GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Afacerea mea

+18
tegeusa
Micuta Vrajitoare
Obi-Wan Kenobi
JeSsYkA
tano carridi
seaman65
atat de simplu
dominik
barabi12
lactoza
daffy_
mrs nobody
fotohobby
oli
valeria
Radu
zexe
pitulicea
22 participanți

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Afacerea mea - Pagina 6 Empty Afacerea mea

Mesaj  pitulicea Dum 20 Mar - 13:42

Rezumarea primului mesaj :

Hai sa ne jucam putin de-a micii investitori. Smile

Daca ar fi sa incepi azi o afacere, la ce anume te-ai gandi?
Care crezi ca sunt afacerile rentabile la momentul actual in Romania?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Afacerea mea - Pagina 6 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  JeSsYkA Sam 19 Noi - 1:35

Radu a scris:

Niciodata nu da inapoi de cele oferite la un anumit pret Razz . Pretul acela nu este neaparat al nostru.

Normal, logic! Smile Ai un plus (+)
JeSsYkA
JeSsYkA
4
4


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 6 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  JeSsYkA Sam 19 Noi - 1:43

Radu a scris:Sigur, capitalul de care dispunem este crucial. DAR, nu este o conditie faptul ca avand un capital foarte mare reprezinta un succes al afacerii. Ma gandesc ca atunci cand ne referim la o afacere, gandim prin prisma profitabilitatii. Profitabilitate obtinuta intr-o perioada cat mai scurta posibil. Asa ca degeaba avem disponibila de investit o suma mare intr-o afacere mentionata mai sus daca nu putem sa obtinem un profit pe masura investitiei, intr-o perioada accetabila. De aceea am spus ca cele mentionate fac parte din o piata saturata. Astfel, dezvoltarea unei afaceri in domeniile mentionate este mult ingreunata, chiar nerecomandata.
Depinde... pentru ca a avea bani iti merge bine. Razz indiferent ca doresti sa ti-i investesti or' ba.
JeSsYkA
JeSsYkA
4
4


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 6 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  Radu Sam 19 Noi - 1:48

Banii nu se inmultesc singuri Razz . Asa ca da, iti merge bine o perioada, poate chiar toata viata, dar aici este vorba de "afacerea mea".
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 6 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  JeSsYkA Sam 19 Noi - 1:49

JeSsYkA a scris:
Depinde... pentru ca a avea bani iti merge bine. Razz indiferent ca doresti sa ti-i investesti or' ba.

Am omis ceva Smile - nu stapanesc asa de bine, acest domeniu.
JeSsYkA
JeSsYkA
4
4


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 6 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  JeSsYkA Sam 19 Noi - 1:51

Mda, in loc sa dau replica la citatul de sus, ti-am dat tot la ce ti-am scris eu. Sorry, pana ma obisnuiesc cu optiunile astea...
JeSsYkA
JeSsYkA
4
4


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 6 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  JeSsYkA Sam 19 Noi - 1:53

Nu se inmultesc singuri, corect. Un fond de investitii, ce-ai zice, merge? Razz
JeSsYkA
JeSsYkA
4
4


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 6 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  Radu Sam 19 Noi - 1:59

De ce fel, in ce conditii de economie, etc?
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 6 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  JeSsYkA Sam 19 Noi - 2:02

Radu a scris:De ce fel, in ce conditii de economie, etc?
In actiuni.
JeSsYkA
JeSsYkA
4
4


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 6 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  Radu Sam 19 Noi - 2:08

Investitia in actiuni a fost intotdeauna o afacere profitabila pentru cine cunoaste. Problema este acel "cine". O investitie pe termen lung, scurt?
Ne bazam pe istoric, sau pe intuitie? Riscam o investitie indrazneata cu un posibil castig mare sau incercam sa mergem pe ceva "sigur" (ghilimele deoarece nimic nu este cu adevarat sigur), dar cu castig mai mic? Nu poti raspunde cu da sau nu. In cazul de fata conteaza mult informatia si intuitia. Personal, nu recomand nimanui sa investeasca in actiuni cat timp nu are un capital mare, care sa ii permita o redresare in caz de esec.
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 6 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  JeSsYkA Sam 19 Noi - 2:17

Da ai dreptate, nici eu n-as recomanda o investitie in actiuni oricarui om de rand... O investitie nu pe termen lung, ci scurt. Hmm, pe ambele ar fi ok, daca s-ar putea baza, asta ca sa ai de unde sustrage info... si bune si rele. Sau poate gresesc.
JeSsYkA
JeSsYkA
4
4


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 6 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  daffy_ Dum 27 Noi - 17:42

bagati banii in aur Neutral se anunta vremuri foarte nasoale avand in vedere ca Italia intra in faliment,Spania are deficit 23 % iar germania deficit 20 %
o varianta buna pentru a achizitiona aur ieftin se gaseste prin Spania,Turcia...
recomand lingourile de 5 gr pentru ca sunt accesibile ca pret iar valoarea lor va creste in medie cu 35 % (mult mai mult decat orice dobanda existenta pe piata de capital)
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 6 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  Micuta Vrajitoare Vin 17 Feb - 9:03

Bani in aur? Nu e o investitie buna. Aurul se transforma foarte greu in bani. Vei avea aur si vei muri de foame. Stii pe cineva care cumpara?
Micuta Vrajitoare
Micuta Vrajitoare
1
1


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 6 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  pitulicea Vin 17 Feb - 9:06

Cumpar eu, daca-i "convertit" in bijuterii frumoase Wink Nu as cumpara aurul ca investitie, ci din cochetarie Smile Ador bijuteriile.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 6 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  Micuta Vrajitoare Vin 17 Feb - 9:15

Toate femeile adora bijuteriile, insa cand nu vom mai avea bani pentru ele? Parerea mea:cea mai buna investitie este intr-o afacere cu mancare. Agricultura va fii viitorul, iar prodisele bio foarte cautate.
Micuta Vrajitoare
Micuta Vrajitoare
1
1


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 6 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  pitulicea Vin 17 Feb - 9:18

Da, asta chiar e o afacere buna. Si eu am tot rasucit-o in minte Smile Cu cate terenuri am, ma tot bate gandul sa fac o investitie in agricultura.
De hrana omul va avea mereu nevoie, chiar daca la alte cheltuieli va fi constrans sa faca economii.

Tege... mai incet cu mistorurile.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Afacerea mea - Pagina 6 Empty Re: Afacerea mea

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum