GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

+40
raichu
Mihaela Bambina
liviaionita
dorina_s
mario368
sharekhan
Ravian
itina
sharp00714
myrk
East17
mariana m
AlexIulia
Athena
aristeu
pauletz
Sibel16
bicflo
Violoncella
shadow
atat de simplu
RALUCA
mercur
BlackDiamond
Vasile Ascunziseanu
Obi-Wan Kenobi
parwous
habibi77
Amrita
Queensland
seaman65
soryn
Nana_Duval
elis27
mrs nobody
floreac
oli
tegeusa
pitulicea
no.body
44 participanți

Pagina 52 din 54 Înapoi  1 ... 27 ... 51, 52, 53, 54  Urmatorul

In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  no.body Mar 21 Feb - 9:20

Rezumarea primului mesaj :

Pentru ca imi plac foarte mult jocurile de inteligenta, testele de inteligenta, etc., m-am gandit sa infiintez acest topic. Sunt sigur ca nu ma veti lasa singur aici...



Se dau urmatoarele cifre si grupuri de cifre:

? 953 13(18)5(16)(21)93 93987
(18)(15)939(16) (14)(21)(18)(20)(14)9 59(18)1(12)1(16)

Aflati codul si dati-mi raspunsul codat.
Ia sa va vad Very Happy !
no.body
no.body
4
4


gergelyerzsebet apreciază acest mesaj

Sus In jos


Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Joi 27 Feb - 15:28

Politist (roman) trebuia sa te faci Laughing
Mai asteptam si alte pareri sau rationamente. Sper sa nu asteptam degeaba Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  atat de simplu Vin 6 Mar - 19:49

Umbra copacului e ascutita in prima poza. Dar omul trebuia sa fie in casa, parca. NU in copac. Neutral
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Sam 7 Mar - 8:41

Laughing Laughing Da, e si asta o deductie buna... cred.
Intr-o casa, dar in care? Cool
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mar 1 Iun - 11:27

Stiu ca e prea simpla pentru voi, dar de 1 iunie, trebuie sa va consider copii si sa va pun la joaca Razz

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 18092810
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  myrk Mar 1 Iun - 20:41

18. Am inmultit in nestire cifrele din partea stanga. Laughing Am stat cam mult sa ma gandesc cat fac 3x6. De la o varsta, uiti tabla inmultirii. Laughing

Suntem niste copii intelijenti. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  shadow Mier 2 Iun - 0:20

Logica mea zice ca dupa 6=42 vine 5=30 , 4=20 si atunci 3=12 .

Dar se prea poate sa ma insel , cafeaua in exces si oboseala nu fac mereu casa buna ....
shadow
shadow
6
6


atat de simplu apreciază acest mesaj

Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Florin Popa Mier 2 Iun - 9:56

Ai dreptate shadow, e 12, dupa logica. E 3x4, nu 3x6. Very Happy
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mier 2 Iun - 13:48

Laughing Laughing Laughing
Pentru mine n-a fost simpla. Si eu am calculat gresit...la fel ca myrk prima data.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  myrk Mier 2 Iun - 14:26

A! Era prea simpla! Ma miram eu. Am sarit peste 5 si peste 4. Ca un copil neinteligent, m-am grabit. Macar pot sa ma iau de mana cu pitu.

La figurat. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mier 2 Iun - 14:37

Nici nu mi-am dat seama ca dupa 6 nu vine 3 Very Happy Laughing Nu din graba... din indragosteala Laughing Zilele astea... de vreun an incoace...nu mai gandesc logic. ciocanel
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  myrk Mier 2 Iun - 14:47

Pai e foarte bine. Ca te lasi dusa de val, nu ca shadow, contra. Laughing

La mine a fost din graba. Ca sa nu zic ca din prostie. Chiar ma miram: pitu isi bate joc de noi cu problemele astea simple. Hai sa spun ca eram si foarte obosit. Laughing

Zilele astea... de vreun an incoace... mai mai mai... e chiar logic ce spui. Nu e rational, dar logic e. Laughing Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mier 26 Ian - 11:18

Sa ne mai jucam ceva si pe aici Smile

Ce numar urmeaza in sirul: 1, 4, 8, 13, 19...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Andy11 Mier 26 Ian - 13:53

27
Andy11
Andy11
3
3


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Andy11 Mier 26 Ian - 13:55

ops... 26
Andy11
Andy11
3
3


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mar 1 Feb - 10:18

26 am zis si eu, dupa calculele mele. Dar eu cu matematica stau cam prost, asa ca am vrut sa ma verific Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 52 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 52 din 54 Înapoi  1 ... 27 ... 51, 52, 53, 54  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum