GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Afacerea mea

+18
tegeusa
Micuta Vrajitoare
Obi-Wan Kenobi
JeSsYkA
tano carridi
seaman65
atat de simplu
dominik
barabi12
lactoza
daffy_
mrs nobody
fotohobby
oli
valeria
Radu
zexe
pitulicea
22 participanți

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Afacerea mea - Pagina 4 Empty Afacerea mea

Mesaj  pitulicea Dum 20 Mar - 13:42

Rezumarea primului mesaj :

Hai sa ne jucam putin de-a micii investitori. Smile

Daca ar fi sa incepi azi o afacere, la ce anume te-ai gandi?
Care crezi ca sunt afacerile rentabile la momentul actual in Romania?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Afacerea mea - Pagina 4 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  daffy_ Joi 31 Mar - 12:13

apropo...daca vrei sa ai in continuare prieteni si familie...nu fa afaceri cu ei Laughing sigur se ajunge la discutii din cauza afacerii Smile
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 4 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  fotohobby Joi 31 Mar - 12:14

pitulicea a scris:Iata o idee de afaceri la care multi dintre noi NU s-ar fi gandit Laughing
Cat de nebuni sunt oamenii. Si nu-i atat de nebun cel care s-a gandit sa vanda pietrele, pe cat sunt aceia care le cumpara.... Nu trebuie decat sa te apleci sa iei o piatra de jos....gratis. O poti "creste" la fel de bine ca pe una cumparata Laughing

Pitulice, tu nu te gandesti ca o piatra cu pedigree e mult mai valoroasa decat una... maidaneza? Razz

fotohobby
5
5


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 4 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  pitulicea Joi 31 Mar - 12:16

Laughing Laughing Nu, foto..... La asta nu m-am gandit.
De-asta nu-s un om de afaceri de succes Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 4 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  lactoza Joi 31 Mar - 15:18

Eu mi-am facut un card (nebancar) , care se numeste Lyoness... poate multi ati auzit de el.
Mi se pare avantajos ca l-am primit gratis si primesc bani inapoi (1-2%) din cumparaturile facute la multi comercianti (carrefour si altii).
Daca mai recomanzi si altor persoane (adica le faci tu cardul, foarte simplu pe net ; platesti 4,3 lei pt fiecare recomandare) atunci primesti 0,5 % din valoarea cumparaturilor facute de aceste persoane si inca 0,5% de la persoanele recomandare de ei.
tu faci 10 carduri , iar apoi acele persoane mai fac 10 de fiecare si ai 0,5% de la 100 de persoane mereu

lactoza
1
1


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 4 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  pitulicea Joi 31 Mar - 15:21

Asta nu-i o afacere. Cat poti castiga din asta? Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 4 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  lactoza Joi 31 Mar - 15:28

castigi cat de mult de agiti (cel putin la inceput).... ei colaboreaza si cu benzinariile, dar momentan cu bonuri valorice si e greoaie procedura, dar daca o sa fie simplu cu cardu si la benzinarii , atunci chiar nu vad de ce sa nu beneficieze cat mai multa lume de 1-2 % reducere din pretul benzinei si sa-si faca acest card
nu sunt sume mari, dar sunt niste banuti care iti pot veni fara prea mult efort sau timp

lactoza
1
1


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 4 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  pitulicea Joi 14 Apr - 10:43

Inca o afacere ingenioasa, la care noi nu ne-am gandit Smile


Un zambet de 500 milioane de dolari
Doi frati, Bernard si Murray Spain, au dat viata fetei colorate in galben si au descoperit potentialul imens al acestei iconite ce emana optimism si fericire.
Dorind sa inceapa o afacere cu un magazin, Bernard si Murray au cumparat drepturile de autor pentru smiley-face si au adaugat marcii tag-line-ul de "Have a nice day" (n.r: O zi buna). De aici si pana la imbogatire a fost doar un pas. Un pas al campaniilor de raspandire a imaginii peste tot.
Smiley-ul galben a impanzit atunci zona, iar acum, intreaga lume. Era prezent si atasat pe orice obiect, aparea impreuna cu orice serviciu, si ura tuturor "O zi buna". Moftul galben a atins punctul culminant in anul 1971, cand isteria vesela a adus 50 de milioane de dolari in contul fratilor Spain. Un an jumate mai tarziu, moda s-a schimbat, iar iconitele au intrat intr-un colt de umbra, insa, si astazi, acestea sunt recunoscute si folosite de intreaga lume.


Afacerea mea - Pagina 4 Smiley10
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 4 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  barabi12 Joi 14 Apr - 20:44

incerarca si asta afacere cu banere ,cu carduri,afacerea secolului 21-lea http://www...........................

barabi12


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 4 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  pitulicea Joi 14 Apr - 21:30

Afacerea secolului XVII Very Happy
Sari cu ceva mai interesant Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 4 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  daffy_ Joi 21 Apr - 10:04

cea mai buna afacere(magarie totala de altfel),ramane intermedierea si consultanta Smile
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 4 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  dominik Mar 3 Mai - 18:04

zexe a scris:La ora actuală, cărţile se vând bine în format audio. Wink
Sunt destui actori, si nu numai, cu voci frumoase cărora un ban în plus
nu le-ar strica şi ar fi dispuşi să facă o atfel de muncă.

Poate ca da.Eu sunt pentru slova scrisa pe hartie.E greu sa mai schimb ceva.Prin '71 "umblam" la biblioteca Astra la Sibiu (eram in clasa adoua), de mana cu fratele meu,cu cinci ani mai mare.De atunci , pe unde m-a purtat viata, am cautat in primul rand bibliotecile.Nu stiu daca, Albert Camus, are acelasi sens in "recitarea" actorilor sau in lectura personala, cand recitesti fraze, pasaje.In fine , comoditatea are mai multe aspecte si "domenii de aplicare". E doar o parere personala.
dominik
dominik
2
2


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 4 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  mrs nobody Mar 3 Mai - 18:13

am ascultat o carte citita de pitis

si mie imi place ce e scris, dar nu pot sa nu incerc ceva diferit, asa ca am luat o carte audio, pe care am ascultat-o in masina

faceam o ora pana la servici, timp cat de cat pierdut

a fost o singura data, mi-a placut atat de mult incat devenisem neatenta la condus

mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 4 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  atat de simplu Mar 3 Mai - 18:59

Eu nu am incercat sa ascult o carte in format audio si nici nu sunt curioasa.Poate ca, in timp, cand si daca nu voi mai putea citi, sa optez pentru aceasta varianta.Pana atunci... nu dau cartea din mana. Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 4 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  mrs nobody Mar 3 Mai - 20:15

eu sunt curioasa Smile
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 4 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  seaman65 Mier 18 Mai - 8:45

lactoza a scris:Eu mi-am facut un card (nebancar) , care se numeste Lyoness...

Oare de ce am sentimentul ca si asta se va dovedi o mare farsa, nu pot sa pun degetul pe rana, este doar o chestie instinctiva. Nu vad inca unde poate fi smecheria, dar ceva necurat la mijloc tot este. Acelasi lucru l-am simtit si la aparitia Caritas Cand am ajuns acasa si mi-a spus nevasta (economist de meserie) ca a pus bani la Caritas, m-a bufnit rasul.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 4 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum