GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce-ai face daca...?

+40
dorina_s
myrk
Florin Popa
raichu
anca7
sharp00714
itina
pauletz
aristeu
Pingu
RALUCA
tibitzzz
Adriatica
Queensland
freda white
parwous
mielusica
ionutz72
seaman65
Violoncella
atat de simplu
Nana_Duval
tegeusa
oli
zexe
daffy_
kkarin_a
mrs nobody
vaxalbinu'
lynn
Hagu_chan
Radu
free_smile
Andi
habibi77
shadow
kitty
nadufmic
snow
pitulicea
44 participanți

Pagina 10 din 35 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 35  Urmatorul

In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 22 Ian - 23:35

Rezumarea primului mesaj :

Un joc de situatii Smile
Imagineaza-te intr-o anumita conjunctura, situatie, ipostaza si povesteste-ne cum ai reactiona, cum ai iesi din situatia respectiva, cum ai rezolva-o, cum i-ai da de capat Smile
Un joc in care ne descoperim imaginatia, trairile, reactiile si talentul de a asterne toate astea pe hartie Smile

Cel care raspunde, pune o alta intrebare de genul....Ce-ai face daca.....?


Fiind vorba de un joc cu miniscenarii, NU se accepta raspunsuri scurte! Raspunsurile scurte vor fi sterse.


Ce-ai face daca ai castiga la loto 30.000 euro?


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 30 Dec - 21:30, editata de 5 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Sam 30 Ian - 19:01

Prim ajutor, anuntarea la 112, transport la spital, ma rog, tot ce pot, doar nu o sa trec inndiferent mai departe cum din pacate se mai intampla pe la noi.


Ce-ai face daca ai fi inconjurat numai de ciudati?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Sam 30 Ian - 19:42

Probabil mi-as da arama pe fata si m-as comporta "normal" Laughing M-as simti intre ai mei Laughing

Ce-ai face daca ai fi nevoit sa omori o gaina ca sa-ti poti pregati ceva de mancare?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Dum 31 Ian - 11:13

Numai daca as fi in situatie extrema. Animalul din mine probabil ar prima.

Ce-ai face daca iubitul tau ti-ar canta in fiecare seara o serenada?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Dum 31 Ian - 13:21

M-as plictisi si i-as spune: "Da' mai taci odata" Very Happy
Ce-i prea mult, nu-i sanatos. Ajunge sa te plictiseasca, sau chiar mai rau, sa te irite si sa te enerveze. Mai bine sa mi-o cante o data...din suflet.. si-ajunge Smile

Ce-ai face daca o prietena te-ar ruga sa-i fii partenera intr-un concurs de dans?


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Sam 8 Dec - 23:50, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Dum 31 Ian - 14:18

La cum dansez eu mai bine apeleaza la altul. Mai batzai eu cate ceva dar la nivel de hopa-hopa nu de concurs.

Ai merge la o competitie gen "Cea mai....bucatareasa"?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Dum 31 Ian - 16:27

Nu-mi place sa ma fac de ras Very Happy si nici sa pierd la concursuri. Asa ca, as prefera sa fiu in public, sau in galerie. Nu ma pot numi bucatareasa, la cat de putin si de prost gatesc.

Ce-ai face daca mergand la intalnire cu o fata, ar aparea o fosta iubita de-a ta in locul celei pe care o astepti?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Dum 31 Ian - 16:41

Traim intr-o societate civilizata, ne consideram civilizati, nu ma astept la scene mai ales ca nu cred sa fi lasat loc pentru asa ceva.

Ce faci daca pe strada un necunoscut te agaseaza cu propuneri indecente?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Dum 31 Ian - 16:53

As intra intr-un magazin sau intr-o institutie, ca sa scap de "urmaritor". Mi se face parul maciuca numai cand ma gandesc la asa ceva. Mi s-a intamplat de mai multe ori sa mi se spuna vorbe indecente... m-am prefacut ca nu le aud si am plecat mai departe. Dar in sinea mea, fierbeam de nervi. As fi vrut sa am un pistol sa-i trag un glont in cap nenorocitului, sa-l scap de gandurile murdare care-l chinuie. Nedandu-i nici o atentie individului, am vrut sa sugerez ca un om ca el, pentru mine nu exista... deci n-am cum sa-l aud. Dar imi dau seama ca acel om e prea prost si ca, comportamentul meu, nu-i sugereaza nimic. D'aia prefer varianta cu pistolul . Very Happy

Ce-ai face daca ar trebui sa-ti angajezi o secretara?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Dum 31 Ian - 16:59

Concurs, fireste. Serios vorbind cine are cu adevarat nevoie de secretara o alege in primul rand pe criterii de competenta. Conteaza, normal si aspectul fizic dar pe planul secund.

Ai putea sa lucrezi intr-un domeniu care pentru tine reprezinta o noutate dar si o provocare?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Dum 31 Ian - 21:58

As incerca sa fac fata situatiei. Cu toate ca-s foarte conservatoare si nu-mi plac schimbarile, m-as acomoda, totusi, destul de repede si as prinde din mers tot ce e nou dar necesar in munca mea. Numai sa nu fie vorba de contabilitate si matematica. Cifrele ma inspaimanta Very Happy Dar pana si lor le-as face fata, cu putin efort intelectual Very Happy

Ce-ai face daca ti s-ar descoase haina exact cand sa mergi la o intalnire si nu ai avea alta de schimb?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Lun 1 Feb - 15:31

Daca nu e o intalnire foarte protocolara, cu scuzele de rigoare, merge si in camasa daca este de calitate. Daca este ceva f oficial intarzii cateva minute pana imprumut una.

Cum reactionezi daca te afli la ocazie, si contrar asteptarilor tale opreste doar un camion, iar tu esti in criza de timp?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Lun 1 Feb - 16:02

In loc sa scoti acul si ata s-o cosi, mai bine imprumuti Razz
Neavand alta optiune, iau si camionul.....asta este. Tot se misca mai repede decat m-as misca eu pe jos. As batzai intr-una pe scaun, as da din picioare, doar doar o merge mai repede... si m-as consuma cat in 2 ore la sala de fitness ....de nervi Very Happy

Ce-ai face daca ai surprinde un hot in timp ce vrea sa-ti sparga masina?


Ultima editare efectuata de catre pitulicea_de_stepa in Lun 1 Feb - 21:04, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Lun 1 Feb - 19:43

Pana la masina. Nici macar sa nu se gandeasca ca e belea, iasa cu tambalau mare.


Ce-ai face daca ta-ai trezi cu o piatra invelta intr-un revas de dragoste, aruncara prin fereastra?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Lun 1 Feb - 21:08

M-as minuna ce bun tintas a fost aruncatorul, daca a reusit s-o treaca prin grilajul de la fereastra Very Happy Very Happy Stau la parter. Laughing

Ce-ai face daca vecina te-ar chema pana la ea, iar cand ai intra, ar incuia usa cu cheia in urma ta? Embarassed
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  snow Lun 1 Feb - 21:26

1000 de ganduri frumoase si vreo 3 semale de alarma: daca vine barbas'o?

Cum procedezi daca esti surprinsa cu amantul in pat de catre sotia / prietena acestuia?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 10 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 35 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 35  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum