GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

SERIALE

+33
Pingu
shadow
YepurasAlexandra
Asgard
Mandarax
Adriatica
wind30s
JeSsYkA
habibi77
Obi-Wan Kenobi
Nicole
teardrop
fotohobby
atat de simplu
Nana_Duval
mrs nobody
eugenpopescu88
tegeusa
snow
Monica777
serpico
Demostene
Tizona
seaman65
Violoncella
oli
lynn
pitulicea
moonstone
GESF
Luna
Radu
HAUU_HAUU
37 participanți

Pagina 12 din 14 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Urmatorul

In jos

SERIALE - Pagina 12 Empty SERIALE

Mesaj  HAUU_HAUU Dum 22 Aug - 11:00

Rezumarea primului mesaj :

ce seriale ati vazut/vizionat in prezent , care v-au placut sau care v-au impresionat?
idei , pls Very Happy
HAUU_HAUU
HAUU_HAUU
2
2


Sus In jos


SERIALE - Pagina 12 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Mar 5 Ian - 12:49

Aseara am vazut primele doua episoade din The last kingdom. Am fost surprinsa sa-l ''reintalnesc'' pe Ragnar, personajul extrem de interesant si fascinant din Vikings, primul rege al vikingilor, daca nu ma insel. Din pacate The last kingdom nu m-a convins, ma voi mai uita doar daca ma voi plictisi si nu am ce face. In schimb va recomand cu multa convingere Vikings, este un serial foarte bine facut, mult mai alert si mai captivant. Ragnar din Vikings, este cu adevarat o aparitie, fizic este exact imaginea impunatoare a unui razboinic scandinav si a unui conducator neinfricat, chiar merita urmarit.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 12 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Mar 5 Ian - 14:32

Ma plictiseam (Razz ) asa ca am mai urmarit un episod din The last kingdom si parca l-am vazut altfel. Probabil ca azi noapte eram prea obosita, azi chiar mi-a placut si am regretat ca m-am pripit sa scriu cateva cuvinte nu tocmai de apreciere, voi continua sa-l vad mai departe. De fapt cred ca devine tot mai bun pe masura ce se desfasoara, cam asa este la majoritatea. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 12 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Mar 5 Ian - 16:17

Da, am uitat sa fac referire la Vikings, care, la fel mi-a placut foarte mult. Ma bucur ca-ti place pana la urma. Laughing Pup you
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 12 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Mar 5 Ian - 20:40

in acest caz, mi se aplica dictonul ''pofta vine mancand'' Laughing Pup you
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 12 Empty Re: SERIALE

Mesaj  shadow Joi 7 Ian - 13:20

Un film superb : din punct de vedere documentar  am regasit  multe din obiceiurile si traditiile  pe care le stiam despre vikingi , fiind inspirat si dintr-un adevar istoric ( Ragnar chiar a existat ) , actorii sunt unul si unul , salbatici  dar aratosi si bine facuti , cat mai aproape de realitate Very Happy Laughing  .
Scenele de violentza bruta m-au cam adus la saturatie , desi , trebuie sa recunosc ca era realitatea acelor vremuri  , ba poate inca nu este reprezentata in ''adevarata ei maretie '' Very Happy  , dar sunt greu de suportat  Smile  ...

Sunt  la ep 6 din sezonul 3 ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 12 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Joi 7 Ian - 13:36

Eu ieri am terminat de vizionat si ultimul episod din seria I a The last kingdom, care chiar mi-a placut desi la inceput spuneam prostii. Embarassed Si mi-a placut si mie mult, ca si Aellei, de Uhtred, sunt cadre in care seamana atat de bine cu Brad Pitt tanar! Smile Am cautat sezonul II dar nu l-am gasit, pesemne urmeaza.
Apoi am revazut primele 2 episoade din Vikings, ptr ca desi am urmarit tot sezonul I acum vreo doi ani, vreau sa imi reimprospatez faptele inainte de a trece la sezonul II. Sezoanele astea apar la asa o distanta, ca intre timp ma uit la altceva si uit sa mai caut urmarea. Cu ocazia asta, mi-am reamintit de Vikings si asta ma bucura f. tare. Smile
Pe langa scenele de violenta de care vorbeste Shadow, exista de toate in film, dar ceea ce imi taie mie rasuflarea sunt peisajele din fiorduri care apar uneori, este ceva de vis! Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 12 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Joi 7 Ian - 13:38

PS: Mie mi s-a parut ca Rganar din The last kingdom, este acelasi cu Ragnar din Vikings, ma refer la actorul care il interpreteaza. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 12 Empty Re: SERIALE

Mesaj  shadow Joi 7 Ian - 13:40

doro50 a scris:
Pe langa scenele de violenta de care vorbeste Shadow, exista de toate in film, dar ceea ce imi taie mie rasuflarea sunt peisajele din fiorduri care apar uneori, este ceva de vis! Smile

Despre asta am uitat sa vorbesc , desi am avut in intentie Laughing .
Imagini splendite filmate in Islanda si Norvegia din cate am inteles  , totul la superlativ Smile  ...

N-am vazut The last kingdom, Neutral .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 12 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Joi 7 Ian - 13:46

Poate il vezi dupa ce termini cu Vikings Smile Ma refeream la tanarul Ragnar, nu cel care apare doar la inceputul serialului, batranul Ragnar tatal. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 12 Empty Re: SERIALE

Mesaj  atat de simplu Lun 11 Ian - 20:42

Da, Vikings l-am urmarit si eu. Si pe mine ma enerveaza pauza mare dintre sezoane. Pana ma dumiresc ce-am uitat din sezonul trecut, se termina si cel prezent. Smile M-am uitat acum la The last kingdom , la imagini ( ca inca nu l-am vazut), dar nu mi se pare ca e Ragnar. Neutral N-am citit distributia, e doar o prima impresie deocamdata.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 12 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Lun 11 Ian - 20:48

nuuu, Regnar apare episodic in asta Smile , eu l-am asemuit pe cum il cheama, principalul, c-am uitat...Brad Pitt asta, cu preotul rapit de Regnar, au astia niste nume de nici o sansa sa mi le amintesc nestalcite Smile Si revazand Vikings acum, mi-am dat seama ca vazusem si sezonul 2 Laughing Sunt la 3, pe terminate Smile
Dar eu ma refeream la Gratie si durere, zau ca e un super serial, am scris despre el putin. M-am si prins acum de ce nu este azi...ghici? Fireste ca s-a terminat sezinul 1 [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] caut acum pe net sa vad daca gasesc sezonul 2. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 12 Empty Re: SERIALE

Mesaj  atat de simplu Lun 11 Ian - 20:54

Pare-se ca doar pana la sezonul 1 s-a ajuns. Laughing N-ai noroc.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 12 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Lun 11 Ian - 20:56

Sa-i ia naiba de nesimtiti, ce naiba le tot fac pe bucatele? Mor de ciuda Suspect
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 12 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Lun 11 Ian - 20:59

cred ca m-am exprimat tare ambiguu in postul despre Ragnar. De fapt am vrut sa spun ca eroul principal din The last kingbom, , tind sa cred ca este preotul rapit de Ragnar la primul raid si care a revenit in Anglia. Cel putin asta mi-e impresia acum, urmarind sezonul III din Vikings. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 12 Empty Re: SERIALE

Mesaj  shadow Mar 12 Ian - 9:59

Nu prea seamana Ragnar cu Atelstan , cum ai putut face confuzia ? Razz Laughing

Mai am trei episoade din seria a treia Cool ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 12 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 14 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum