GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

SERIALE

+33
Pingu
shadow
YepurasAlexandra
Asgard
Mandarax
Adriatica
wind30s
JeSsYkA
habibi77
Obi-Wan Kenobi
Nicole
teardrop
fotohobby
atat de simplu
Nana_Duval
mrs nobody
eugenpopescu88
tegeusa
snow
Monica777
serpico
Demostene
Tizona
seaman65
Violoncella
oli
lynn
pitulicea
moonstone
GESF
Luna
Radu
HAUU_HAUU
37 participanți

Pagina 11 din 14 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Urmatorul

In jos

SERIALE - Pagina 11 Empty SERIALE

Mesaj  HAUU_HAUU Dum 22 Aug - 11:00

Rezumarea primului mesaj :

ce seriale ati vazut/vizionat in prezent , care v-au placut sau care v-au impresionat?
idei , pls Very Happy
HAUU_HAUU
HAUU_HAUU
2
2


Sus In jos


SERIALE - Pagina 11 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Sam 1 Feb - 22:25

Nu exista pe undeva vreo asociatia din aia care strange pinguinii pe la adaposturi!!!! Very Happy 
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

SERIALE - Pagina 11 Empty Re: SERIALE

Mesaj  atat de simplu Sam 1 Feb - 22:41

Nu-s curioasa sa vad  Dracula. Doar daca ma convinge Pingu intr-un fel. Din ce-a povestit, nu m-a convins.Obi, mie imi place Robert Downey Jr.  Smile Mi-a placut cum a jucat in Sherlock, insa ( ce-i drept) mi se pare ca i se potriveste rolul mai bine lui Benedict Cumberbatch...e atat de zapacit pe cat ii cere rolul.  Smile  Robert Downey Jr parea putin cam calculat.Desi asa ar trebui sa fie cel care il joaca pe Sherlock, doar ca nu ar trebui sa fie chiar evident.  Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 11 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Sam 1 Feb - 22:50

Toti cei care au facut scenarii dupa Sir Arthur Conan Doyle au uitat o chestie !!!!!!Sherlock e englez , mama lui de englez, si umorul englezesc e acasa doar acolo in Anglia.Nici macar astia care copie de prin Australia nu o fac asa cum ar trebui!
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

SERIALE - Pagina 11 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Pingu Dum 2 Feb - 0:00

Obi-Wan Kenobi a scris:Nu exista pe undeva vreo asociatia din aia care strange pinguinii pe la adaposturi!!!! Very Happy 

Nu, dar de asociatie care strange batranii in adaposturi am auzit.  Evil 
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

SERIALE - Pagina 11 Empty Re: SERIALE

Mesaj  pitulicea Mier 16 Apr - 21:39

Ce caut eu la topicul asta?  Laughing 
Incredibil, dar adevarat! Ma uit la un serial. Nu-i un serial "la moda" si nu m-as fi uitat daca n-as fi citit cartea.
Am citit "Maestrul si Margareta" a lui Bulgakov si am cautat ecranizarea. Tot ce am gasit a fost un serial rusesc din 2005.
Deci acesta e serialul la care ma uit eu: "Maestrul si Margareta"... in 10 episoade. Smile Nu are cine stie ce efecte speciale, dar e simpatic, mai ales daca ai citit cartea in prealabil.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 11 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Lun 28 Apr - 23:00

unde oare sa vad Urzeala tronurilor sezon 4, episod 3? Mi s-a miscat antena si nu reusesc s-o mai potrivesc pa HBO, iar pe net gasesc tot, chiar si episodul 4 , ultimul, dar 3 nu  scratch 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 11 Empty Re: SERIALE

Mesaj  myrk Lun 28 Apr - 23:11

Eu zic sa-l rogi pe B. sa o regleze!  confused Dar sa fie atent la suruburi!  Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 11 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Lun 28 Apr - 23:19

a tot incercat ieri, merge brici pe toate canalele mai putin pe HBO si Pro TV. S-a chinuit mai bine de-o ora, ma ametise cate ture a dat  Sad  Iar celalalte canale nici nu-mi trebuie, ma uit numai pe cele de film.  Sad 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 11 Empty Re: SERIALE

Mesaj  myrk Lun 28 Apr - 23:38

Poate nu e de la antena! Poate au schimbat frecventa de emisie! Incearca sa cauti posturile din nou!  confused 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 11 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Lun 28 Apr - 23:40

HBO si Pro TV le prind dar cu intreruperi, cu disparitia emisiei, cu pacaneli, din 5 minute 3 suna si arata ca o transmisie extraterestra . Ieri ''am vazut'' episodul 3 si la sfarsit aveam durere de cap, plus ca nici n-am putut intelege chiar tot.  Sad
A facut si asta cu cautatul posturiölor.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 11 Empty Re: SERIALE

Mesaj  myrk Lun 28 Apr - 23:45

E clar atunci, emisia e proasta si antena cu probleme de receptie!  confused Incearca sa intri in contact cu acea civilizatie!  Laughing Smile 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

SERIALE - Pagina 11 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Dum 16 Aug - 13:47

Ray Donovan

Din punctul meu de vedere, este serialul serialelor de genul asta. Imi place foarte mult, daca ratez un episod caut imediat sa-l vad on line, nu mai am rabdare sa vina ziua cu reluarea Laughing
Liev Schreiber, un actor complet din punctul meu de vedere, face un rol excelent, asa cum ne-a obisnuit deja, personajul i se potriveste manusa, asa cum i se potriveste si (nesuferitului) de Jon Voight, rolul tatalui tampit, imatur si pus numai pe rele, al lui Ray.
Ray Donovan este ''consultant'' pentru o firma de avocatura foarte puternica, ''consultanta'' lui fiind extrem de variata si dura, la nevoie. Rezolva totul, intr-un fel sau altul, mai putin problemele din familia sa, care se pare ca nu se vor termina vreodata, mai ales cu concursul penalului sau tata, dar si al celorlalti membri ai familiei.
Crima, santaj, duritate, bani, relatii de familie cand normale, cand distruse, interese, sentimente...maretie si promiscuitate, gasiti de toate pentru toti in acest film serial excelent. Smile
De departe rolul lui Liev Schreiber, Ray, mi se pare cel mai interesant si desi ar putea sa fie oricand un personaj negativ, eu tin cu el. Laughing
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 11 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Dum 3 Ian - 19:42

Gratie si durere (2015) (Flash and bone)

De cateva saptamani urmaresc pe HBO filmul serial american Flash and bone, tradus la noi Gratie si durere. Astept de fiecare data cu nerabdare un nou episod, ba chiar cu emotie, pentru ca m-a vrajit.
Este un amalgam de sublim cu sordid, gingasia balerinelor si balerinilor pe scena si chinurile de tot felul prin care trec in spatele scenei, viata aparent stralucitoare ascunde de fapt o munca enorma, compromisuri de tot felul, mizerie umana sau uratenie sufleteasca., relatii nefiresti sau de-a dreptul odioase...
Eroina serialului, Claire (balerina Sarah Hay), este o minune de fata, superba, ambitioasa, extrem de talentata si sufletista, dar profund tulburata emotional de trecutul sau oribil si totusi intr-un fel inocenta in ciuda acestuia, dar cu viata data peste cap. Cred ca din aceasta cauza are accese autodistructive, parca ma sfasie cand ii vad chinul. Sper din tot sufletul ca sfarsitul serialului sa fie unul fericit, altfel ar fi mare pacat Smile
Superb, i-as da un 10! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 11 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Lun 4 Ian - 20:06

Am dat intamplator peste serial fiind atrasa, recunosc si de actorul principal, ca, de, acum ce-i frumos si lui Dumnezeu ii place dar unei simple muritoare ca mine, si m-a acaparat prima serie a acestui serial unde am intalnit istorie impletita cu dragoste, religie, tradare, cam toate ingredientele care te tin cu sufletul la gura si iti doresti sa stii ce se intampla in urmatorul episod. Vi-l recomand cu caldura, eu de-abia astept cea de-a doua serie.

Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 11 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Vizitator Lun 4 Ian - 22:51

L-am pus pe listuta mea de viitoare vizionari, daca-i vorba de istorie si intriga, dragoste si vitejie, gata... sunt fan  Smile

ce-are de nu pot da un verde? cica nu mai pot evalua mesajul azi scratch Suspect
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

SERIALE - Pagina 11 Empty Re: SERIALE

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 14 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum