GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Afacerea mea

+18
tegeusa
Micuta Vrajitoare
Obi-Wan Kenobi
JeSsYkA
tano carridi
seaman65
atat de simplu
dominik
barabi12
lactoza
daffy_
mrs nobody
fotohobby
oli
valeria
Radu
zexe
pitulicea
22 participanți

Pagina 7 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Afacerea mea - Pagina 7 Empty Afacerea mea

Mesaj  pitulicea Dum 20 Mar - 13:42

Rezumarea primului mesaj :

Hai sa ne jucam putin de-a micii investitori. Smile

Daca ar fi sa incepi azi o afacere, la ce anume te-ai gandi?
Care crezi ca sunt afacerile rentabile la momentul actual in Romania?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Afacerea mea - Pagina 7 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  tegeusa Vin 17 Feb - 9:22

nu e misto, sefa. din cate vad, barurile prospera... mai ales daca stii sa iti incanti clientii
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 7 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  pitulicea Vin 17 Feb - 9:24

N-ar fi misto, daca ai vorbi despre asta la modul serios.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 7 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  no.body Vin 17 Feb - 9:25

Eu as deschide o firma de pompe funebre. Si sa am Motto: NOI DUCEM MORTU' CU TOT CONFORTU'. Fara sa glumesc...si de aici ies bani, marfa este... problema e sa am loc de cei care au ocupat piata...
no.body
no.body
4
4


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 7 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  Micuta Vrajitoare Vin 17 Feb - 10:03

E buna si asta. La cati oameni mor in fiecare zi, sigur e loc pe piata.
Micuta Vrajitoare
Micuta Vrajitoare
1
1


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 7 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  pitulicea Vin 17 Feb - 10:06

Cred ca e o idee buna. Trebuie sa vad cum se poate "deschide" un cimitir. Mi-as putea folosi unul din terenuri pentru asta? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 7 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  no.body Vin 17 Feb - 10:10

Nu stiu daca ideea cu cimitirul e asa de grozava. In vremurile de azi sunt multi care nu se mai gandesc la ziua de maine, nu isi mai cumpara locuri de veci ci...asteapta sa le fie puse la dispozitie de primarie, in momentul cand se intampla decesul. Tu...avand un cimitir particular...ar trebui sa ai, zic eu, doar clienti cu bani. Pentru ca ai avea locuri mai scumpe ca ale Primariei din cauza ca si tu ai avea de platit o gramada de taxe, ai avea o gramada de cheltuieli pe care trebuie sa ti le amortizezi. Zic si eu acum, asa la prima idee... Smile
no.body
no.body
4
4


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 7 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  ionutz72 Vin 17 Feb - 10:13

putilice, in loc de cimitir mai bine faci un carusel...adrenalina ptr toata lumea... Laughing
ionutz72
ionutz72
4
4


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 7 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  pitulicea Mier 9 Oct - 13:17

Deși se lucrează greu, goblenul este una dintre cele mai profitabile pasiuni pentru cei care și-au propus să scoată bani din hobby-ul lor. Prețul se stabilește în funcție de dimenisiuni și numărul de culori pe care le conține goblenul.
De exemplu, pentru un goblen unicat se folosesc peste 90 de culori, iar durata de realizare poate depăși un an, timp în care se lucrează în medie zece ore pe zi.
În România, goblenurile se vând la prețuri mult mai mici decât în străinătate, unde un astfel de obiect costă câteva mii de euro.
La noi, la mica publicitate, prețurile pleacă de la 1,5 lei pe centrimetru pătrat, dar în cadrul expozițiilor cele mai scumpe exponate ajung și la 10.000 de euro.


Idee de afacere Smile
Rabdare sa ai... Very Happy Eu una n-as avea. Frumos castigul, dar mult prea migaloasa munca.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 7 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  habibi77 Mier 9 Oct - 14:31

Ma apuc de facut goblenuri! Laughing 
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 7 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  daffy_ Mier 28 Mai - 14:41

ok.exista de ceva vreme un proiect finantat de catre guvern care se adreseaza celor sub varsta de 35 de ani.
se ofera finantare in proportie de 50 % din valoarea proiectului prezentat dar nu mai mult de 10.000 euro !! atentie,acesti bani nu sunt sa va luati haine si parfumuri din ei.
conditiile:
1.varsta pana in 35 de ani
2.asociatul principal al noii societati sa nu mai fi detinut calitatea de asociat in alta societate anterior deschiderii noii societati.
3.obligativitatea de a angaja minim 2 salariati pe perioada nedeterminata.
4.declaratie pe propria raspundere ca bla,bla,fuck the sistem !! yo nu si nu !!(adica nu spalati bani prin noua societate)

cu un proiect (bazat pe agricultura,sfatul meu e ca agricultura plateste),actele noi de societate si dovada restului de investitie(poate sa fie si terenul arabil al bunicilor prin procura notariala cu drept de folosinta)puteti beneficia de acest ajutor guvernamental NERAMBURSABIL!!!

mai multe nu divulg.nu de alta dar nici mura in gura nu se poate.  Rolling Eyes 
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 7 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  Vizitator Mier 28 Mai - 15:10

Acum ne poti da cate mure vrei, daca e vorba de asta e deja inactiv. Smile Sper ca te-ai incadrat in termen.  Smile 
http://www.finantare.ro/programul-pentru-stimularea-infiintarii-si-dezvoltarii-microintreprinderilor-de-catre-intreprinzatorii-tineri.html
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 7 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  daffy_ Mier 28 Mai - 15:18

este activ pana in 2020 in limita bugetului alocat acestei finantari.in medie 500 de noi afaceri pe an beneficiaza de acest proiect(minim 500) ,pe sistemul primul venit primul servit.
acest program mai are cateva beneficii cum ar fi scutirea de taxe la onrc si se poate continua.
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 7 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  Vizitator Mier 28 Mai - 15:21

Atunci e vorba de altul sau s-a prelungit termenul, cum face guvernul, de obicei, multumim pentru inca o mura !  Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 7 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  Vizitator Mier 28 Mai - 15:25

Ai dreptate, am gasit ”prelungirea”. 10.000 € poate fi un start bun. Smile
http://legestart.ro/guvernul-prelungeste-finantarea-programului-pentru-tineri-intreprinzatori-pana-in-2020/
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 7 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  daffy_ Mier 28 Mai - 15:32

cu placere  Smile
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 7 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum