GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

IMAGINEA CONTEAZĂ?

+4
itina
shadow
Queensland
Vica
8 participanți

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 5 Empty IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  Vizitator Sam 26 Sept - 9:18

Rezumarea primului mesaj :

Azi spunem că o femeie este liberă să facă orice, numai să nu-și pericliteze reputația. Paradoxal, deși în practică se poate dovedi că e foarte versatilă, în realitate domnișoara alege să-și țină ascunse… plăcerile carnale de care are parte – tocmai din teama de a fi catalogată drept o ușuratică. Această teamă provine tocmai din stilul agresiv al consorților masculi de a judeca libertinajul sexual al partenerelor lor. Unele femei cu trecut amoros bogat se simt vinovate și caută să se disculpe, apărând mecanisme de apărare inconștiente. Mulți bărbați spun că sunt de acord ca femeia să fi avut parteneri multipli, dar în sufletul lor poate apărea o rană emoțională. Pe de altă parte, femeile compară partenerii în sinea lor… generând iminent conflicte în cuplu.

Concluzia este că indiferent de alegerile pe care le facem pe plan sexual și câți foști iubiți acumulăm la “activ”, numărul acestora ar trebui să rămână confidențial – cel puțin față de partenerii noștri?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos


IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 5 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  shadow Mar 12 Ian - 19:17

Surprised  da' ce am spus , asa deplasat am fost ?  In fine ...

Te rog sa ma ierti Casp , n-am avut nici cea mai mica intentie sa te jignesc  ,cel putin  nu-i un motiv sa nu mai postezi in acest topic , am sa evit astfel de neintelegeri pe viitor , scuze ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 5 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  Amrita Mar 12 Ian - 19:21

Casp, Shadow e de departe cel mai pasnic si mai gentleman jucator de pe frontul forumurilor.....

Rolling Eyes cred ca ai interpretat gresit interventia lui.....
Amrita
Amrita
4
4


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 5 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  atat de simplu Mar 12 Ian - 19:29

Da, Casp, sa stii ca asa suntem noi pe forum cateodata; ne mai jucam, mai provocam. Smile Nu e motiv de suparare. Shadow, pradator fara prada nu exista... sau moare de foame in cel mai scurt timp. Deci, acelasi rezultat: nu exista. Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 5 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  shadow Mar 12 Ian - 19:34

flower  multumesc  Amrita  !

Simpla , matematica e grea si fara variabile Razz Laughing  ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 5 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  casp Mar 12 Ian - 19:36

Nici pe departe nu sunt suparat. Am spus ce am avut de spus, decizia ramane si imi asum responsabilitatea pentru ea. Nu consider ca cineva are vreo vina.
casp
casp
3
3


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 5 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  atat de simplu Mar 12 Ian - 19:43

Daca prada nu exista, nu exista nici pradatorul. Deci, daca prada nu exista, nu avem de ce scuza pradatorul. Daca nu avem de ce scuza pradatorul, nu avem de ce vorbi de achitarea lui. Daca nu putem vorbi de achitarea lui, nu putem spune ca votul lui Casp a fost dat pentru asta. Deci, Casp a dat verde din alte considerente. Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

IMAGINEA CONTEAZĂ? - Pagina 5 Empty Re: IMAGINEA CONTEAZĂ?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum