GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Casatoriile intre homosexuali

+18
tegeusa
veronica_franco
itina
mielusica
elis27
Demostene
moonstone
atat de simplu
tano carridi
Radu
big_mama
Tizona
lynn
prafsipulbere
costica19
Mr Nobody
artcreative
pitulicea
22 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 3 Empty Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  pitulicea Sam 17 Apr - 16:21

Rezumarea primului mesaj :

Intrebata care este opinia ei asupra casatoriilor homosexuale, Teo Trandafir (candidata PDL) a raspuns:
"Mie mi se par OK. Atata vreme cat nu deranjezi pe nimeni, poti sa faci ce vrei. Nu ma deranjeaza pe mine, nu imi face mie nimeni nimic. Sunt niste oameni care se iubesc."
Apoi, Teo a revenit sustinand ca a inteles in mod eronat ca intrebarea se referea la relatiile intre homosexuali, nu la casatoriile intre acestia. "Legat strict de casatorie, nu cred ca acest lucru trebuie sa se intample. Statul gireaza prin autoritatea sa un contract intre doi oameni care poate servi drept exemplu pentru restul populatiei", a nuantat ea.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 26 Dec - 19:54, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Casatoriile intre homosexuali - Pagina 3 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  atat de simplu Mier 2 Ian - 21:45

Din copii care devin homosexuali. Laughing Dar copiii hetero de unde apar?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 3 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  pitulicea Mier 2 Ian - 21:48

De unde nici nu te astepti Laughing Daca tot apar, de ce sa le mai cream conditii?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 3 Empty Ce parere aveti despre casatoriile intre homosexuali?

Mesaj  Pingu Sam 8 Iun - 13:30

A ajuns si la noi timpul sa se ceara ca legal 2 oameni de acelasi sex sa se poata casatorii legal si sa adopte copii.
Bineinteles ca sunt pareri pro si contra, asa ca sa-i dam drumu si p-aci. Very Happy
Si incep io prin a zice ca pot ce face absolut ce vor, dar departe de mine. Nu vreau sa-i vad in modul in care se ling pe strada, dar actul ala dat de primarie il pot avea ca nici ala nu ma deranjeaza.
Cu adoptia de copii nu-s si nu voi fi de acord niciodata, deoarece acel copil crescand poate sa aiba un soc psihologic sau sa creasca si el gay.
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 3 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  mielusica Sam 8 Iun - 14:40

Daca ma duc cu gandul ca pentru orice e un inceput,n-as fi de acord cu casatoria intre persoanele de acelasi sex ,pentru ca daca acceptam acum asta,in viitorul apropiat vor fi cerinte pentru sado-maso, zoofili,pedofili si alte anomali.Eu exagerez acum,insa nu-i exclus sa se ajunga la asta din ce moment ,fiecare isi cere dreptul la libera exprimare - de orice fel . Ma gandesc ca se duce naibii,conceptul de familie,decenta. Nu am nimic impotriva sa-si traiasca fiecare "placerile",dar in interiorul casei - nu in afara acesteia. Nu se mai pune problema adoptiilor de copii - asa cum spune pingu .
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 3 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  pitulicea Lun 21 Oct - 19:55

mielusica a scris: .... daca acceptam acum asta,in viitorul apropiat vor fi cerinte pentru sado-maso, zoofili,pedofili si alte anomali.
Bine zis, mielu Cool 
Nu vreau ca fiul meu sa traiasca intr-o lume in care toti colegii lui se casatoresc cu caprele rolling on the floor rolling on the floor
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 3 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  itina Lun 21 Oct - 20:17

Aoleu! pale  Mi-am si inchipuit... pale 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 3 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  shadow Lun 21 Oct - 20:39

Daca el sau colegii lui asa vor vrea ( desi ma indoiesc ) , de ce le-ar sta altii in calea fericirii ? Very Happy 

Glumesc ... n-am nimic cu relatiile homo , traim intr-o lume libera , admit si casatoriile , dar nu pot fi de acord cu adoptiile .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 3 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  veronica_franco Mier 27 Noi - 13:43

apai...cu dragostea lor n-am nimic, cu casatoria...e discutabil (nu te tine o bucata de hartie) dar cu adoptia nu-s de acord nici eu... e total impotriva firii...
stiit bancul ala cu ..."a zis mama sa..." da; chiar : Cum deosebeste copilul "mama"? pale 
veronica_franco
veronica_franco
2
2


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 3 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  tegeusa Mier 27 Noi - 13:45

parerea mea? sa li se dea o bucatica mica de pamant intr-un loc placut, undeva pe unde-s pinguini si ursi polari si sa-si faca tara lor "homosexualia", iar acolo se se f...a intre ei cat vor.
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 3 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  Pingu Mier 27 Noi - 14:39

Parerea sincera ii ca nu-i inghit.
Daca ar fi dupa mine asa da ani de puscarie pentru cei care isi manifesta dragostea homosexuala in public, ce sa mai vorbim de casatorie.

tegeusa a scris:parerea mea? sa li se dea o bucatica mica de pamant intr-un loc placut, undeva pe unde-s pinguini si ursi polari si sa-si faca tara lor "homosexualia", iar acolo se se f...a intre ei cat vor.
Tu chiar vrei sa bei numa apa la Clooj? Laughing 

Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 3 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  myrk Mier 27 Noi - 21:13

Laughing Laughing Laughing Uite un om cu o gandire sanatoasa (Pingu adica! Very Happy )! Laughing Nu inteleg ce are Tege cu Pingu si cu pinguinii! scratch Laughing Eu nu cred ca cineva ar vrea ca odoru-i sa se casatoreasca cu un homo! Si-atunci daca pentru propriul copil nu esti de acord, cum poti sa fii de acord pentru altul? confused 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 3 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  atat de simplu Mier 27 Noi - 21:17

Si daca nu esti de acord, ce poti sa faci?Sa-ti spui parerea, doar. Se intampla tot felul de lucruri, nu le poti controla etc. Smile 
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 3 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  myrk Mier 27 Noi - 21:26

Da, macar atat poti face: sa-ti spui parerea! confused Nu le poti controla? Ba le poti controla, dar tocmai asta e: nu toti gandim la fel, iar cei care au putere de decizie au luat-o razna... demult! confused 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 3 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  atat de simplu Mier 27 Noi - 21:28

Poti controla intamplarile? Rolling Eyes 
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 3 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  atat de simplu Mier 27 Noi - 21:34

myrk a scris:Si-atunci daca pentru propriul copil nu esti de acord, cum poti sa fii de acord pentru altul?
Eu as spune asa:daca pentru altul nu poti fi de acord, cum poti fi de acord pentru propriul copil? Smile 
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum