy
elis27
elis27
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 28 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Mier 25 Apr - 22:46

rolling on the floor rolling on the floor
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 28 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  seaman65 Mier 25 Apr - 22:58

Se afla in cuvantul shoppinG.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 28 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Joi 26 Apr - 7:41

Iar atzi gresit topicul ...stirea se inscria la mai bine ''adevarat sau fals '' Very Happy ...cum mortii nu pot confirma banuiala distinsului doctor Adam ( nume oarecum predestinat ) , sa lasam mai bine pe urmasele Evei sa-si spuna parerea Laughing .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 28 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  seaman65 Joi 26 Apr - 16:52

Pai poate ca omul era necrofil si a aflat folosind un cadavru. Laughing
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 28 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Dum 29 Apr - 20:01

Poanta a fost desemnat premier si a anuntat ca pe 1 mai ( adica maine ) va anunta noul cabinet. Ceea ce mie mi s-a parut suspect este felul in care presedintele a anuntat desemnarea lui. Si mai suspect mi se pare faptul ca in afara de USL niciun partid politic nu a avut un candidat. Parerea mea este ca toti se asteapta ca Ponta sa nu faca nimic in aceste 6 luni pana la alegeri ( daca va trece de votul din parlament), si in acest fel USL-ul va piedre din voturi......

N-am reusit sa vad discursul lui Antonescu dinaintea votarii motiunii de cenzura, dar am auzit ca a fost criminal....am vazut cateva faze doar. Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 28 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  seaman65 Dum 29 Apr - 20:05

Daca e vorba de Antonescu, n-ai pierdut nimic, n-are nimic de zis de obicei.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 28 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Dum 29 Apr - 20:21

Smile Tu esti unul din cei care nu mai cred in oamenii politici si nu-si mai fac iluzii in ceea ce priveste o guvernare corecta si coerenta in serviciul cetateanului...gresesc?
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 28 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  seaman65 Dum 29 Apr - 20:27

M-ai prins. Laughing
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 28 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Dum 29 Apr - 21:01

Esti cumva si adeptul teoriei conspiratiei? Laughing
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 28 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  seaman65 Dum 29 Apr - 21:09

Asa fac.
Nu prea e o teorie, faptele dovedesc ca ceva e putred in Danemarca.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 28 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 28 din 66 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 47 ... 66  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum