GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce-ai face daca...?

+40
dorina_s
myrk
Florin Popa
raichu
anca7
sharp00714
itina
pauletz
aristeu
Pingu
RALUCA
tibitzzz
Adriatica
Queensland
freda white
parwous
mielusica
ionutz72
seaman65
Violoncella
atat de simplu
Nana_Duval
tegeusa
oli
zexe
daffy_
kkarin_a
mrs nobody
vaxalbinu'
lynn
Hagu_chan
Radu
free_smile
Andi
habibi77
shadow
kitty
nadufmic
snow
pitulicea
44 participanți

Pagina 11 din 35 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 23 ... 35  Urmatorul

In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 22 Ian - 23:35

Rezumarea primului mesaj :

Un joc de situatii Smile
Imagineaza-te intr-o anumita conjunctura, situatie, ipostaza si povesteste-ne cum ai reactiona, cum ai iesi din situatia respectiva, cum ai rezolva-o, cum i-ai da de capat Smile
Un joc in care ne descoperim imaginatia, trairile, reactiile si talentul de a asterne toate astea pe hartie Smile

Cel care raspunde, pune o alta intrebare de genul....Ce-ai face daca.....?


Fiind vorba de un joc cu miniscenarii, NU se accepta raspunsuri scurte! Raspunsurile scurte vor fi sterse.


Ce-ai face daca ai castiga la loto 30.000 euro?


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 30 Dec - 21:30, editata de 5 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Lun 1 Feb - 21:43

Nu-s atat de proasta incat sa fiu prinsa Very Happy Greu sa ma surprinda, atata timp cat nu trec prin alte paturi Wink

Ce-ai face daca ai vedea o stafie?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Mar 2 Feb - 14:14

Probabil ca m-as speria, normal...sunt situatii cand nu stii inainte care-ti va fi reactia. Numa" sa nu se dea la mine, ca am puso".

Ce faci daca la nunta, solistul angajat nu mai vine?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mar 2 Feb - 17:43

N-as face niciodata o nunta cu solist Very Happy Daca as face-o totusi, ca sa le fac altora pe plac, as rasufla usurata cand as constata ca nu mai vine solistul Smile N-as fi asa de "dezorganizata" incat sa n-am o statie la indemana, sau macar un casetofon Very Happy Am incropi ceva...

Ce-ai face daca ar trebui sa distrezi un copil ca sa-l opresti din plans? Rolling Eyes (asta o sa am eu de facut in urmatoarele 2 ore) Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Mar 2 Feb - 18:01

Stiind ca e un copil putin cam rasfatat, am sa-l intreb care este motivul, incercand mai apoi sa-l impac daca, daca voi considera ca plansul este intemeiat sau doar mimat pentru vreun motiv...copilaresc.

Ce ai face daca in relatia cu iubitul/prietenul/sotul tau ar interveni suspiciuni pe care tu nu le poti confirma sau infirma?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mar 2 Feb - 18:18

Da mai snow... l-ai intreba pe copil, daca ar sti sa-ti raspunda. Dar ingerasul meu, inca nu vorbeste Very Happy Ea doar plange Very Happy
Nu-s multumita de raspunsul tau, da-mi altul Razz

Shadow.... astept si de la tine niste sfaturi tehnice Very Happy


Of mai snow, ce intrebare complicata imi pui Very Happy Daca ar interveni ceva de genul... sa nu pot nici confirma nici infirma, as tacea Laughing Laughing Oricum nu-mi place sa mint, iar daca ar fi un adevar dureros, nu l-as putea pronunta. Da...as tacea Very Happy


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Sam 8 Dec - 23:54, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Mar 2 Feb - 18:34

Sa incerc altfel. Asi lua-o cu blandete in brate, asi sterge cu sarutari lacrimile de pe obraji si plin de tandrete incerc sa potolesc suspinele cu soapte incarcate de iubire, leganand-o incetisor. Sper sa se opreasca din plans si sa se uite cu ochi nevinovati si recunoscatori la mine.

Treaba e sa nu ma apuce si pe mine, ca nu-i frumos.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  shadow Mar 2 Feb - 18:57

Un copilas de doi ani e greu de intzeles ce are cand incepe a plange .
Se merge pe indeplinirea oricarei dorintze pentru al face sa taca , de la luatul in bratze , plimbat , cedat poseta cu toate nimicurile atat de utile unei femei Very Happy , transformarea unui animal de companie (pisica, catzel, iepuras) in papusa dar cu mare atentie pentru a nu leza una din partzi Very Happy , tatal, daca n-a uitat mersul in patru labe , poate deveni un adevarat armasar calarit de micutzul santajist pale , orice obiect care atrage atentia prin stralucire, emanare de sunete sau cu partzi in miscare este o moneda de schimb in schimbul incetarii plansului.....
Un sfat : nu cedati locul la calculator geek .

Vi s-a stricat masina pe cand eratzi in concediu departe de casa .
Ce facetzi ? Shocked
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mar 2 Feb - 19:22

lol! lol! lol!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Mar 2 Feb - 19:27

N-ar fi prima data. Chem platforma de la firma sa-mi aduca celalalt junghi si sa ridice epava de la fata locului.

Ce faci daca in concediu fuge nevasta cu altul?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  shadow Mier 3 Feb - 18:14

Ce pot face ?
II urez sejur placut si o astept sa se intoarca ...doar n-au s-o tina intr-o veselie tot anul ...anii sunt la el dar banii sunt la mine Very Happy


Alimentezi la un peco.Baiatul de la pompa itzi pune motorina in loc de benzina. Dupa catziva km realizezi ce s-a intamplat .

Ce faci ? Cool
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mier 3 Feb - 18:16

Astea cu masinile... nu-s intrebari pentru mine. Stau o tura Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Mier 3 Feb - 19:56

Majoritatea benzinariilor sunt cu selfcontrol (alimentezi singur) tocmai pentru a evita astfel de lucruri. Ce sa mai dau vina pe altii, cand eu mi-am facut-o cu mana mea de cateva ori. Oricum rezultatul e acelasi: service!

Ce faci daca maine forumul tau ajunge pe locul pe care-l doresti?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mier 3 Feb - 21:06

Ma bucur precum un copil, sar in sus de bucurie si il bat pe iubi la cap cu bucuria mea prosteasca, pana-l innebunesc Very Happy De fapt, am inceput sa sar in sus de azi, la gandul ca poate maine o sa urc o treapta Very Happy

Ce-ai face daca maine, cand ai merge la birou, ai gasi toate geamurile sparte?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Vin 5 Feb - 19:03

Astept in alt birou pana schimba geamurile, presupun. Cine le-a spart e treaba altuia sa afle. Si va afla.

Ce-ai face daca maine ar incepe al lV razboi mondial?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 5 Feb - 22:01

Infumuratule afro

Mi-as vedea de viata mea, iar cand ar suna sirena, m-as ascunde in beci. Beciul meu a mai prins cateva razboaie... e obisnuit Very Happy Daca vreti sa-l vedeti (beciul) va rup bilet la intrare. E monument istoric Very Happy

Ce-ai face daca, la o cursa cu tauri in Spania, pe unul din amicii tai l-ar lua un taur in coarne?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 11 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 35 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 23 ... 35  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum