GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

IMAGINEA CONTEAZĂ?

+4
itina
shadow
Queensland
Vica
8 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  Vizitator Sam 26 Sept - 9:18

Rezumarea primului mesaj :

Azi spunem că o femeie este liberă să facă orice, numai să nu-și pericliteze reputația. Paradoxal, deși în practică se poate dovedi că e foarte versatilă, în realitate domnișoara alege să-și țină ascunse… plăcerile carnale de care are parte – tocmai din teama de a fi catalogată drept o ușuratică. Această teamă provine tocmai din stilul agresiv al consorților masculi de a judeca libertinajul sexual al partenerelor lor. Unele femei cu trecut amoros bogat se simt vinovate și caută să se disculpe, apărând mecanisme de apărare inconștiente. Mulți bărbați spun că sunt de acord ca femeia să fi avut parteneri multipli, dar în sufletul lor poate apărea o rană emoțională. Pe de altă parte, femeile compară partenerii în sinea lor… generând iminent conflicte în cuplu.

Concluzia este că indiferent de alegerile pe care le facem pe plan sexual și câți foști iubiți acumulăm la “activ”, numărul acestora ar trebui să rămână confidențial – cel puțin față de partenerii noștri?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos


IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  Vizitator Lun 11 Ian - 14:19

Daca eu il fac gelos si lui nu-i pasa, clar nu ma iubeste. Eu am spus mereu ca-mi plac baietii rai si aia sunt intotdeauna al dracului de gelosi. Razz
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  casp Lun 11 Ian - 14:22

vezi, asta voiam sa spun, gelozia se poate confunda usor. Daca nu e gelos, nu inseamna ca nu-i pasa de tine. Cum spunea doro, exista cai de a verifica daca-i pasa de tine, fara sa il faci gelos. Nu se stie, poate pana acum ai trecut peste partenerul ideal pentru tine, sufletul pereche, cum i s-o spune, doar pentru ca nu a fost gelos Smile
casp
casp
3
3


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  casp Lun 11 Ian - 14:24

tie iti plac baietii rai.. dar ce garanteaza ca alaturi de tine nu se vor cuminkti? pioate vor sa se aseze la casa lor, sa nu mai fie rai. Atunci ce vei face? Si mie imi plac fetele "rele"... dar sa ramana "rele" , Sper ca intelegeti la ce m-am referit, ce fel de fete "rele" imi plac Very Happy
casp
casp
3
3


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  Vizitator Lun 11 Ian - 14:41

N-am intalnit niciun barbat care sa nu fie gelos. Si nu cred ca-s singura.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  casp Lun 11 Ian - 14:43

nu pot sa iti spun decat ca... imi pare rau, fara alte comentarii..
casp
casp
3
3


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  casp Lun 11 Ian - 14:46

Iti mai pot spune ca am gasit femeia care era potrivita pentru mine, si eu potrivit pentru ea, si care nu era geloasa. Din nefericire, asa cum viata e imperfecta, prin natura imprejurarilor, nu putem fi impreuna. Si am continuat fiecare pe drumul lui.
casp
casp
3
3


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  casp Lun 11 Ian - 14:54

aella, cu voia ta, mai am o singura intrebare, incomoda as spune. Parerea ta : preferi un partener care sa iti faca scene de gelozie, indiferent daca acasa sau in societate, si astfel sa ityi confirme ca te iubeste si ca-i pasa de tine , sau preferi un partener in ochii caruia tu esti universul lui, care de dimineata pana seara sa gaseasca metode sa iti incante viata, sa vina in fiecare zi cu ceva nou, sa simti ca iti da sens existentei tale? as mai avea de enumerat, dar ma opresc aici sa nu fiu acuzat de subiectivitate Smile
casp
casp
3
3


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  dorina_s Lun 11 Ian - 14:56

O persoana care te iubeste nu iti face scene indiferent de natura acestora- parerea mea
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  Vizitator Lun 11 Ian - 14:58

dar unde-o fi ala care de dimineata pana seara gaseste metode sa iti incante viata? Laughing Laughing
Adica s-o faca a la long, nu doar cateva zile Razz


Ultima editare efectuata de catre doro50 in Lun 11 Ian - 14:59, editata de 1 ori
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  casp Lun 11 Ian - 14:58

bineinteles ca nu iti va face niciun fel de scena - pentru ca TE IUBESTE!
casp
casp
3
3


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  casp Lun 11 Ian - 15:00

eh doro... poate sa fie cel de langa tine, care doar zambeste politicos si iti da "buna dimineata".. pana nu il cunosti, sau recunosti, "dupa vorba, dupa port" nu ai de unde sa stii de unde apare.
casp
casp
3
3


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  Vizitator Lun 11 Ian - 15:03

e bine pitit Casp, nu cred c-a dat cineva de el Laughing
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  casp Lun 11 Ian - 15:04

iromnic sau nu, au dat, de 2 ori.. dar viata e.. asa cum e... frumoasa pana la absurd.
casp
casp
3
3


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  Vizitator Lun 11 Ian - 15:14

N-am spus gelozie dusa pana la chinuirea partenerului ca, inevitabil, daca gelozia este exagerata ajunge sa fie umilinta, chin si distruge iubirea. Vorbeam de condimentarea atat cat trebuie a unei relatii. Un partener gelos exagerat e bolnav si posesiv si nu pot rezista, indiferent de cat de mult ma iubeste.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  casp Lun 11 Ian - 15:19

eu am inteles la ce te-ai referit, dar nu ai raspuns la intrebare. Daca tu spui ca gelozia condimenteaza o relatie... eu totusi i-as spune tachinare. De la condimentarea unei relatii, pana la a fi gelos / geloasa intr-o relatie, e o cale destul de lunga. Intr-un mod indirect , ai raspuns la intrebare in ambele situatii, tu ai vrea cate putin din amandoua, atat timp cat nu se depaseste masura Smile
casp
casp
3
3


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 3 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum