GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

DESCARCA-TE AICI !!!

+53
veronica_franco
fata_cu_sosete_de_diamant
dall
arriatna
Obi-Wan Kenobi
elis27
Adriatica
preotul1
tegeusa
habibi77
Margera
JeSsYkA
mielusica
Phoenix
Anna
abica25
Angel
teardrop
Miraj
Irinna
alyndragon5
shadow
freda white
Melodia
Violoncella
ionutz72
Nana_Duval
serpico
Tizona
wer908
seaman65
parwous
amaroq
emil_andreescu
sharp00714
ghost
oli
atat de simplu
deea
iubaretu
Radu
snow
juliette
dragos
princess
daffy_
mrs nobody
Mr Nobody
big_mama
tano carridi
cara.mia26
aspidistra76
pitulicea
57 participanți

Pagina 18 din 37 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 27 ... 37  Urmatorul

In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  pitulicea Sam 4 Sept - 11:20

Rezumarea primului mesaj :

Ai ceva pe suflet? Te supara cineva?
Vrei sa te descarci si nu stii unde s-o faci?
Fa-o aici!
Poti sa te certi... poti sa jignesti.... poti sa injuri.... poti sa faci orice! Aveti dreptul la libertatea cuvantului Very Happy


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Lun 28 Feb - 10:08, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  pitulicea Vin 11 Noi - 21:53

Asa cum spunea si Anna, forumul e un loc unde oamenii sa-si povesteasca experientele intr-un anumit domeniu. Ultimele postari, nu au nici o legatura cu drumetiile, asa ca, va suparati sau nu, ma vad nevoita sa le mut in alt loc.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty Descarca-te aici

Mesaj  Anna Vin 11 Noi - 21:55

Am zis respect exceptiilor, dar ar fi foarte bine, ca oameni civilizati si educati sa lase sa se si vada acel nivel de educatie si prin etica. Si scrisul trebuie sa fie etic. Nu? Ce etica vezi tu in a-i da cuiva cu piatra in cap? Eu una, chiar am ramas mirata de tonul lezant care se foloseste, am inteles ca voi sunteti vechi aici, si sunteti de-ai casei, dar nici asa, sa puna unii la zid tot ce nu li se pare perfect sau e un alt stil, ca cei nou-veniti nu isi permit sa faca acelasi lucru cu voi.
Shadow, eu nu-s lele Floare de pe deal si cu mine nici altora nu le-a mers. Si nu ma tin cine mi-s eu...si de ma apuc sa analizez eu stilurile, sa vezi ce iese...Asa ca, bine ar fi sa facem pace si sa nu ne calcam pe batatura, ca eu sunt cam sensibila la bataturi. Ma repet, nu astept altceva decat ce ofer eu. Eu ofer respect, daca vreodata careva va vedea ca imi bag nasul stramband in oala sa, atunci, da, sa faca la fel, pana eu nu fac asa ceva, nu accept ca nu-stiu-cine, sub pretextul ca e polemica creatoare, sa ma terfeleasca pe mine si pe altul de care am apucat sa vorbesc eu gura-larga intre straini.
Inca odata zic, Pace. Sau Shalom. sau mai pot zice inca in cateva limbi, poate se va intelege.
Anna
Anna
2
2


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  pitulicea Vin 11 Noi - 22:05

Cred ca aici era locul acestor "descarcari"Smile

Anna, imi pare rau ca ne-ai inteles gresit. Noi, cel putin in Cafenea, glumim mult. Nu mi s-a parut a fi altceva decat o gluma, faza cu piatra aruncata si nu inteleg de ce te-a lezat. E drept ca eu nu inteleg multe....
Nu trebuie sa fii o lelea Floare ca sa-ti permiti sa razi uneori si sa glumesti cu cei din jur.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  shadow Vin 11 Noi - 22:10

Mai degraba cred ca nu trebuie despicat firul in zece...ajunge in patru Laughing ....dar fiecare face ce vrea Smile
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  Anna Vin 11 Noi - 22:16

Just,Pitu, lasa, oricum daca se mai intampla, citez si despic acolo, pe citat, sa se inteleaga. Smile
Asa e, Shadow, se despica nu numai firul de par, dar si ce nu ar trebui sa se despice sau nici nu poate fi despicat, aici ai perfecta dreptate.
Anna
Anna
2
2


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  pitulicea Vin 11 Noi - 22:42

Ana, asa e cel mai bine. Sa comentezi la momentul potrivit si pe citatul respectiv.
Cred ca ne invinuiesti pe toti la gramada si nu e corect. confused
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  Anna Vin 11 Noi - 22:54

Am scris, scuze exceptiilor. Eu niciodata nu ma leg de cineva care nu se leaga de mine in prealabil. Chiar si asa ma gandesc destul de mult inainte de a reactiona in vreun fel, dar ce am de zis, zic pana la urma. respect Sa invatam sa ne respectam. si gluma e daca rad ambele parti, iar cand doar una din parti se amuza de cealalta facand-o sa se simta lezata, se numeste batjocura. Cel putin dupa cate stiu eu. Oricum, nu vreau sa stric weekendul, asa ca, hai sa o mai zic odata. Pace. Va doresc un weekend placut. Think of me
Anna
Anna
2
2


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  Miraj Sam 12 Noi - 16:06

atat de simplu a scris:
Abia acum am citit asta.Anna,nu trebuie sa bagi in seama astfel de lucruri.Forumul e un loc al nostru, al tuturor...nu al unui frustrat care are si el o singura placere.

Sarpele, cand are dureri de cap, iese in drum... Very Happy
Sau, daca taceai, filosof ramaneai... Very Happy
Deocamdata...

Miraj
2
2


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  Phoenix Sam 12 Noi - 16:22

Anna a scris:Eu sunt un om simplu. Am experienta cata am, in ce domenii am si nu am sustinut niciodata a fi altcineva decat sunt.
De un timp am impresia ca am fost invitata aici doar pentru ca exista un grup de presupusi intelectuali, care mor de plctiseala si le-a trebuit o jucarie noua. Eu nu sunt jucaria nimanui.Nu sunt subiectul tau de analiza si nici de barfa. Sunt un om, chiar de nu iti vine sa crezi, poate un om cum tu nu vei fi niciodata. Te-am judecat eu pe tine? Am judecat eu pe oricine? Te-am jignit cu ceva? Nu cred. dar, daca a fost ceva jignitor in ceea ce am scris undeva imi cer scuze din nou, a fost involuntar. Nu am venit aici sa deranjez.
Stiu ce e un forum, nu sunt chiar ceea ce vrei tu sa insinuezi. Nici macar nu inteleg cu ce te deranjez. Doar daca nu ti-am ocupat spatiul, caz in care imi cer scuze, am facut-o involuntar. Sau poate sunt de o dobitocie atat de crasa incat nu mai poti tolera nici simplul fapt ca apar online. Sau poate ai alte motive, doar de tine stiute.
In orice caz, eu am trait si fara forumul vostru si pot trai la fel de bine si de acum inainte, dar poate tocmai asta urmaresti...te deranjez si vrei sa ma vezi plecata.
Oricum, am facut unele legaturi si eu azi, intre unele lucruri de pe forum, dar nu zic nimic, pentru ca nu am nici o certitudine. Insa comportamentul tau e sub orice critica. Ataci pe cineva pe care nici nu cunosti si faci remarci cu privire la caracterul meu. Ma refer la fatul ca ai zis de prietenul meu indian ca as fi fost o pedepsa pentru el. Nu cred. dar asa cum te-am cunoscut eu acum, tu in mod sigur esti o povara pentru foarte multi.
Iti sugerez sa te controlezi mai mult pe viitor, sa nu ataci persoane necunoscute pe un forum, pentru ca nu e frumos si pentru ca nu ai nici un drept sa faci asta. Ceea ce faci tu nu se cheama controversa, e pur si simplu dezgustator, ataci ca un las.
Te rog sa iti revizuiesti atitudinea si nu incerca sa iti bati tu joc nici de mine nici de nimeni, ca nu sunt obligata sa iti tolerez mojicia.
Multumesc lui Dumnezeu ca nu mi-a fost dat sa cunosc un om ca tine in real, asa ca, aici macar stiu ca inchid calcultorul si te las sa bodoganesti cat doresti, chiar si pana dimineata, nu uita doar ca ce scrii ramane si poate te chem in instanta pentru calomnie, de ma simt jignita in vreun fel.
Pace.

Stimata doamna anna, sunt frustrat, este explicabila atitudinea mea... oricum, stati linistita, nu va bag in seama... a fost o nada... asa incat, liber la program! ..scuze, la versuri! Razz

Phoenix
1
1


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  Phoenix Sam 12 Noi - 17:04

Anna a scris:M-a si inspirat si mi-am pus o poza facuta intr-o drumetie, pe un profil de-al meu unde imi place sa povestesc cu oameni simpli si cu bun simt, care nu-si dau aere de nici un fel, unde toti ne acceptam asa cum suntem si nu e o lupta continua "cine poate face pe celalalt sa se simta mai prost". Smile Dar, ce sa facem? La romani ca la nimeni. Si de pleci in strainatate, numai de romani sa te feresti, ca ei te coco...asa se simt bine...cred ca e gentic. Smile Respect pentru exceptii.
Stiu ca se distreaza lumea pe seama mea pe aici, dar asta denota doar lipsa de bun simt, pe care o confunda cu superioritatea intelectuala. Smile Un maestru al cuvintelor nu numai ca le foloseste, le si respecta si sunt si cuvinte cu care un stapan al cuvintelor nu se joaca. Nu totul e joaca. Nu are nimeni dreptul de a-l judeca pe celalalt.
Eu am venit cu gand de pace la voi, scarbita de unii oameni intalniti pe Neogen, scrisesem acolo, ca mi se pare un site ieftin si oameni ieftini. S-ar putea sa nu fi avut intru totul dreptate, sunt sigura ca nu am avut dreptate 100%, probabil nu toti sunt la fel, probabil exista si oameni frumosi si buni si educati si cu bun simt si acolo. Eu oricum m-am retras, nu mai vreau sa cunosc pe nimeni si daca vad ca aici se joaca jocul "cine-pe-cine-poate " plec si nu ma mai intorc, pentru ca eu nu am nevoie la varsta mea de "dascalit", sa citesc replici scrise cu venin la ceea ce scriu eu. Nu am judecat pe nimeni si nici nu trebuie, voi singuri va judecati pe voi. Imi pare rau totusi ca m-am pripit si am lasat sa ma cunoasca oameni care se pare ca nu merita, pentru ca isi folosesc inteligenta in mod josnic si le place sa injoseasca pe altii.
Un forum e un loc unde oameni scriu, fiecare despre experienta proprie intr-un anumit domeniu, si se comenteaza in mod constructiv. Nu e un loc unde aduni oameni sa dai cu pietre in ei. Mie nu mi-e firea sa dau cu pietre, nu cred in violenta si in rau. Stiu ca cineva va sari sa caute ceva de ce sa se poata lega si in acest text, sa incerce apoi sa ma faca una cu pamantul. Fratilor, asa nu merge. Vad ca e ura multa, vad ca si pe mine ma urasc unii din cauza a cum scriu si a ce scriu. Ce scriu nu injoseste pe nimeni. Asta e diferenta dintre voi si mine. Respect exceptiilor.
Pacat de voi ca va irositi in halul asta, aveti cuvantul meu, am discutat despre voi cu o prietena, i-am explicat stilul vostru de a interactiva si imi pare rau , dar raspunsul ei a fost" "Poate sunt Satanisti, acelora le face placere sa vada pe altul suferind". Eu nu va judec, nu am nici un drept si nici nu vreau sa judec in viata mea pe cineva. Imi cer scuze pentru inconvenienta.

Omul pe care il jelesc, merita sa fie jelit, nu-i ajunge nimeni nici la degetul lui cel mic. Va rog sa nu-i terfeliti amintirea.
Shalom.

Doamna Anna, gresiti! aici nu se iroseste nimeni... cei pe care puteati sa-i banuiti de acest fapt au fost repudiati de mult timp... serios, nu veti gasi decat movile, pt a folosi metafora dumneavoastra. Nu va mai consumati, nu merita...

Phoenix
1
1


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  Melodia Sam 12 Noi - 17:09

hai mah? sa mori tu?...te iau pe limba ta....ca daca vorbim "academic" suntem acuzati de superioritate! Laughing Laughing Laughing Laughing chiar toti care au avut ceva in cap au fost "exterminati"?...n-as zice!...aici..majoritatea au ceva in cap...cei exterminatii...n-au decat idei trasnite
aici nu suntem la copiii spun lucruri trasnite...ci dimpotriva...adultii...spun lucruri pe care si le asuma.
Melodia
Melodia
4
4


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  atat de simplu Sam 12 Noi - 17:12

Ieri calau, azi martir! Laughing Distractiva seara.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  Phoenix Sam 12 Noi - 17:14

Bunaseara OM BUN

Intr-un alt colt de gand

il vad cum se ia la tranta cu adevarurile,

cum le ia de guler si

le aseaza in cuvinte,

si toarna haz peste tristeti,

si se joaca cu ironia

in timp ce urzeste dantele fine

din fiecare lacrima

pe care-o ascunde dupa cuvinte.

Il simt puternic,

mereu castigator intr-un final,

eu cred in el, si Omul stie.



Pe umar simt un brat

care ma cuprinde usor,

nici nu trebuie sa deschid ochii,

il stiu dupa parfum-

E Omul cu Necuvintele,

in care am crezut de la prima litera.

Tin cu indarjire ochii inchisi,

ca sa vad mai bine,

imi iau inima in dinti

si pasesc doar inainte:

Buna seara, Om bun ! –

am venit dupa un pumn

de caldura si bucurie…

Irinabonsai


Phoenix
1
1


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  Melodia Sam 12 Noi - 17:15

se pare ca ne vom distra...dar sper ca vor avea replica! e usor sa arunci cu invective si sa dai coltul...e mai greu sa le si sustii Rolling Eyes
Melodia
Melodia
4
4


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  Melodia Sam 12 Noi - 17:21

ti-am dat un verde pt versuri...si ti-as da rosu pt atitudine!....inainte de a posta...gandeste!...ti-ar face bine si tie..si celor care te citesc voluntar sau...involuntar Very Happy
Melodia
Melodia
4
4


Sus In jos

DESCARCA-TE AICI !!! - Pagina 18 Empty Re: DESCARCA-TE AICI !!!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 37 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 27 ... 37  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum