GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirea zilei

+54
eledas
SoulOfOcean
RALUCA
mastermind
pauletz
itina
mielusica
myrk
Woo Woo
Ostional
Annya
puricelu
Pingu
parwous
Krissunu
Sturmritter
Violoncella
Amrita
Asgard
Popa
no.body
fata_cu_sosete_de_diamant
elis27
Mandarax
tegeusa
Obi-Wan Kenobi
raichu
seaman65
shadow
dominik
mihaic3001
Nana_Duval
sharp00714
zexe
GESF
oli
Eleonore
daffy_
fotohobby
Demostene
mrs nobody
dragos
mari
atat de simplu
aspidistra76
lynn
man
kitty
Mr Nobody
costica19
Radu
snow
pitulicea
habibi77
58 participanți

Pagina 10 din 66 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 38 ... 66  Urmatorul

In jos

Stirea zilei - Pagina 10 Empty Stirea zilei

Mesaj  habibi77 Joi 11 Mar - 11:19

Rezumarea primului mesaj :

Ieri mare scandal in Senat. De ceva timp se vehiculeaza ideea ca Base ar fi bolnav, si conform Constitutiei cel care urmeaza sa ne conduca destinele (interimar) in cazul in care presedintele se afla in incapacitatea de a-si exercita indatoririle fata de tara , ar fi presedintele Senatului. Ieri, pe ordinea de zi a fost propusa , de catre PD-L si independenti, votarea alungarii lui Geona de la pupitrul prezidential al senatului. PD-L- ul a si gasit inlocuitor, d-na Sulfina Barbu......cred ca ne indreptam spre dictatura.....putin cate putin....
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Stirea zilei - Pagina 10 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  mrs nobody Lun 15 Noi - 20:06

nu Smile
frumusetea nu e neaparat o necesitate la un barbat
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 10 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  snow Lun 15 Noi - 20:15

Poate doar frumusetea interioara.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 10 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  mrs nobody Lun 15 Noi - 20:57

dar aceasta nu se vede, doar se simte Smile
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 10 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  snow Lun 15 Noi - 21:00

Pentru multe femei e greu sa faca asta.
Sau lipsit de interes.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 10 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  mrs nobody Lun 15 Noi - 22:38

pentru ca sunt tinere, poate Smile
eu mi-am dorit mereu cineva cu care sufletul meu sa se simta atat de bine incat sa uite ca exista trup
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 10 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Mar 23 Noi - 18:37

Consilierul lui Boc va fi numit in functia de secretar de stat in Ministerul Finantelor.
Consilierul de stat pe probleme economice al premierului, Dan Lazar, a fost numit de seful Guvernului in functia de secretar de stat in Ministerul Finantelor.
Prin decizii semnate de premierul Emil Boc, Dan Lazar a fost eliberat din functia de consilier de stat in cadrul aparatului propriu de lucru al primului-ministru si numit in functia de secretar de stat la Ministerul Finantelor Publice.


Felicitari domnu' Dan Very Happy si la mai mare clown Festivity
La Ministerul Finantelor mi-ar fi placut si mie ... Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 10 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  snow Vin 7 Ian - 9:10

"Problema nu este de intarzierea intrarii in Schengen cu cateva luni. Poate fi 2011 in toamna. Nu cred ca aici este marea problema. Problema este actul in sine: abuzul. Ori suntem parteneri egali, ori nu! Acest lucru, precedentul, in care se instituie un directorat care face cu degetul prin Uniunea Europeana «tu da, tu nu» este de neacceptat", a declarat Traian Basescu.

De data asta opozitia s-a facut de maro. La televiziuni declara ca e o maaaare gafa luarea de atitudine a lui Base, in comunicatele de presa spun acelasi lucru ca si el, dar cu alte cuvinte.
Personal, sunt de acord cu el, am fost pusi destul sa stam in genunchi pana acum. Si in definitiv, motivatia nu conteaza, atitudinea de putere dictatoriala ascunde interese economice de grup. Si "bronzatii" aia de francezi vorbesc de coruptie...La ei infractionalitatea araba e pe primul loc in lume, si arata cu degetul cateva mii de tigani de pe aiurea etichetandu-i drept reprezentativi pentru Ro. Din partea mea, sa le fie rusine.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 10 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Vin 7 Ian - 10:11

Pe mine, subiectul asta ma depaseste Neutral
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 10 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Mr Nobody Vin 7 Ian - 11:18

Dap, se poate, dar vezi cat de mult conteaza ambalajul?
Si modalitatea de a inmana un...cadou?
Cat priveste statul in genunchi, este starea noastra naturala, mai avem pana la a invata pozitia bipeda! Daca stau si ma gandesc bine, asa am fost dresati. Si nu de catre cei din afara, ci chiar de catre ai nostri conducatori.
Cat priveste infractionalitatea araba din franta... ai dreptate, insa nu despre asta este vba. Dupa parerea mea, ce se intampla la noi este mult mai grav si nu ma refer la tigani ci la statul mafiot! Iti place sau nu, Romania este un stat mafiot. Nu datorita clanurilor de interlopi, astia sunt o frectie la picior de lemn...Ma refer la clasa politica, are toate atributele unei organizatii mafiote.
Parerea mea!
Concluzia, chioru este un cretin! Nu tine pixelul albastru in relatia cu reprezentantii marilor puteri. Chiar, stau si ma intreb, de ce nu le-o fi tras cate-un cap in gura, ca se pricepe!
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 10 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  snow Vin 7 Ian - 11:31

Argumentele pe care le aduci sunt perfect adevarate, dar uiti esentialul. Aderarea la spatiul Shengen. Aici nu este vorba de mafiotii politici ai Ro, si Italia are destui. Ce nu se vede este interesul economic al "mafiotilor" si de la noi si de la ei.
Aia pun conditii (nu pe fata, normal) ai nostrii nu vor sa dea din ciolan, practic ii doare la basca pe ei daca intram sau nu in Shengen, pretul e important. Nu beneficiaza mafiotii nostrii de aderare, doar bietii romani care pleaca la munca, transportatorii si turismul. Contractele, privatizarile din ce a mai ramas nefurat...iata interesele "cinstitilor europeni de pretutindeni". Si cum ar fi putut aia sa-l infurie mai usor pe Base decat bagandu-i mana in pusculita? El de unde sa mai fure daca vin alti hoti cu acte in regula?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 10 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Mr Nobody Vin 7 Ian - 11:43

Dap, ai dreptate! Intr-un fel!
Dar... vezi tu, cat conteaza felul in care spui un lucru? Ai auzit ceva de aceste cereri ...ciolanoase? Nu, desigur. Pentru ca acestea se fac in soapta, la ureche... Ce a castigat cretinul national daca s-a dat mare la apa mica? Nimic, adica bobarnace, castane, suturi in chelie! Pe de alta parte, daca tot ai inceput sa mergi pe o cale, tre sa mergi pana la capat. Sau crezi ca acest cretin nu a facut acest gen de tranzactii? Parerea mea este ca oferta primita-ma refer la spaga- nu i-a convenit.
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 10 Empty Stire

Mesaj  Demostene Vin 7 Ian - 17:50

Interesele politice sunt strans legate de cele economice. Chiar ultimele determina pe cele dintai. Si la noi dupa '90 au fost multe interese in care s-au ciocnit marile puteri ale Uniunii cu interesele SUA. Iar Romania prin conducatorii sai nu a reusit sa adopte o pozitie demna de o putere in devenire asa cum gandea Cioran in marea lui "schimbare". Rezultatul: ne-au incalecat toti, indiferent din ce parte a globului sunt, mai urmeaza China si am terminat aceasta sarba multinationala.
Pentru mine, simplu cetatean primirea in spatiul Schengen, nu reprezinta nimic. Sunt convins ca asa gandesc cel putin din 50% dintre romanii care locuiesc in Romania. Atunci cui foloseste daca nu politicienilor si marilor afaceristi? Noua celor de rand nu ne vor creste salariile, pensiile, nu se vor micsora preturile, taxele, impozitele si inflatia. N-am auzit un politician la tv care sa-mi esxplice dece vrea ca Romania sa fie admisa in spatiul Schengen. Mi se explica la http://www.schengen.mai.gov.ro/, niste generalitati demne de orice lucrare de clasa a IV-a.Iar presa nici ea nu reuseste sa ne redea decat un fior spre nationalism provenit din cuvantarile domnului presedinte, pentru ca asta este base la ora actuala, restul asculta de el, iar opozitia nu are dreptul la vorbe daca nu detine majoritatea.
Vom trai si vom vedea cum va trece Martie 2011 pentru Romania.
Demostene
Demostene
3
3


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 10 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Mar 18 Ian - 12:12

Primarul Sectorului 5, Marian Vanghelie, a refuzat, luni, la plecarea spre Washington, sa spuna cateva cuvinte in limba engleza, la solicitarea ziaristilor, afirmand ca "este pacat de Dumnezeu" sa se "strice" stirile intr-o zi atat de frumoasa.
"E pacat de Dumnezeu. Este ziua asa de frumoasa si vreti sa stricati stirile cu...", a spus Vanghelie, dupa ce un jurnalist i-a solicitat sa spuna cateva cuvinte in limba engleza.


Laughing Laughing
Daca era jmeker, le raspundea jurnalistilor: "Cateva cuvinte in engleza? Bar, car, far.... " Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 10 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  mrs nobody Mar 18 Ian - 12:18

poate daca-i cereau sa spuna in americana..Smile
mrs nobody
mrs nobody
5
5


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 10 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  pitulicea Mar 18 Ian - 12:22

Laughing Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Stirea zilei - Pagina 10 Empty Re: Stirea zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 66 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 38 ... 66  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum