GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 17 din 66 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 41 ... 66  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 17 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 17 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  raichu Sam 22 Oct - 16:31

Eu nu am analizat foarte mult intrebarile si am raspuns la foc cu foc.Motivul?Recenzorita cu ochi albastri( nici o legatura cu militienii de dinainte de 89).
Asa ca o sugestie pentru administratorii recensamantului.Angajati recenzori manechini si repondentii dau tot din casa.
raichu
raichu
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 17 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Nana_Duval Sam 22 Oct - 16:54

Laughing Laughing Laughing
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 17 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  oli Sam 22 Oct - 20:30

Ce ti si cu barbatii astia . Very Happy
oli
oli
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 17 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Sam 22 Oct - 23:13

Pe mine nu ma intereseaza recensamantul. Nu mi se pare normal sa vina, sa-mi intre in casa, sa-mi puna intrebari. Sunt baze de date care contin suficiente informatii despre populatie. Mai mult decat se stie deja despre mine (din acele baze), nu e nevoie sa se stie.
A venit recenzorul aseara, a sunat la poarta, iar eu am deschis. I-am spus ca nu-l primesc pentru ca oricum "nu locuiesc aici" Very Happy Sunt doar in trecere Laughing A zis: "Vin maine. Gasesc pe cineva?"... "NU, nu gasiti nici maine." ... "Dar duminica?".... "Nici duminica." Very Happy
S-a uitat la mine ca la o ciudata si-a plecat. Evil
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 17 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  seaman65 Dum 23 Oct - 2:57

Eu pot sa spun ca nu locuiesc acasa. Laughing
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 17 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Nana_Duval Dum 23 Oct - 10:53

Eu raspund la intrebari doar daca va veni un barbat; altfel nu deschid usa! Very Happy
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 17 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Dum 23 Oct - 11:36

Eu de deschis usa o deschid, dar nu raspund la intrebarile barbatilor Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 17 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  shadow Dum 23 Oct - 13:23

Eu n-am putut inchide recenzorului poarta in nas ( pana la usa trebuia sa treaca de caine Very Happy ) , in primul rand pentru ca era femeie si in al doilea , o cunosteam prea bine fiind profesoara de limba romana a fetei pe cand era in generala Smile ...cat despre intrebari nu m-a deranjat niciuna Laughing ...
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 17 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  seaman65 Dum 23 Oct - 13:31

Ia uitati ce zice Bill Gates:
http://www.naturalnews.com/029911_vaccines_Bill_Gates.html
Intr-o recenta prezentare la o conferinta TED, miliardarul Microsoft Bill Gates, care a donat sute de milioane de dolari pentru noi vaccinuri, vorbeste despre problema emisiilor de CO2 si efectele sale asupra schimbarilor climatice. El prezinta o formula de urmărire a emisiilor de CO2, dupa cum urmeaza: CO2 = P x S x E x C, unde:

P = Persoane / locuitori ai globului
S = Servicii/ persoana
E = energie/ servicii
C = CO2 / unitate de energie
Apoi, el adauga faptul ca, in scopul de a ajunge la 0 cu nivelul de CO2, "probabil unul din factorii acestei inmultiri ar trebui sa fie aproape de zero."

Ca urmare a acestei concluzii, Bill Gates incepe sa descrie modul in care primul numar - P (pentru persoane) - ar putea fi redus. El spune: "Lumea de azi are 6.8 miliarde de oameni ... numar ce va ajunge pană la aproximativ 9 miliarde. Acum, daca facem o treaba foarte buna cu noile vaccinuri, cu serviciile medicale, cu serviciile de sanatate reproductiva, am putea, cel mai probabil, sa reducem acest numar cu 10 sau 15%. "
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 17 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  seaman65 Dum 23 Oct - 13:36

Reducerea populatiei lumii prin vaccinuri
Aceasta declaratie a venit din partea lui Bill Gates fara urma de ezitare, fara a se balbai sau a da vreun semn ca face o gresala de exprimare. Se pare ca a fost o parte deliberata si calculata dintr-o prezentare bine dezvoltata si coerenta.
Deci, ce inseamna urmatoarea afirmatie a lui Bill Gates "daca facem o treaba foarte buna cu noile vaccinuri, cu serviciile medicale, cu serviciile de sanatate reproductiva, am putea, cel mai probabil, sa reducem aceste numere cu 10 sau 15%? "
In mod evident, aceasta afirmatie implica faptul ca vaccinurile sunt o metodă de reducere a populaţiei. La fel si "serviciile de ingrijire a sanatatii", despre care toti cititorii NaturalNews deja stiu ca sunt, de fapt "servicii de perpetuare a bolilor" si aduc mai multe prejudicii decat ajuta oamenii.

Cum pot fi utilizate vaccinurile in asa fel incat sa duca la reducerea populatiei lumii?
In cazul in care vaccinurile sunt utilizate in scopul reducerii populatiei, exista doar trei moduri reale in care acestea ar putea fi, teoretic, "eficiente" din punctul de vedere al celor care doresc sa reduca populatia globului:
1) Ar putea ucide oamenii incet, intr-un mod care trece neobservat, efectele aparand poate peste 10 - 30 de ani, prin accelerarea unor boli degenerative.
2) S-ar putea reduce fertilitatea si, prin urmare, rata natalitatii in intreaga lume ar scadea, reducand astfel populatia lumii pentru mai multe generatii succesive. Aceasta metoda prin care e provocata ”moartea lenta" ar putea parea mai acceptabila pentru oamenii de stiinta care doresc sa vada populatia mondiala in scadere, dar nu au destul curaj sa ucida oamenii direct, prin medicina conventionala. Exista deja dovezi ca vaccinurile pot provoca avorturi spontane http://www.truthistreason.net/bill-gates-says-vaccines-can-help-reduce-world-population
3) Vaccinurile ar putea creste rata de deces in cazul unei viitoare pandemii. Teoretic, eforturile de vaccinare pe scara larga ar putea fi urmate de o eliberare deliberata a unei tulpini de gripa extrem de virulenta, cu o rată de mortalitate ridicata. Aceasta abordare a vaccinurilor ca "arme biologice"ar putea duce la uciderea a milioane de oameni al caror sistem imunitar a slabit ca urmare a vaccinarilor anterioare.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 17 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Dum 23 Oct - 13:39

De ce sa asteptam 10-30 de ani? Nu-i pierdere de vreme? Laughing
Sa-nceapa de maine confused
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 17 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Dum 23 Oct - 13:58

Se aplica sintagma "cel mai puternic supravietuieste". Pana acum un secol mama natura facea selectia in functie de adaptarea la factorii externi.Acum rolul mamei natura a fost preluat de oamenii bogati, ce foslosesc sistemul medical drept instrument de control si de stopare a exploziei demografice. Acesti oameni bogati sunt adaptati perfect vremurilor pe care le traim...restul sa moara!

Deci, care-i problema? Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 17 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  seaman65 Dum 23 Oct - 14:15

Problema este ca ei asteapta o populatie a lumii de 500 de mii de oameni (cinci sute de mii).
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 17 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Dum 23 Oct - 14:36

Stiu, dar am cateva intrebari , sper eu pertinente.

Cu ce vor suplini forta de munca? Nu cred ca poti automatiza totul, ei au nevoie de noi, sclavi pe plantatie.

De ce se doreste asta? Nu cred in balivernele de genul "nu sunt suficiente resurse", cred mai degraba ca suntem puturosi, iar economiile tarilor nu au baze reale si solide, sunt sutinute doar de speculatii, si asta o devedeste asa zisa "criza mondiala".




habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 17 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Nana_Duval Dum 23 Oct - 14:43

Pe cuvant de om daca mai fac vreun vaccin de-acum!
Nana_Duval
Nana_Duval
5
5


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 17 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 17 din 66 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 41 ... 66  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum