GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Casatoriile intre homosexuali

+18
tegeusa
veronica_franco
itina
mielusica
elis27
Demostene
moonstone
atat de simplu
tano carridi
Radu
big_mama
Tizona
lynn
prafsipulbere
costica19
Mr Nobody
artcreative
pitulicea
22 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 2 Empty Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  pitulicea Sam 17 Apr - 16:21

Rezumarea primului mesaj :

Intrebata care este opinia ei asupra casatoriilor homosexuale, Teo Trandafir (candidata PDL) a raspuns:
"Mie mi se par OK. Atata vreme cat nu deranjezi pe nimeni, poti sa faci ce vrei. Nu ma deranjeaza pe mine, nu imi face mie nimeni nimic. Sunt niste oameni care se iubesc."
Apoi, Teo a revenit sustinand ca a inteles in mod eronat ca intrebarea se referea la relatiile intre homosexuali, nu la casatoriile intre acestia. "Legat strict de casatorie, nu cred ca acest lucru trebuie sa se intample. Statul gireaza prin autoritatea sa un contract intre doi oameni care poate servi drept exemplu pentru restul populatiei", a nuantat ea.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 26 Dec - 19:54, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Casatoriile intre homosexuali - Pagina 2 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  pitulicea Mar 7 Sept - 12:32

Cine-s Tarky si Madam Clarance? Surprised
Madam Clarance.... suna a personaj de roman.... Unul pe care nu l-am citit Rolling Eyes
Nu-i de Zola...nu? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 2 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  big_mama Mar 7 Sept - 12:33

nuuu Laughing Laughing
sunt doua personaje din realitate Laughing , inofensive de altfel Smile
big_mama
big_mama
1
1


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 2 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  Radu Mar 7 Sept - 12:35

eu cand il vad pe Tarky ala... No
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 2 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  pitulicea Mar 7 Sept - 12:45

Da' cine te pune sa te uiti la el? Laughing Laughing
Bine, bine.....exista, sunt inofensivi....dar trebuie neaparat sa se casatoreasca? Credeti ca odata casatoriti, nu vor mai "trai in pacat"? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 2 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  Radu Mar 7 Sept - 12:49

Cand schimb canalul se mai nimereste sa dau si de el Laughing
Radu
Radu
5
5


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 2 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  big_mama Mar 7 Sept - 18:07

casatoria o fac ca sa isi arate dragostea Laughing Laughing
big_mama
big_mama
1
1


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 2 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  tano carridi Mier 8 Sept - 15:04

eu zic sa nu va mai dati cu parerea fara rost...eu stiu mai bine cum este...sunt la a treia casatorie ca pasiv...inainte eram mai activ, dar degeaba, nu se lega nimic ! acum, ca trecui in tabara celor multi, doar arat "carnetu'" si am intrare (pardon, deschidere) peste tot ! ca sa nu o mai lungesc (...) eu sunt pentru ! Razz

tano carridi
3
3


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 2 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  pitulicea Mier 8 Sept - 15:58

Vrei sa faci si copii? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 2 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  tano carridi Mier 8 Sept - 20:50

nu, vreau sa fac pe copilul cu voi...aici

tano carridi
3
3


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 2 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  atat de simplu Mier 8 Sept - 20:53

Minunea aia de copil, de care am mai auzit? Wink
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 2 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  moonstone Joi 28 Oct - 11:34

din partea mea, căsătoriile astea le-aş trece la "lucruri de prisos pe lumea asta" (no offense)
ceva ce nu duce la nimic, e degeaba. cât despre a mai şi adopta copii.. brrrrrr, dar poate că sunt eu mai scurtă la minte şi nu înţeleg Very Happy
moonstone
moonstone
4
4


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 2 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  Demostene Lun 31 Ian - 17:59

In presa a aparut o stire despre cei 2 celebri homosexuali (Elton John si David Furnish) care au un copil, nascut de o femeie purtatatoare a unui ovul fecundat de sperma amestecata a celor doi. Mi se pare prea excentric, de la unul nu ajungea?
In rest nu am nimic impotriva cuplurilor de homosexuali, pana la adoptarea sau procrearea unui copil, unde sunt contra.
Demostene
Demostene
3
3


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 2 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  moonstone Mar 8 Feb - 12:25

mda, se pare că e de ajuns ca cei doi homosexuali care vor să înfieze un copil să fie celebrii, ca oprobriul public să nu mai funcţioneze thinking
moonstone
moonstone
4
4


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 2 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  pitulicea Mier 26 Dec - 20:26

Demostene a scris: ...Mi se pare prea excentric, de la unul nu ajungea?
Cum adica ti se pare excentric? Cand e vorba de un barbat si o femeie, nu participa amandoi parintii? Laughing
Mie mi se pare mai excentric gestul lor de a apela la o femeie purtatoare de sarcina, nu faptul ca au contribuit amandoi la pseudo-procreere Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 2 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  elis27 Mier 2 Ian - 21:31

Unde era ascuns topicul asdta de nu l-am vazut eu pana acum? Very Happy
Din ceea ce am citit pe aici ,lasand la o parte casatoria cu care nimeni nu e de acord ,eu am inteles cam asa : cuplurile de homosexuali cresc copii care devin homosexuali deci cuplurile hetero cresc copii hetero .Si homosexualii de unde apar? Very Happy Rolling Eyes
elis27
elis27
4
4


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum