GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Casatoriile intre homosexuali

+18
tegeusa
veronica_franco
itina
mielusica
elis27
Demostene
moonstone
atat de simplu
tano carridi
Radu
big_mama
Tizona
lynn
prafsipulbere
costica19
Mr Nobody
artcreative
pitulicea
22 participanți

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 4 Empty Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  pitulicea Sam 17 Apr 2010 - 16:21

Rezumarea primului mesaj :

Intrebata care este opinia ei asupra casatoriilor homosexuale, Teo Trandafir (candidata PDL) a raspuns:
"Mie mi se par OK. Atata vreme cat nu deranjezi pe nimeni, poti sa faci ce vrei. Nu ma deranjeaza pe mine, nu imi face mie nimeni nimic. Sunt niste oameni care se iubesc."
Apoi, Teo a revenit sustinand ca a inteles in mod eronat ca intrebarea se referea la relatiile intre homosexuali, nu la casatoriile intre acestia. "Legat strict de casatorie, nu cred ca acest lucru trebuie sa se intample. Statul gireaza prin autoritatea sa un contract intre doi oameni care poate servi drept exemplu pentru restul populatiei", a nuantat ea.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 26 Dec 2012 - 19:54, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Casatoriile intre homosexuali - Pagina 4 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  Pingu Mier 27 Noi 2013 - 21:35

Nu, dar ar putea controla consecintele. Razz
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 4 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  shadow Mier 27 Noi 2013 - 21:59

Daca ar fi , sa spunem , ca al meu copil sa traiasca cu o persoana de acelasi sex , eu sa-l resping sau reneg ?! Surprised  ... asta e o prostie  fiindca in primul rand este vorba de viatza lui si ma gandesc ca la randul meu n-am acceptat pe cineva sa-mi dirijeze  destinul : eu de ce sa o fac cand de fapt ar trebui sa-mi sustin copilul chiar si atunci cand nu-mi convine cum gandeste ...

Credeam ca in Ardeal lumea este mai deschisa . Very Happy 
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 4 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  Vizitator Mier 27 Noi 2013 - 22:17

la fel gandesc si eu Shadow. Homosexualitatea exista de cand este lumea lume, nu este gaselnita nostra. Dar foarte repede sar toti pudibonzii sa judece si sa condamne, cu ce drept oare? Sigur ca n-ar fi o fericire sa-ti fie copilul homosexual, dar te impaci cu situatia , sunt altele si mai rele pe lume.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 4 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  Ink Mar 23 Iun 2015 - 14:07

Homosexualitatea nu se alege, asta e sigur si e demonstrat. De ce ar vrea cineva sa aleaga sa fie homosexual? Nu isi doreste nimeni sa fie homosexual si sa faca parte dintr-o societate unde homosexualii (intra aici si fetele si baietii) nu sunt acceptati sau sunt priviti cu ochi rai. De asemenea, nu poti deveni homosexual pentru ca e o conditie cu care te nasti. Oricat de mult ai fi expus la relatiile homosexuale, este imposibil sa devii unul doar din cauza lor. Gandititi-va daca voi ati fi devenit homosexuali in cazul in care parintii vostri ar fi fost asa. Asta legat de homosexualul ca individ.

Legat de casatorie, daca doi oameni de acelasi sex se iubesc nu vad de ce nu s-ar putea casatori si, mai mult, de ce nu ar putea infia. Exista atatia copii orfani. Si pe langa asta, daca acei oameni sunt in stare sa le acorde o educatie buna, unde e problema? Asa cum am spus mai sus, nu poti deveni homosexual. Sunt copii care provin din familii hetero si carora li s-a oferit o educatie proasta sau care au avut o copilarie traumatizanta din cauza parintilor.
Cat despre la ce contribuie homosexualii... exista si inseminare artificiala si donarea spermei. Sigur ca pot contribui.
Dar oricum, nu e ca si cum daca le permiti sa se casatoreasca sau sa infieze, o sa devina toata tara homosexuala. Nu vad de ce nu am accepta ca normal iubirea dintre doua persoane de orice sex si sa lasam prejudiciile la o parte.
Legat de ce am spus mai sus cu educatia, am gasit pe internet saptamana trecuta o imagine interesanta:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ink
Ink
1
1


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 4 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  Vizitator Vin 26 Iun 2015 - 20:13

nu stiam eu unde si ptr. ce am primit al doilea rosu, acum stiu Laughing Laughing Laughing
Ink, cred ca nu esti homosexual numai prin nastere, cred ca asta se si dobandeste...am mai citit si am mai vazut si prin filme, copii abuzati sexual, prin orfelinate sau cu cine stie ce prilej, si asta si-a pus amprenta asupra vietii lor, multi dintre cei abuzati devenind la randul lor homosexuali. Nu am argumente puternice ptr. ca nu prea m-a interesat subiectul, dar cred ca aproape orice se dobandeste pe lumea asta, in anumite circumstante, mai ales daca se intampla la varste fragede.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 4 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  itina Vin 26 Iun 2015 - 20:18

In SUA s-a dat liber casatoriilor intre homosexuali... Rolling Eyes
itina
itina
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 4 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  Vizitator Vin 26 Iun 2015 - 20:24

si in Germania, Itina, si Franta, cred ca si Marea Britanie si m-as mira sa n-o fi facut si tarile nordice, care sunt cele mai tolerante, nu judeca pe nimeni, nici macar pe tiganii romani. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 4 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  itina Vin 26 Iun 2015 - 20:44

Cineva...un prieten de-al meu, facuse la un moment dat un comentariu referitor la aceasta toleranta a drepturilor de orice fel al oamenilor. E dreptul omului de a se iubi cu cine vrea? Atunci de ce sa nu se legalizeze la un moment dat si zoofilia, de exemplu? Cum zicea respectivul:" Daca eu iubesc o gaina, de ce nu ma pot insura cu gaina mea? Si ea ma iubeste, respectam si drepturile animalelor si toata lumea e fericita!" Rolling Eyes
P.s: randurile respective sunt doar cu titlul de pamflet, a nu se intelege ca am prieteni zoofili! Wink
itina
itina
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 4 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  Vizitator Vin 26 Iun 2015 - 20:53

Laughing Laughing deja sarim in alta tema. Credeam ca vorbim despre relatiile inter-umane Razz
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 4 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  itina Vin 26 Iun 2015 - 21:06

Daaa... Azi legiferam astfel de drepturi, ce ne opreste maine sa vrem mai mult? Smile
itina
itina
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 4 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  Vizitator Vin 26 Iun 2015 - 21:10

a vrea mai mult inseamna deja deviatie , nu ca homosexualitatea nu ar fi o deviatie, insa zoofilia este deja boala grea. O sa te mire daca iti spun ca sunt state in care zoofilia este permisa? daca nu ma insel chiar si in Ungaria Laughing
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 4 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  itina Vin 26 Iun 2015 - 21:13

Fereasca Domnu'! Nu cred asa ceva! Surprised
itina
itina
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 4 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  Vizitator Vin 26 Iun 2015 - 21:16

gugaleste si tu putin, poate gasesti ceva si scrii aici, eu am mult de citit de urma dupa 2 saptamani de chiul Razz
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 4 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  itina Vin 26 Iun 2015 - 21:18

Am citit acum pe net... Cica Romania, Finlanda si Ungaria au ramas ultimele tari din Uniunea Europeana unde zoofilia e permisa. Surprised
itina
itina
6
6


Sus In jos

Casatoriile intre homosexuali - Pagina 4 Empty Re: Casatoriile intre homosexuali

Mesaj  Vizitator Vin 26 Iun 2015 - 21:24

Romania?? Surprised Surprised asta n-as fi crezut...si mai radeam de unguri Sad
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum