GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Visele si realitatea

+42
Florin Popa
SoulOfOcean
East17
dorina_s
Pingu
myrk
itina
freda white
eledas
RALUCA
mielusica
dcbal
Ostional
Queensland
Obi-Wan Kenobi
Constantin
Amrita
shadow
teardrop
parwous
serpico
Adriatica
tegeusa
Anna
Angel
Irinna
atat de simplu
lexus
zexe
sharp00714
Nana_Duval
oli
daffy_
Demostene
mrs nobody
lynn
Radu
HAUU_HAUU
aspidistra76
habibi77
pitulicea
snow
46 participanți

Pagina 43 din 43 Înapoi  1 ... 23 ... 41, 42, 43

In jos

Visele si realitatea - Pagina 43 Empty Visele si realitatea

Mesaj  snow Sam 10 Apr - 10:17

Rezumarea primului mesaj :

Se spune ca daca iti amintesti ziua ce ai visat noaptea, visele se vor implini.
Asa sa fie? Rolling Eyes
snow
snow
6
6

Sus In jos

Visele si realitatea - Pagina 43 Empty Re: Visele si realitatea

Mesaj  dorina_s Vin 7 Ian - 0:09

Am visat ca urcam niste scari, care nu se mai terminau...
dorina_s
dorina_s
5
5

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Lun 10 Ian - 19:24

Din cate stiu eu, cand visezi ca urci scari, e de bine. Mai multe detalii nu stiu sa-ti dau.
Mi-e dor de bunica Neutral Ea stia!
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  myrk Mier 20 Apr - 13:05

Am visat-o pe pitu- parca eram la ea, si ea era in chelea goala. Acum nu va ganditi la chestii erotice, ca nu erau. Laughing Avea nu-sh ce probleme la coloana- niste inele defecte si niste galme (probabil am ramas eu cu niste sechele psihologice de la coloanele infinitului ale lui eledas si a cumnata-mii, precum si de la coloana mea cifozata). Nu ma intrebati acu' de ce avea pitu spatele gol si eu priveam. Laughing

Apoi pitu zice: daca tu m-ai condus pe mine (o condusesem, probabil, dar nu stiu unde) acu' te conduc eu pe tine pana acasa (ea fiind acasa in Ardeal, iar eu in Moldova). Eu nu prea voiam, ziceam ca nu e nevoie (si chiar nu era Laughing - pitu nu si nu). Si am traversat strada (ca in vis) de la Cluj la Botsheni (intr-o clipa) si m-a "adus" pitu pe jos pana in spatele blocului. Am inceput sa vorbim- cand ma uit la pitu, era rasa pe cap (zic- ce i-o fi venit, dar asa e pitu, cand ii vine ei pe chelie ceva. Laughing ; am vazut azi-noapte un film cu detinuti, probabil d-aia am visat). Cum stateam noi asa in spatele blocului, spatele (la bloc) se transforma intr-un fel de magazin (de fapt magazinul era in aer liber Laughing ). Vede pitu o lustra cu multe brate- era interesanta, dar ciudata. Nu era hotarata daca sa o cumpere sau nu- eu tot insistam s-o ia, ca e frumoasa. Si s-a terminat visul. (pitu nehotarata ca probabil trebuia sa dea bani pe ea Laughing ).

Dupa aia l-am visat pe taica-meu flacau (el flacau si eu treceam pe langa el, oleaca mai in varsta eu Laughing ). Era tuns smecher (ca fotbalistii engleji) si avea haine noi (imi ziceam in gand ca a fost mai smecher ca mine Laughing ). Probabil vazand-o pe Maia, s-au facut niste conexiuni in creier- mi-aduceam aminte cand, copil fiind, mergeam de la tara pe jos 4 km pana la drumul national spre oras (circulau rar autobuzele la tara, iar de la soseaua principala luam ocazie); iar dupa primii 50 de metri oboseam, iar taica-meu, tinerel, ma lua in spate, dupa gat, 4 km. (Ieri am fost la denie cu Maia, cu maica-sa si cu Adriana, iar Maia voia in brate c-o dureau picioarele).

Elucubratii (de ce n-as visa si eu ceva frumos, linistit- nu doar aberatii).

Pitu, sa-mi zici daca se potriveste lustra cu decorul. Laughing
myrk
myrk
6
6

Sus In jos

Mesaj  pitulicea Mier 20 Apr - 14:42

Laughing Laughing Laughing Tu cu visele tale...
Pai probleme la coloana chiar am. Nu mare lucru, numa' mi-s dislocate cateva vertebre. Rasa in cap nu sunt, dar nici par prea mult nu am. Abia ce mi-au mai ramas cateva fire, aproape numarabile Laughing Lustra nu-mi mai trebuie it wasn\'t me Am deja.
Figura visele tale.
pitulicea
pitulicea
6
6

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 43 din 43 Înapoi  1 ... 23 ... 41, 42, 43

Sus