GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

DESCARCA-TE AICI !!!

+53
veronica_franco
fata_cu_sosete_de_diamant
dall
arriatna
Obi-Wan Kenobi
elis27
Adriatica
preotul1
tegeusa
habibi77
Margera
JeSsYkA
mielusica
Phoenix
Anna
abica25
Angel
teardrop
Miraj
Irinna
alyndragon5
shadow
freda white
Melodia
Violoncella
ionutz72
Nana_Duval
serpico
Tizona
wer908
seaman65
parwous
amaroq
emil_andreescu
sharp00714
ghost
oli
atat de simplu
deea
iubaretu
Radu
snow
juliette
dragos
princess
daffy_
mrs nobody
Mr Nobody
big_mama
tano carridi
cara.mia26
aspidistra76
pitulicea
57 participanți

Pagina 34 din 37 Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36, 37  Urmatorul

In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  pitulicea Sam 4 Sept - 11:20

Rezumarea primului mesaj :

Ai ceva pe suflet? Te supara cineva?
Vrei sa te descarci si nu stii unde s-o faci?
Fa-o aici!
Poti sa te certi... poti sa jignesti.... poti sa injuri.... poti sa faci orice! Aveti dreptul la libertatea cuvantului Very Happy


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Lun 28 Feb - 10:08, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  oli Mar 13 Mar - 17:54

Laughing Laughing Laughing
oli
oli
6
6


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  Melodia Mar 13 Mar - 19:03

fir-ar bipppppppppp de tehnologie!
mi-am luat un mouse wirless...din comoditate...sa nu ma mai dau jos din pat sa rulez serialele pe vplay Very Happy ...sa stau comoda la orizontala si sa-mi aleg serialul...sa maresc si micsorez img...dupa vointa...dar tre sa va spun ca ma scoate din pepeni...cand e vb sa stau pe net...si sa ma ajut de el...ca d-aia e conceput...o ia sageata cand la goana...cand n-o pot stabiliza...cand nu vrea sa ma asculte...incat ma scoate din sarite! Shocked a devenit un chin!cred ca revin la mouse-ul meu cu codita(fir Very Happy )
Melodia
Melodia
4
4


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  anit05 Mar 13 Mar - 19:15

Vrei cauza? Ei bine rima cu ultimul cuvant ..regula e simpla..folosesti ultimul cuvant ...pana acum e ok!
dar acum 2 zile pitu vine cu alta regula ..daca cuvantul folosit de ea e verb..atunci si la urmatorul tot verb trebuie sa fie....nu-i suficient ca e acelasi...mai trebuie sa facem si gramatica...stau si ma intreb pentru ce?
Indiferent a cui e casa...daca nu stie sa fie o gazda placuta...tot degeaba!
iar oli pe tine poate sa nu te deranjeze nimic..e dreptul tau cum si al meu este sa am coloana vertebrala si sa reactionez cand mi se pare o nedreptate.In ritmul asta ma astept ca sa fim obligati sa pastram si sensul cuvantului ..de ex. daca e vorba de banca din parc de stat cu poponeata pe ea..sa nu aveam voie sa ne refetim la o banca de date sau la o alta banca..etc...e exagerat asta am vrut sa inteleaga pitu...si sa inteleaga ca ar trebui sa-i pese in si de noi nu doar de regulile ei!
anit05
anit05
2
2


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  shadow Mar 13 Mar - 19:20

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Tranda11 Anit ...buna sa-ti fie seara !...si lasa supararea Smile
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  anit05 Mar 13 Mar - 19:34

Pup you nici nu sunt asa suparata..pentru mine e o chestiune de principu..mult imi pasa de vot rosu..sau...iar tu l-ai anulat atunci Laughing doar ca incep sa-i incep sa-i inteleg pe ceilalti nemultumiti...nu ma deranjeaza regulile existente ci cele care vin noi..aiurea ca nuca-n perete! As fi frut sa fie...nu stiu daca tu ai fost pe *****..in timpurile lui bune...o parte din noi au fost...si stateam de nebuni pana la 3-4 dimineata si radeam si ne jucam ...am crezut ca am putea sa ne simtim la fel...pacat! Gata ...tac... Pup you
anit05
anit05
2
2


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  pitulicea Mar 13 Mar - 20:06

N-a venit nimic nou si "aiurea". Daca era banca ....substantiv...putea fi si aceea in care-ti pui banii si aceea pe care te asezi. Insa era vorba de un verb pe care l-ai transformat in substantiv, pentru ca asa ai vrut tu.
Nu v-am sters postarile, nu v-am interzis sa postati, dar asa cum voi aveti dreptul la o parere sau la a va exprima nemultumirea, asa am si eu dreptul sa dau un vot rosu atunci cand ceva ma nemultumeste. Simplu ca lumina zilei, nu?
Nu inteleg de ce eu n-am dreptul sa am vreun drept pe un forum pentru care am muncit atat.
Sunteti absurzi.
Nu mai am nimic de adaugat si nu vreau sa repet ca forumul meu nu vreau sa ajunga un Neogen, oricat de bine v-ati simtit unii din voi acolo.
Discutiile acestea despre reguli care va deranjeaza ma plictisesc la culme.

Am fost pe o multime de forumuri inainte sa-l fac pe al meu. Pe fiecare m-a nemultumit cate ceva. Ceea ce m-a nemultumit pe altele, vreau sa elimin din al meu.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  anit05 Mar 13 Mar - 20:19

ma opresc...n-o sa te conving niciodata sa mai lasi si de la tine..pacat....iar pe neogen au fost mai multe categorii de oameni...eu ma refeream la cluburile unde exista bun simt si oameni de calitate si nu la obsedati si alte porcari...deci asta e!
anit05
anit05
2
2


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  pitulicea Mar 13 Mar - 20:30

Vrei sa zici ca tu lasi de la tine? Laughing
De ce vi se pare ca sunteti singurele (voi, vreo 4-5 muieri vesnic nemultumite) care aveti coloana vertebrala? De ce trebuie sa dau un vot verde atunci cand consider ca o postare merita rosu? Asta e de fapt nemultumirea ta. Ca n-am luat drept creativitate dorinta ta de a inlocui sensul unui cuvant. Imi pare rau, dar eu sunt un spirit practic si bine ancorat in realitate. Pentru mine albul e alb si negrul e negru. Niciodata nu m-am uitat la negru si nu m-am extaziat de cat de roz e. confused

Sedere placuta celor care raman....drum bun celor care pleaca.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Mar 13 Mar - 21:54

acuma nu stiu ce mare oftica un naiba de vot rosu.si eu am avut ceva oftici dupa ceva voturi rosii,dar doar ca cel care le-a dat nu a si spus pentru ce le-a dat.poate cu timpul o sa invatati ca un forum e in continua miscare ,unii vin altii pleaca.cei care va veti simti ca sunteti de aici veti ramane,care nu veti gasi o alta casa.care ati citit pe indelete topicurile probabil ca ati inteles ca nu e un forum de tiganisme,sau de manelisti,sau de telenovelisti.am gasit aici un colitisor lipsit de kitch,de manele.un coltisor cu muzica ,literatura si filme de bun gust.
ca sunt reguli . e si normal.e ca si o casa de om.nu poti veni in sufragerie la mine sa-ti stingi tigara pe parchet,chiar daca imi esti oaspete.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  pitulicea Mar 13 Mar - 22:01

Ma bucur ca cineva mai vede lucrurile ca mine Smile
Si eu am luat multi de rosu si, asa cum spui si tu, m-au deranjat doar cand n-am inteles pentru ce i-am luat. Dar nu m-au deranjat nciodata atat de tare incat sa ma simt jignita, suparata, frustrata, constransa, persecutata.
La naiba cu el vot rosu....am sa incerc data viitoare sa iau un verde. E ca la scoala. Si acolo am luat 4, iar ora viitoare am invatat de 10. Daca intr-o ora luam 8, nu ma ambitionam ca data viitoare sa iau 10, ci luam tot 8 Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  oli Mar 13 Mar - 22:50

Obi , pitu sunt de acord cu voi. Ce daca am luat rosu , ce daca pitu m-a pus la colt ? Le-am luat ca si pe o gluma .E ok daca gresesti si ti se atrage atentia , nu?De fapt , cel putin pentru mine ,forumul e un loc de relaxare nu de frustari ! Si regulile mi se par de bun simt ! Acum fiecare cum gandeste !
oli
oli
6
6


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  pitulicea Mier 14 Mar - 8:57

seaman65 a scris:Si cum vad mereu mesaje de genul lor, adica fara a vedea si cauza aparitiei lor, stau si ma intreb daca nu cumva ceva e putred in Danemarca.
Ceva e putred.... foarte putred....faptul ca exista niste reguli. Faptul ca nu poate face fiecare ce vrea, atunci cand vrea, acolo unde vrea.
E putred faptul ca nu am lasat ca lumea sa transforme topicul cu urari de La multi ani, intr-unul de dedicatii muzicale, pentru simplul fapt ca mai exista un astfel de topic la Muzica.
E putred faptul ca nu am lasat ca lumea sa transforme topicul cu urari de La multi ani intr-unul de poezie. Mai exista topice pentru poezii la Literatura.
E putred faptul ca avem un joc care are trei reguli. Trei nu 100. Sa scriem un catren (catren = 4 versuri nu de la 6 in sus), catrenul sa inceapa cu ultimul cuvant al catrenului precedent (nu orice derivat al acestuia, dupa cum ne vine mai la indemana) si sa aiba rima (pentru vers alb exista alte doua topice, astfel ca toata lumea sa aiba unde se exprima).
Unii se straduiesc sa faca o rima cu acel cuvant, chiar si atunci cand nu e deloc la indemana. Perfect. Le-am dat un vot verde. Altii vin si schimba cuvantul astfel incat rima sa iasa usor. Perfect. De ce sa le dau si lor tot vot verde? De ce stradania unora sa pretuiasca la fel de mult ca si comoditatea altora? Imaginatie avem toti...

Lumea prefera sa-si exprime nemultumirea...cu toate ca eu n-am inteles, nu inteleg si nu voi intelege niciodata un lucru: Exista un joc ale carui reguli nu-mi plac. De ce tin cu tot dinadinsul sa-l joc? Daca il joc, de ce impun eu cu fort ALTE reguli?
Da...intr-adevar... eu sunt cea care nu las de la mine. Fratilor... mai uitati-va si inspre voi. Cred ca putregai exista in fiecare dintre noi.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  anit05 Mier 14 Mar - 9:16

Nu pitu..tu te-ai legat de sensul cuvantului...el este la fel se scrie la fel are aceleasi litere...povesti.....povesti..vezi tu alte litere sau vre-o derivatie din el?
cat despre restul discutiei...
obi...poate tu ai comportamente de cort si-ti stingi tigarile pe unde apuci dar sigur eu n-am lins la viata mea ce lingi tu acum!Sau probabil practici si tu la fel...inviti lume la tine dupa care le servesti putin rahat ca tot e plina tara...iar daca aia refuza incepi sa tipi sus si tare ca e casa ta!
dar ai grija...daca e asa s-ar putea sa ramai si tu la fel ca si sefa singura in sufrageria ta..cu regululie tale si cu un forum..nu-i un lucru prea placut in viata! Cat despre mine..va pup si tot ce va doresc este sa va dea Dumnezeu dupa sufletele vostre!
anit05
anit05
2
2


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  oli Mier 14 Mar - 9:18

Deja devine obositoare toata tarasenia ! Unii chiar nu aveti altceva de facut ?Anit hai ca nu suntem copii !
oli
oli
6
6


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  pitulicea Mier 14 Mar - 9:24

Asemenea, anit Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 34 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 34 din 37 Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36, 37  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum