GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

+42
lion
Florin Popa
raichu
Mihaela Bambina
liviaionita
dorina_s
mario368
sharekhan
Ravian
itina
sharp00714
myrk
East17
mariana m
AlexIulia
Athena
aristeu
pauletz
Sibel16
bicflo
Violoncella
shadow
atat de simplu
RALUCA
mercur
BlackDiamond
Vasile Ascunziseanu
Obi-Wan Kenobi
parwous
habibi77
Amrita
Queensland
seaman65
soryn
Nana_Duval
elis27
mrs nobody
floreac
oli
tegeusa
pitulicea
no.body
46 participanți

Pagina 51 din 54 Înapoi  1 ... 27 ... 50, 51, 52, 53, 54  Urmatorul

In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  no.body Mar 21 Feb - 9:20

Rezumarea primului mesaj :

Pentru ca imi plac foarte mult jocurile de inteligenta, testele de inteligenta, etc., m-am gandit sa infiintez acest topic. Sunt sigur ca nu ma veti lasa singur aici...



Se dau urmatoarele cifre si grupuri de cifre:

? 953 13(18)5(16)(21)93 93987
(18)(15)939(16) (14)(21)(18)(20)(14)9 59(18)1(12)1(16)

Aflati codul si dati-mi raspunsul codat.
Ia sa va vad Very Happy !
no.body
no.body
4
4


gergelyerzsebet apreciază acest mesaj

Sus In jos


Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Lun 3 Iul - 12:09

Aaaaaa, stiu bounce

DISPERSARE - DISPENSARE
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Florin Popa Lun 3 Iul - 12:14

ok Ai vazut ce usor a fost? Very Happy
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Lun 3 Iul - 12:21

N-a fost chiar asa usor, ca m-am gandit putin inainte sa ma prind cum trebuie sa arate solutia. Stiam ca la metagrame se inlocuieste o litera in cuvant, dar nu stiam din cate cuvinte trebuie sa fie solutia, daca R si N sunt deja inlocuite sau pe acelea trebuie sa le inlocuiesc.
Daca gandeam mai repede, va lasam si voua satisfactia de a o rezolva Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Vin 7 Iul - 22:06

SARADA
(3 + 3 = 6)

Langa caier, langa furca,
Toarce firul, nu-l incurca.

O esenta, mai speciala,
Buna la orice raceala.

Il gasesti la orice scara
Cu precadere la tara.


Hai ca nu-i grea. Daca eu am stiut-o, o stiti si voi bounce
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Florin Popa Mier 12 Iul - 9:59

fus + tei = fustei
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mier 12 Iul - 10:12

Sigur ca da ok
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  myrk Mier 12 Iul - 10:30

Fuștei, adica. Cred ca la scara de bloc nu-l gasesti. Desigur, aceasta nu e orice scara. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mar 5 Sept - 15:05

Ati facut deja testul asta? Daca nu, va las sa-l dezlegati. E simplu ca buna ziua Smile

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Test10
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  atat de simplu Mar 5 Sept - 19:46

Si ce sa dezlegam? Cum s-a ajuns la rezultatele alea?
Se inmultesc cele doua numere, apoi se aduna, iar la urma se scad. Asa rezulta un numar nou, format din cele trei numere aflate prin operatiile pe care vi le-am enumerat.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Sam 7 Oct - 9:02

Asta a fost prea usor pentru tine, daca l-am stiut pana si eu Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Lun 1 Ian - 16:18

Eu am rezolvat-o. V-o dau si voua spre rezolvare Smile

CU TRILURI INCANTATOARE

(Metagrama: xxxxExxxxxxxx - xxxxIxxxxxxxx)

Persoana care, undeva sta de paza,
Sau, mai bine zis, care supravegheaza.
Pasare insectivora, migratoare
Avand penajul brun-roscat de culoare;
Canta frumos, printre arbori zboara lela,
Iar mai demult i se spunea filomela!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Florin Popa Mar 16 Ian - 13:56

privEghetoare - privIghetoare
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mar 16 Ian - 14:27

Asta era ok
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  pitulicea Mar 25 Feb - 10:09

Prin topicul acesta n-am mai calcat de ceva vreme. Poate e timpul sa o facem Wink
Am gasit un test de logica pe care n-am stiut sa-l rezolv Laughing  Vi-l dau si voua. Poate a mai fost pe aici... nu-mi amintesc scratch


Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Teste-10

Poliția caută un deținut care a evadat și descoperă că se află într-una dintre aceste trei case.
Polițiștii aruncă o privire pe o fotografie aeriană a celor trei case. Își dau seama imediat în care casă se afla deținutul. Unde se ascunde deținutul?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  myrk Joi 27 Feb - 14:03

Eu zic B. Adica se ascunde in copac- se vede. Laughing A fugit cu masina, a zarit copacul si n-a mai parcat masina in fata casei- sa piarda timp pretios- ci s-a gandit sa se cocoate rapid in copac (cu ocazia asta mi-am adus aminte si de conjugarea verbului a cocota Laughing ). Ma rog, evadatul nu-si da seama ca e in copac si la figurat. Laughing

Nu stiu daca asta o fi si logica politiei, da' mi se pare o logica destul de buna. Laughing

Inca o chestie logica mi se pare sa te sui intr-o masina rosie, sa nu atragi astfel atentia. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc - Pagina 51 Empty Re: Jocuri de inteligenta, teste de inteligenta, etc

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 51 din 54 Înapoi  1 ... 27 ... 50, 51, 52, 53, 54  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum