GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce-ai face daca...?

+40
dorina_s
myrk
Florin Popa
raichu
anca7
sharp00714
itina
pauletz
aristeu
Pingu
RALUCA
tibitzzz
Adriatica
Queensland
freda white
parwous
mielusica
ionutz72
seaman65
Violoncella
atat de simplu
Nana_Duval
tegeusa
oli
zexe
daffy_
kkarin_a
mrs nobody
vaxalbinu'
lynn
Hagu_chan
Radu
free_smile
Andi
habibi77
shadow
kitty
nadufmic
snow
pitulicea
44 participanți

Pagina 23 din 35 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29 ... 35  Urmatorul

In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 22 Ian - 23:35

Rezumarea primului mesaj :

Un joc de situatii Smile
Imagineaza-te intr-o anumita conjunctura, situatie, ipostaza si povesteste-ne cum ai reactiona, cum ai iesi din situatia respectiva, cum ai rezolva-o, cum i-ai da de capat Smile
Un joc in care ne descoperim imaginatia, trairile, reactiile si talentul de a asterne toate astea pe hartie Smile

Cel care raspunde, pune o alta intrebare de genul....Ce-ai face daca.....?


Fiind vorba de un joc cu miniscenarii, NU se accepta raspunsuri scurte! Raspunsurile scurte vor fi sterse.


Ce-ai face daca ai castiga la loto 30.000 euro?


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 30 Dec - 21:30, editata de 5 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mier 16 Iun - 21:58

Ce faci daca stresul zilnic iti invinge optimismul si sperantele?
Din fericire, am o slujba care nu ma streseaza in asa masura incat sa-mi vad distruse optimismul si sperantele.
Daca e sa nu iau in calcul slujba, e si mai simplu:
- Incerc sa duc o viata lipsita de stres.
- Imi organizez timpul asa incat sa nu fiu niciodata in criza de timp.
- Renunt la activitatile care nu-mi fac placere si ma concentrez la cele placute.
- Nu muncesc mai mult decat e nevoie si nu vreau mai multi bani decat am.
- Imi fac sperante care nu pot fi invinse de stres. Very Happy

Ce-ai face daca ai vedea o stafie la tine-n dormitor? Very Happy

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  vaxalbinu' Mier 16 Iun - 22:07

trebe sa te comentez.......
viata mea e asa si asa..... dar imi place
niciodata nu mi-am organizat timpul, am lasat clipa sa traiasca
am placeri lumesti, iubesac femeia, sunt indragostit de sotie, imi divinizez copii, montez machete de avioane, circuite......
nu-mi place sa muncesc, imi place sa am, nu-mi place sa invat, imi place sa stiu.....
munca mea da randament doar in conditii de stress

ce fac cu o stafie???????????
m-as speria....la inceput...
as incerca sa comunic.... sunt atat de multe secrete pe lumea cealalta........
vaxalbinu'
vaxalbinu'
2
2


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mier 16 Iun - 22:11

Nu-i nevoie sa ma citezi de fiecare data.
Ai uitat sa lasi urmatoarea provocare. O intrebare cu ... "Ce-ai face daca.....?"
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  vaxalbinu' Mier 16 Iun - 22:21

scuze.......

ce ai face daca ai zbura?
vaxalbinu'
vaxalbinu'
2
2


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Dum 8 Aug - 19:23

Daca as zbura, m-as simti in al 9-lea cer Smile As privi lumea de sus si m-as simti usoara ca o pasare. Am visat de multe ori ca zburam. Era o senzatie minunata.... simteam prin somn cum plutesc si cum trupul meu devine imponderabil. Daca mi s-ar intampla asta si-n realitate, cred ca as zbura spre locuri in care n-am mers niciodata, pentru ca n-am avut suficienti bani de bilet Smile Alteori, m-as opri pe un pervaz... si l-as privi pe cel pe care-l iubesc.... day dreaming Chiar de-as putea zbura, as sta acolo, ore in sir, privindu-l. Mi-as lua zborul doar cand ar stinge becul si s-ar culca.

Ce-ai face daca ti s-ar cere sa devii scafandru?


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mar 11 Dec - 20:08, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  habibi77 Dum 8 Aug - 21:02

Apai, mi-as echipa frumos, as lua niste lectii si cred ca as invata mult mai repede daca as inota cu rechinii. Very Happy
Daca as fi obligata sa devin scafandru m-as bucura sa nu fie in Bucuresti , sa caut diverse chestii prin Dambovita. As vrea sa lucrez pt o echipa de cercetatori , sa ma scufund pt a cerceta viata marina. Rolling Eyes

Ce-ai face daca ingerul tau pazitor ar lua legatura cu tine sa-ti spuna ceva? L-ai asculta sau ai considera ca ai vedenii?
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Dum 8 Aug - 22:05

Mai detaliat, aspi, daca vrei voturi. Very Happy Altfel o sa ramai tot fara reputatie Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Lun 9 Aug - 21:08

Ce-ai face daca ingerul tau pazitor ar lua legatura cu tine sa-ti spuna ceva? L-ai asculta sau ai considera ca ai vedenii?
Daca ingerul meu pazitor ar lua legatura cu mine, l-as intreba unde dracu umbla cand am nevoie de el?
Daca-i ingerul meu pazitor, de ce nu-si face datoria? Dupa ce mi-ar da toate explicatiile, probabil ca l-as asculta. La urma urmei, e un inger Very Happy

Ce-ai face daca ai avea o relatie si dupa mult timp ai afla ca partenerul/partenera e deja casatorit/a?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  mrs nobody Joi 19 Aug - 18:08

daca as avea o relatie virtuala cu cineva casatorit de-adevaratelea, as rupe toate paginile de internet, as arunca laptopul la gunoi, gunoiul l-as expedia in cosmos, si as reincepe..povestea de iubire virtuala, in timpul programului de lucru al iubitului meu casatorit Very Happy


ce ai face daca te-ai lasa luat/a de val?
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  kkarin_a Mier 25 Aug - 21:35

as fi fericita, am incercat senzatia si e super misto, merita incercata Wink
As face orice ar dori inima si as cenzura gandirea , ratiunea....aici nu ar avea nici un sens sa existe . As duce cu mine persoana cea mai draga mie , sa simta si el euforia valurilor Wink I love you

Ce ai face daca vecinii de langa ar face mult prea mult zgomot in timp ce Sex ?
kkarin_a
kkarin_a
4
4


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Sam 28 Aug - 23:54

Neutral Daca as sta la bloc si vecinii ar fi foarte galagiosi, Sex nu m-as abtine sa nu le bat in perete. Acuma.... depinde si cand fac galagie. Daca o fac ziua, nu ma deranjeaza asa tare.....Eventual imi fac de lucru prin oras, sa nu-i aud. Dar daca e noaptea, ma supar rau Mad Noaptea am nevoie de liniste. Daca nu se calmeaza de la bataile in perete, le bat la usa. ciocaneala


Ce-ai face daca ai fi acuzat de una din fostele iubite ca ai violat-o?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  daffy_ Joi 28 Oct - 17:09

ce ai face daca ai avea de ales intre 30.000 de euro si o saptamana de vis cu toate ultra all inclusive ever de pe pamant alaturi de persoana care ti-o doresti cel mai tare Laughing

nota*:orice persoana chiar adusa cu japca la nevoie Laughing
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Radu Joi 28 Oct - 18:43

Nu stiu ce inseamna "ultra all inclusive ever de pe pamant". Teoretic, daca e "all inclusive de pe pamant" inseamna ca si bani la cerere Laughing. Dar probabil te referi doar la servicii cum ar fi mancare/ relaxare/ distractie. In cazul din urma, as alege banii. Daca esti destept/ cunosti oameni destepti care sa te ajute si ai putin noroc, investesti banii si pana la urma iti platesti vacante all inclusive regulat.

Ce ai face daca ai fi gasit vinovat de un delict pe care nu l-ai facut si ar trebui sa stai in inchisoare cativa ani?
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  daffy_ Vin 29 Oct - 8:56

Suspect Rolling Eyes mereu suspectat niciodata dovedit Laughing
la mine nu e cazul Laughing
daffy_
daffy_
4
4


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 25 Mar - 13:38

Radu a scris:Ce ai face daca ai fi gasit vinovat de un delict pe care nu l-ai facut si ar trebui sa stai in inchisoare cativa ani?
As deschide procese peste procese, sa-mi apar nevinovatia. Cu siguranta n-as sta cu mainile in san. Daca nici asa n-as reusi sa scap... mi-as lua laptopul, as intra pe forum si n-as mai iesi de acolo pana la eliberare Laughing Laughing Macar sa treaca mai usor anii de detentie.

Ce-ai face daca ti-ai prinde sotul/sotia cu altul/alta in pat?

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 23 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 35 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29 ... 35  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum