GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Am citit, dar nu mi-a placut!

+22
Asgard
Amrita
fata_cu_sosete_de_diamant
shadow
Adriatica
fotohobby
Nana_Duval
Melodia
Neeo_2005
Violoncella
dominik
GESF
atat de simplu
habibi77
mrs nobody
Mr Nobody
Tizona
lynn
sarmanul_dionis
Radu
snow
pitulicea
26 participanți

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Am citit, dar nu mi-a placut! - Pagina 5 Empty Am citit, dar nu mi-a placut!

Mesaj  pitulicea Sam 24 Apr - 19:50

Rezumarea primului mesaj :

O carte, ar trebui sa fie ceva frumos. Ceva care sa te bucure si sa-ti umple sufletul de placere si de multumire. Dar nu toate cartile ne plac, nu toti autorii se exprima dupa gustul sau dupa convingerile noastre, astfel ca anumite carti nu ne plac si nu le consideram o lectura prea placuta.
Uneori, nu e vorba de o carte, pe de-a-ntregul ci doar de anumite fragmente, pasaje, idei care ne atrag in mod deosebit atentia pentru ca au ceva neplacut, iritant, intrigant. Despre ele m-am gandit sa vorbim in acest topic.
Despre ceea ce nu ne-a placut intr-o carte. Despre ce ni s-a parut deplasat sau lipsit de simt artistic.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 6 Mar - 13:27, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Am citit, dar nu mi-a placut! - Pagina 5 Empty Re: Am citit, dar nu mi-a placut!

Mesaj  itina Sam 5 Aug - 11:50

Imi plac ideile, imi place imaginatia scriitorilor de sf. Ma uimeste!
Nu stiu daca am vazut ceva in pasajul ala dar mi s-a parut o carte sf ok de citit si avand si recomandari, de! Wink
itina
itina
6
6


Sus In jos

Am citit, dar nu mi-a placut! - Pagina 5 Empty Re: Am citit, dar nu mi-a placut!

Mesaj  atat de simplu Sam 5 Aug - 11:53

Multi au imaginatie.  Razz Eu am avut mereu impresia ca sf-ul e facut de astia care au o imaginatie pe care nu si-o mai pot controla. Cu alte cuvinte, cand imaginatia ti-o ia razna si nu mai are nici o legatura cu realitatea, e sf.  Laughing Laughing Pentru mine. Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Am citit, dar nu mi-a placut! - Pagina 5 Empty Re: Am citit, dar nu mi-a placut!

Mesaj  myrk Sam 5 Aug - 11:55

Candva eram ahtiat dupa sf. Unele idei sf din carti sunt interesante, altele puerile. Dupa Alexandru Mironov, azi mergeam cu racheta pe luna si fiecare avea robotul lui. Laughing

Ca idee, uneori e nevoie de nitica educatie si moralitate, nu de interventia extraterestrilor. Dar asta suna desuet. Wink

myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Am citit, dar nu mi-a placut! - Pagina 5 Empty Re: Am citit, dar nu mi-a placut!

Mesaj  itina Sam 5 Aug - 11:56

Laughing Laughing La caracterizarea asta chiar nu m-as fi gandit, Simpla!
itina
itina
6
6


Sus In jos

Am citit, dar nu mi-a placut! - Pagina 5 Empty Re: Am citit, dar nu mi-a placut!

Mesaj  myrk Sam 5 Aug - 12:08

Care-s aia multi? Sper ca nu v-ati gandit la mine. Very Happy Oi avea eu imaginatie, dar sunt un tip cu picioarele pe pamant. Infipte uneori pana la genunchi. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Am citit, dar nu mi-a placut! - Pagina 5 Empty Re: Am citit, dar nu mi-a placut!

Mesaj  itina Sam 5 Aug - 12:25

Eu cred ca tu te simti cu musca pe caciula, Myrk! Laughing
itina
itina
6
6


Sus In jos

Am citit, dar nu mi-a placut! - Pagina 5 Empty Re: Am citit, dar nu mi-a placut!

Mesaj  myrk Sam 5 Aug - 13:35

Ma simt, dar ma doare-n cot. Laughing Eu cred ca sf-ul e facut de astia care incearca sa "vada" si alte lumi in afara de rahatul asta cotidian. Iar literatura, si nu numai cea sf, ce e altceva decat foarte multa imaginatie?

Simpla, tu de ce preferi sa te uiti la seriale in loc sa participi la realitatea forumistica? Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Am citit, dar nu mi-a placut! - Pagina 5 Empty Re: Am citit, dar nu mi-a placut!

Mesaj  atat de simplu Sam 5 Aug - 13:51

Ca sa ma detasez de... ce-o fi.  Laughing Se poate patrunde in alte lumi si cu putina imaginatie, nu-i nevoie de saci intregi.   Razz Pentru mine, sf-ul e-o imaginatie grosiera, ori mie-mi plac lucrurile mai  subtile.   Twisted Evil De aia nici nu recunosc atunci cand as fi acuzata de off-topic, exista si-acolo o subtilitate.  Shocked Chestie de perceptie.  Razz Ia nu mai comentati aiurea! Ati luat-o pe aratura deja, adica pe langa subiect.  lol! off topic
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Am citit, dar nu mi-a placut! - Pagina 5 Empty Re: Am citit, dar nu mi-a placut!

Mesaj  myrk Sam 5 Aug - 15:59

Apai vezi? Unii simt nevoia sa se detaseze mai mult. Grosiera? Ce tot vorbesti acolo? scratch
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Am citit, dar nu mi-a placut! - Pagina 5 Empty Re: Am citit, dar nu mi-a placut!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum