GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CITATUL ZILEI

+14
koku41
ionutz72
Andy11
Indra
Annmarie
Zeno-san
raichu
shadow
myrk
shu
atat de simplu
itina
Vica
pitulicea
18 participanți

Pagina 35 din 50 Înapoi  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 42 ... 50  Urmatorul

In jos

CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty CITATUL ZILEI

Mesaj  pitulicea Vin 6 Mai - 18:42

Rezumarea primului mesaj :

Asa cum o anunta si titlul, aici e locul rezervat citatelor, indiferent ca sunt desprinse din literatura sau sunt simple reflectii filosofice (cugetari).  Insa, sa nu ignoram regulile forumului: nu doar citate, ci citate comentate Smile
Un citat care te-a impresionat, te pune in mod sigur pe ganduri.  Hai sa nu fim doar niste roboti care copiem o fraza dintr-un loc si o mutam in altul si sa incercam sa spunem ceea ce gandim despre fraza respectiva. Acelasi citat poate avea ecouri diferite in mintea fiecareui cititor. Tocmai aici e partea interesanta... sa ascultam si alte ecouri, nu doar propriul ecou Smile  
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  atat de simplu Dum 18 Feb - 21:40

Eu stiu ca orice vin te ameteste, dar de la cel dulce te ia si durerea de cap. Laughing Ce-i cu Butulescu asta? Very Happy
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  shadow Dum 18 Feb - 22:04

Cred ca stiu unde bate dar nu ma pot desfasura acum ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  atat de simplu Lun 19 Feb - 7:02

Stiu si eu unde bate, dar nu bate bine. Laughing Nu-i buna comparatia. Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  shadow Lun 19 Feb - 16:01

Poate nu e perfecta comparatia dar merge : o fetiscana este dulce precum un vin nou , nefermentat indeajuns , bun sa te racoreasca pe moment  Very Happy  , dar o femeie ajunsa la varsta perfectiunii Cool , misterioasa , rafinata , este precum  un vin nobil , vechi  , sec sau demisec ,  pe care nu il bei  ca-ti este sete  ci il gusti folosindu-ti toate simturile  pentru a te bucura de buchet si aroma   : daca ti-a placut primul pahar si il vrei  pe al doilea , al treilea  , esti mai mult decat ametit  , esti pierdut  Evil  ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  atat de simplu Lun 19 Feb - 19:46

Ai dreptate in ce spui, dar vinul dulce nu te ameteste? Aici sunt confuza. Eu cred ca voia sa spuna ca femeia nu te ameteste daca-i dulce, atunci ignori orice altceva. Nu cred ca se referea neaparat la tinerete. Oricum as lua citatul, ceva e gresit. Orice vin te ameteste. Ba-n plus, vinul dulce te mai lasa si cu dureri de cap. Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  shadow Lun 19 Feb - 20:46

Am spus ca nu e perfecta comparatia , e foarte interpretabil citatul si de aceea nici nu te pot contrazice Razz  , in rest imi dadeam si eu cu presupusul Laughing ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  myrk Lun 26 Feb - 15:25

Eu as zice ca femeia dulce te ameteste. Atunci senzatiile sunt placute. Iar cand nu e dulce, esti ca dupa mahmureala: ai acru si amar in gura si te simti in ultimul hal. Laughing

De-aia spun unii sa bei bei vinul cu masura. Asa femeia devine medicament... unul fara efecte secundare. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  koku41 Lun 26 Feb - 16:03

IUBIREA E CA VINUL VECHI IAR CASATORIA E MAHMUREALA DE A DOUA ZI.......A SE BEA CU MASURA Laughing
FEMEIA MATURA E PLINA DE ISTORIE, ASA CUM ISTORIA E CA SILICONUL LA FEMEI, AMANDOUA DEFORMEAZA REALITATEA..... Laughing
koku41
koku41
2
2


Sus In jos

CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  pitulicea Lun 26 Feb - 19:42

Koku, nu mai folosi CapsLock. Nimeni nu-i orb aici.
Nu stiu ce naiba ai postat acolo, dar ce ai postat acolo, nu cred ca trebuia postat aici. Nu inteleg daca ce ai postat e un citat sau comentariul tau la citatele altora. Respecta regulile forumului. gun
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  shadow Lun 26 Feb - 21:23

''Cred ca Dumnezeu in creerea omului, cumva si-a supraestimat abilitatile '' , spunea Oscar Wilde  . Twisted Evil

A vrut sa ne faca perfecti dar nu prea i-a reusit Laughing ... cei care ating totusi perfectiunea sunt doar in imaginatia noastra day dreaming , sunt cei pe care ii iubim neconditionat Smile .

Asa ca e musai sa iertam gresitilor nostri  de vrem la randu-ne sa fim iertati Evil ... Laughing Laughing
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  pitulicea Lun 26 Feb - 21:27

Da, fain citatul, dar Dumnezeu nu a vrut sa ne faca perfecti. Laughing Ne lasa pe noi sa devenim perfecti. Insa noi, in ticalosia noastra, o luam in directia opusa Very Happy Adica ne indepartam de Dumnezeu si de creatia Lui.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  shadow Lun 26 Feb - 21:33

Asta e o alta discutie si nu ma lua tare ca ma pierzi Cool ... sau te pierd Razz , de perfecti ce suntem Rolling Eyes ... sau de ticalosi Laughing Laughing  ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  atat de simplu Mar 27 Feb - 12:02

Oscar Wilde. Cool hug Cumva-ul ala face mult. Multumeste pe toata lumea. thinking
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  atat de simplu Mier 28 Feb - 21:11

Tristeţea se înmulţeşte de la sine. Haideţi atunci să ne îndeplinim datoria şi să facem veselie!
 Samuel Johnson

Razz
Adica veselia nu-i molipsitoare? Neutral
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  atat de simplu Mier 28 Feb - 21:38

Toti iti vor binele, nu-i lasa sa ti-l i-a !!!


Koku41



Eu cred ca citatul asta e unul dupa ureche, in sensul ca vorbele astea au fost auzite undeva, dar n-au putut fi transcrise corect.  Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

CITATUL ZILEI - Pagina 35 Empty Re: CITATUL ZILEI

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 35 din 50 Înapoi  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 42 ... 50  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum