GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 55 din 66 Înapoi  1 ... 29 ... 54, 55, 56 ... 60 ... 66  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 55 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 55 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Mier 4 Noi - 14:19

Bune nu prea sunt, deja leul a luat-o la vale, dar probabil s-a evitat o varsare de sange. Multi oameni ar fi iesit in strada, chiar circulau tot felul de indemnuri si nu toti sunt bineintentionati. Actiuni subversive vor exista intotdeauna.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 55 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Joi 5 Noi - 13:39

aella a scris: Actiuni subversive vor exista intotdeauna.

...si prosti de dau in gropi, cu duiumul Sad
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 55 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Vin 6 Noi - 13:00

Statul Islamic, sceleratii aia care impreuna cu Baschar Al Assad au declansat toata nebunia refugiatilor, a reusit sa plaseze o bombna la bordul uni avion rusesc care avea 224 pasageri la bord.
Presa britanica spune ca Al Qaeda a incercat adesea, fara succes, sa puna bombe in avioane civile, dar iata ca ISIS a reusit. Iar mesajul catre Putin a fost o ''opera literara'', un fel de dictionar de injuraturi arabe, dupa ce cu 2 saptamani in urma au spus ca ''Barack Obama este un idiot, un ratat lipsit de solutii”.
Ce urmeaza, acum ca au patruns deja in Europa? Cred ca nimic bun. Rolling Eyes
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 55 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  SoulOfOcean Sam 7 Noi - 23:35

Îmi pare rău pentru victime, dar îi război şi trebuie lumea să înţeleagă că ISIS nu va purta niciodată un război convenţional.
SoulOfOcean
SoulOfOcean
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 55 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Dum 8 Noi - 11:51

Ai vreo indoiala ca lumea nu stia din secunda 1 ca ISIS nu poarta un razboi conventional? Laughing Cum altfel ar putea face o grupare terorista? Very Happy Nici macar nu e un razboi ce fac ei, ci un macel irational.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 55 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  SoulOfOcean Dum 8 Noi - 14:55

Păi da, dar dacă Rusia ar folosi împotriva lor arme neconvenţioanale, NATO ar sări pe ei...îţi dai seama că deabia aşteptă...poate că până la urmă îi adevărat că USA a trimis are celor de la ISIS înainte ca aceştia să se numească astfel, cu cât conflictul ţine mai mult cu atâta pun la încercare răbdarea ruşilor Very Happy
SoulOfOcean
SoulOfOcean
2
2


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 55 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Dum 8 Noi - 15:40

Nu cred c-o sa ''sara'' NATO in veci pe Rusia, daca Rusia nu atenteaza grav la UE...care UE oricum nu se simte prea bine.  Rusia nu-i Irak sau Afganistan si cu ei nu te joci, mai ales cu Putin la botoane. Very Happy
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 55 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Sam 14 Noi - 0:53

Teroare la Paris. Poliție: cel puţin 30 de morți şi 100 de ostatici

Cel puțin 30 de persoane ar fi decedat în mai multe atacuri armate care au avut loc în arondismentul X al Parisului, potrivit Prefecturii Poliției. Trei explozii ar fi avut loc în apropiere de Stade de France, unde se desfășoară meciul amical Franța-Germania. Președintele Francois Hollande, prezent la meci, a fost evacuat. Iar într-o sală de spectacole din arondismentul XI, Bataclan, are loc o luare de ostatici. Cel puțin 100 de persoane sunt ținute captive.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 55 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Sam 14 Noi - 0:53

Update Teroare la Paris. Surse din poliție: cel puţin 60 de morți şi 100 de ostatici

Parisul retrăiește coșmarul terorismului, de data aceasta într-un atac fără precedent. Vineri seara au avut loc atacuri armate aparent coordonate, explozii în apropiere de Stade de France, unde se desfășura meciul amical Franța-Germania, și o luare de ostatici într-o sală de spectacole. Sunt zeci de morți. Președintele Francois Hollande, prezent la meci, a fost evacuat.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 55 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  eledas Sam 14 Noi - 12:28

Nici macar nu mai pot spune "buna dimineata" pentru ca oricat am vrea sa nu bagam in seama ce s-a intamplat azi noapte in Paris si chiar daca a lovit direct doar Franta, nu este de nebagat in seama. Este semnalul de alarma despre care vorbeam (scriam) candva la acel subiect unde se discuta despre imigranti, atunci cand scriam ca, nu vreau sa stiu ce ni se pregateste de Sarbatorile de iarna (sau ceva de genul)
"atacuri armate aparent coordonate" scrie aella. Din pacate cuvantul "aparent" este eronat in acest context (stiu ca asa a scris la inceput si presa) "Aparent"...incepe un razboi, altfel decat l-au trait pe cel de al II-lea bunicii si parintii nostri. Oricat nu vor unii sau alti sa-si strice ziua cu stiri negative, (consider ca asemenea declaratii sunt doar de fond) ceea ce s-a intamplat nu lasa pe nimeni rece.
Doro scria intr-un mesaj anterior ceva despre "un macel irational" este ceea ce pot scrie si eu acum dupa Paris 13.11.15
Efectiv imi lipsesc cuvintele, cuvinte care oricum ar fi de prisos.
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 55 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Sam 14 Noi - 12:50

6 atacuri in aceeasi noapte, in acelasi oras, peste 150 de morti, cca 200 de raniti...iar europenii sunt socati, Dacian Ciolos e socat, toti sunt luati prin surprindere...Prostia lor, a tampitilor de politicieni europeni in frunte cu cei germani, a omorat atatia oameni si cu siguranta va mai omori. Au invitat moartea in Europa si acum sunt socati, de parca n-ar fi fost de asteptat ca asta se va intampla, cand aduci puhoi de arabi in Europa, arabi care de cand lumea au urat crestinismul si pe crestini, chiar si cei care nu sunt radicali nu au simpatii fata de occident. Dar de dat navala la trai pe spinarea prostilor de europeni, dau toti, banii nostri nu le put, doar noi le putzim si atunci e bine sa ne mai rareasca, ca poate ii impiedicam pe aici...
Are dreptate Eledas, s-ar putea sa avem un mare foc de artificii de Craciun!
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 55 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Wolff Sam 14 Noi - 12:58

Eledas si Doro au scris cam tot ce era de scris despre tema actuala. big hug Eu simt, si nu doar de acuma o mare furie pe politicienii europeni care nu-s nevinovati la ceea ce se intampla Mad Sunt mult prea furios si dezamagit ca sa scriu mai multe Smile Exclamation
Wolff
Wolff
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 55 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Sam 14 Noi - 13:03

Wolff, tare mi-e teama ca Germania si Marea Britanie sunt urmatoarele pe lista. Sad Sunt asa de indignata ca nici nu ma mai pot speria, acum simt numai nervi, draci, furie, adica numai sentimente din astea destructive, nu am pic de iubire crestineasca in mine Mad
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 55 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  eledas Sam 14 Noi - 14:02

Si cum ai putea sa simti altceva Doro??! Sunt asa de aproape de noi, sunt printre noi. Imagineaza-ti ce traiesc eu aici in Sbg. unde ajung (migranti) aproape zilnic cu miile. Marea majoritate sunt cazati in garajul subteran al garii sau in corturi de campanie pe langa, gara care nu este prea departe de locuinta mea. Nu vreau sa spun ca doar Merkel este vinovata de situatie(desi dupa umila mea parere, marea parte a vinei o poarta ea)  la fel si Hollande si multi alti politicieni care au crezut (sau cel putin asa incercau sa ne spele noua mintile) ca acesti migranti se vor aseza de a doua zi la cozile oficiilor fortelelor de munca si vor lua "sapa de coada" pentru a reabilita marea criza. Un Evil vor face, ei nu au muncit in tarile lor dar mai aici. Mereu ne-au invidiat si ne-au urat pentru viata libera si libertina pe care am avut-o in Europa cu toate micile neajunsuri de zi cu zi. Au urat si au propagat in gura mare ura impotriva crestinilor iar acum li s-a dat sansa clara de a se revolta impotriva populatiei nevinovate, impotriva Europei civilizate, impotriva civilizatiei si a stiintei in general pentru ca dupa capul lor tot globul ar trebui (sa traiasca) indobitocit in stil arhaic.

Da foc la o sura cu paie si ai sa vezi cum arde...
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 55 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Vizitator Sam 14 Noi - 14:03

Tocmai s-a anuntat ca printre victime sunt si doi romani. Toata lumea e socata, lumea intreaga care se lauda cu bugete de milarde, de tehnica militara, de satelisti care vad tot ce misca, de servicii secrete atente la ...naiba sa-i ia, o mana de oameni a dat peste capt o lume intreaga. Asta e lumea in care traim, doar vorbe si lauda. Si coincidenta bizara, tot la un spectacol de rock niste fanatici au inceput sa omoare lumea strigand " Ne-ati omorat fratii in Siria" Oare de ce n-au facut asta in Rusia? Oare rusii stau mai bine la aparare decat Franta, altfel nu-mi pot imagina.
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 55 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 55 din 66 Înapoi  1 ... 29 ... 54, 55, 56 ... 60 ... 66  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum