GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Visele si realitatea

+43
Annmarie
Florin Popa
SoulOfOcean
East17
dorina_s
Pingu
myrk
itina
freda white
eledas
RALUCA
mielusica
dcbal
Ostional
Queensland
Obi-Wan Kenobi
Constantin
Amrita
shadow
teardrop
parwous
serpico
Adriatica
tegeusa
Anna
Angel
Irinna
atat de simplu
lexus
zexe
sharp00714
Nana_Duval
oli
daffy_
Demostene
mrs nobody
lynn
Radu
HAUU_HAUU
aspidistra76
habibi77
pitulicea
snow
47 participanți

Pagina 12 din 43 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 27 ... 43  Urmatorul

In jos

Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Visele si realitatea

Mesaj  snow Sam 10 Apr - 10:17

Rezumarea primului mesaj :

Se spune ca daca iti amintesti ziua ce ai visat noaptea, visele se vor implini.
Asa sa fie? Rolling Eyes
snow
snow
6
6


Sus In jos


Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  atat de simplu Mar 12 Mar - 14:11

Inseamna ca unele amintiri,unele dorinte,unele doruri refulate ne mai prind din urma. Neutral Doar oameni suntem, chiar si eu...desi nu asta ar fi prima impresie. Very Happy
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Mar 12 Mar - 14:21

Laughing Laughing Cunosc. Adevarul e ca si eu sunt mult mai umana in vis Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Mier 29 Mai - 1:21

Eu am visat-o pe pitulicea spre dimineata. Era imbracata intr-o camasa de noapte (era destul de draguta- camasa Very Happy ), statea in fata unei ferestre deschise la parterul unui bloc si vorbea cu o persoana de gen feminin, al carui chip nu l-am vazut: -Ce faci draga, m-ai lasat pe-afara, da-mi drumul inauntru! Eu trec pe langa pitulice si-i spun buna ziua, ea nu ma observa decat atunci cand eram la oarecare departare. Si, cum ma vede, vine spre mine, da' cum era cu camasutza aia pe ea (chiar ii venea bine Very Happy ), am vazut ca avea in picioarele goale o pereche de pantofi si-mi zic, in gandul meu: uite acu' sa-i fac o poza, s-o postez la fotografia saptamanii Very Happy ; dar, desigur, cenzura a fost mai puternica decat prima intentie Very Happy ! Ea m-a poftit in casa si-am inceput sa stam la un pahar de vorba! Da, sa stii ca pareai foarte umana, placuta si pasnica (si eu la fel Embarassed ); (eu unul va spun: nu credeti in vise Very Happy )!
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Vizitator Mier 29 Mai - 10:06

Laughing Laughing Laughing
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Mier 29 Mai - 11:03

Laughing Laughing Laughing Asta e chiar vis, sau fictiune? Razz Oricum, m-ai amuzat.
1. Nu port camasa de noapte, decat daca vreau sa impresionez un mascul....ceea ce nu mai e cazul Very Happy
2. Nu stau la bloc.
3. Daca poftesc pe cineva in casa, ceea ce mi se intampla extrem de rar, chiar sunt umana si pasnica. Daca-s placuta, asta nu pot pentru ca sa stiu confused da' mai mult ca sigur nu. Nu pot masca faptul ca fac eforturi sa fiu umana si pasnica Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  myrk Mier 29 Mai - 17:07

M-am straduit sa redau cat mai fidel visul! Nu-i nici o fictiune! Acu', daca stai la bloc sau nu, asta e, oricum ai sarit pe geam afara si geamul era la parter! Very Happy Chiar mi-a placut cum iti statea camesutza (mai putin pantofii)! Very Happy

Eee, pana la urma .... a fost un vis frumos!... Smile
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Mier 29 Mai - 19:26

Eu cred ca ai tras cu ochiul al "Foto cu noi" si m-ai vazut in camasuta de noapte. Probabil de acolo si visul Razz Desi, fara o legenda la poza, nu cred ca ti-ai fi dat seama ca-i vorba de o camasuta de noapte Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  dcbal Mier 5 Iun - 15:39

Un vis de-al meu dat spre interpretare .

CALUL NEGRU si PINTENOG -ca denumire

Acum cativa ani, intr-o primavara, eram la casa parinteasca , undeva pe Valea Oltului .Intr-una din nopti , un vis ciudat .....Noaptea in somna mi se arata ca e ziua si ma aflam in curtea casei . Apare un cal superb , negru ca pana corbului , dar pintenog la picioarele din fata....el se apropia de mine , m-am speriat si m-am rezemat de peretele casei . Calul s-a apropiat de mine , s-a ridicat pe picioarele din spate , iar cu cele din fata batea deasupra capului meu in peretele casei . Cu toate ca nu ma atingea cu copitele , pe mine ma prinsese o frica de moarte si atunci m-am lasat pe sezut cu spatele lipit de perete .Calul cel negru a revenit la forma lui in fata mea , iar apoi se intinse langa mine , dar intr-o forma mai mica . Se uita la mine ochi blanzi , eu mi-am revenit in fire si am inceput sa-l mangai .Era o imagine care se desfasura intr-o calmitate rara si o lumina alba .Aceasta stare a durat cateva clipe .

Acesta este visul . As dori sa aflu anumite pareri cu ceea ce ar fi putut sa se intample a doua zi . ( a fost ceva si am sa dau raspunsul )

Vis placut !
dcbal
dcbal
3
3


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  atat de simplu Mier 5 Iun - 15:50

Pai nu avem nici o idee despre viata ta.Cum sa dam o interpretare?Visele au legatura cu ceea ce esti, ce simti, ce doresti etc...Nu merge pe ghicite aici. Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  dcbal Mier 5 Iun - 19:44

Visul poate fi o avertizare la ceea ce urmeaza in ziua urmatoare sau mai tarziu . Atunci cand ti-au ramas cateva franturi din el , dar bine intiparite in minte, s-ar putea sa-ti dai seama de semnificatia elementelor (fiintelor) care apar in derularea sa . Apoi urmeaza interpretarea . Ceva negru ( chiar si calul ---"'mijlocul de deplasare"' al Satanei , asa cum se spune in popor) te duce gandul la rau . Nu intotdeauna e asa!
Am sa -mi prezint intamplarea de a doua zi mai tarziu !
Multumesc pentru interventie !
dcbal
dcbal
3
3


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  atat de simplu Mier 5 Iun - 19:51

Dcbal, avertizarea aia tine tot de experientele traite de tine.Un acelasi vis poate insemna altceva pentru persoane diferite.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Vizitator Joi 11 Iul - 10:00

1. Soarece
Afaceri slabe, pierderi banesti
-- alb- casatorie fericita
-- fugind- noapte fara odihna
-- in capcana- izbanda contra dusmanilor
-- jucandu-se- asteapta petitori
-- multi- foamete
- omorand- veste buna, scapi de musafiri
-- prinzand- dobanda, castig la jocuri de noroc
-- rontaind- bucurie mare
-- vazand- dusman ascuns, subaltern hot
-- visand negri- cineva din familia ta te fura.
2. Soarece
Daca visezi ca prinzi un soarece intr-o cursa este semn ca vei primi vesti neplacute printr-o scrisoare de la un prieten cicalitor.Daca visezi ca esti speriat de un soarece inseamna ca vei fi pus intr-o situatie jenanta de catre o persoana mai tanara decit tine.Daca visezi ca omori un soarece inseamna ca iti vei cumpara un sifonier nou.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  mielusica Joi 11 Iul - 10:30

Nu mai retin tot visul ca sa-i dau eu o interpretare ... am ramas doar cu imaginea unui soricel alb (la trezire - din tot visul)....
Multumesc aella!
De regula ,cand raman, la trezire , cu intreg visul - in memorie - imi place sa-i dau eu o interpretare...si asta pentru ca mi se intampla foarte rar sa - mi amintesc tot visul.
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  pitulicea Joi 11 Iul - 10:34

Deci soricel alb = casatorie fericita. Rolling Eyes 
mielu, la cum te stiu, nu cred ca visul asta se adevereste curand, cu atat mai putin azi! Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  tegeusa Joi 11 Iul - 11:05

io am visat ca eram robot ucigas si stateam pe un sezlong, pe plaja Surprised  ce inseamna??? Neutral 
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 12 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 43 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 27 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum